Vuoden Tiibetinspanieli 2024

 

Kilpailun säännöt >> 
 
Korjauspyynnöt sihteerin kautta;
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

  

Tilanne 31.3.2024
  `

Urokset

  1. Celebdil's Leonardo, om. Johanna Mikkonen 17/1
  2. Kri Kris Hermanubis, om. Nina Isomäki ja Eini Vihko 14/1
  3. Kiiramanna Tutankhamon, om. Sirpa Takala 13/2
      Qi Gong's Magic Mike, om. Mikko Lindroos 13/1
  5. Tipsutassun Las Vegasin Taikuri, om. Jenni Hietala 12/1
      Vanessan Mackinley, om. Silja Lappeteläinen-Kettunen 12/1
  7. Kiiramanna Only For Girls, om. Minna Antila ja Juho Porthen 11/1
      Tashi-Gong Rock It, om. Yvonne Mukkavaara 11/1
      Yawiles Elvis, om. Katja Hyvönen 11/1
10. Cinodes Compliment, om. Tarja Närhi 10/1
      Flying Carpet's Texas Hold'Em, om. Mikko Lindroos 10/1
      Shandita's Superman, om. Johanna Båssar, Päivi Aittamaa Savolainen ja Jerri Savolainen 10/1

 
Nartut

  1. Qi Gong's Flying Witch, om. Mikko Lindroos 27/2
  2. Kiiramanna Jewels For Viona, om. Minna Väisänen 20/2
  3. Arundina Badam La, om. Minna Väisänen 17/2
  4. Tashi-Gong Lavender, om. Katri Aallonranta 15/1
  5. Shanhearts Blessed, om. Sanna Wägeli 13/1
  6. Zhigatsey Malvina, om. Mona Frejborg 12/1
  7. Shibazhan Gloriosa, om. Johanna Nykänen 11/1
  8. Hoswin Sweetheart, om. Miia Herala ja Tarja Virtanen 10/1
      Qi Gong's Must Be Magic, om. Anette Kujala 10/1
10. Brill Padme Laura Biagotti, om. Heidi Nousiainen 9/1
      Qi Gong's Sim-Sala-Bim, om. Mikko Lindroos 9/1
      Shandita's Superstar, om. Johanna Båssar, Päivi Aittamaa Savolainen ja Samuel Corenius 9/1
 

Veteraanit

  1. Qi Gong's Flying Witch, om. Mikko Lindroos 38/2
  2. Kiiramanna Never Make You Cry, om. Sirpa Takala 27/3
  3. Kiiramanna Tutankhamon, om. Sirpa Takala 24/3
  4. Tashi-Gong Handsome Harrison, om. Eija Huuskonen 18/2
  5. Miliisin Hannah Kiiramannah, om. Marjut Tenlén 15/2
  6. Saffron Bolton, om. Katja Eskelinen 14/2
  7. Shibazhan Brunnera, om. Anne Johansson 11/1
  8. Kiiramanna King Arthur, om. Marjut Tenlén 9/2
      Toyway Filma Flint-Stone, om. Päivi Lankinen 9/1
      Zhigatsey Klarissa, om. Mona Frejborg 9/1

 
Juniorit

 1. Afire's Miss Sab Sling, om. Niina Jämsä 28/3
 2. Shibazhan Wellingtonia, om. Anne Johansson 18/2
     Tipsn'drops Tactic, om. Outi Virtanen 18/2
 4. Vanessan Mackinley, om. Silja Lappeteläinen-Kettunen 15/1
 5. Shandita's Superman, om. Johanna Båssar, Päivi Aittamaa Savolainen ja Jerri Savolainen 14/1
 6. Flying Carpet's Apollo, om. Outi Nyström ja Johanna Wiksten 13/2
     Shandita's Superstar, om. Johanna Båssar, Päivi Aittamaa Savolainen ja Samuel Corenius 13/1
 8. Cinodes Cha Cha Cha, om. Teresa Trammell 12/2
     Sommerlyst's Tshan-Ma Nima, om. Anna-Maria Melkas 12/1
     Tashi-Gong Rock It, om. Yvonne Mukkavaara 12/1


Pennut

 1. Riffendahl Qasimir Quentino, om. Sirpa Takala 20/2
 2. Tashi-Gong Roma, om. Nina Isomäki 12/1
     Yawiles First Love, om. Anna-Liisa Mikkonen 12/1
 4. Queeneela's Claudia, om. Sonja Kallioniemi 11/2
 5. Finriikan Isobel, om. Arja Timonen 10/1
     Olazza Ma Cherie om. Maija Perttola 10/1
     Olazza Milad-Un-Nabi, om. Maija Perttola 10/1
     Qi Gong's Abracadabra, om. Mikko Lindroos 10/1
     Riffendahl Queen Qornelia om. Aila Malmi-Backman 10/1
     Shibazhan Bouvardia, om. Anne Johansson ja Sirpa Kaikkonen 10/1