Vuoden Tiibetinspanieli 2018
Verkkosivuilla julkaistaan kuvat kaikista sijoittuneista. Lähetä kuva sähköpostilla Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen..
Myös mahdolliset korjaukset voi laittaa em. sähköpostiosoitteeseen.
Urokset
1. HOSWIN ULJAS, om. Miia Herala 72/5
2. TASHI-GONG EMINEM, om. Astrid Sundberg 65/5
3. LILILEIAN HONOR OF ALL, om. Tiina Rämö ja Marja ja Lasse Salo 57/5
LILILEIAN KEEPER FOR LIFE, om. Katja Rantakangas 57/5
MÄNTYKARTANON SOLISTI, om. Paula Jokela 57/5
6. MÄNTYKARTANON TIMANTTI, om. Ritva-Liisa ja Timo Tuikka 50/5
7. DOWN-GOBLIN FINALISTI, om. Nina Nieminen 48/5
8. MÄNTYKARTANON DONATELLO, om. Ritva-Liisa Tuikka 47/5
9. LILILEIAN FLYING HIGH, om. Niklas Kalske ja Vicki Schneider 44/5
10. BELEGEREA ARAGORN, om. Helena ja Mika Kuusisto 43/5
Nartut
1. BENEVOLOS ELEKTRA KING, om. Maija Karvinen 63/5
2. BHU LAEN'S CASSIA, om. Mari Nieminen 59/5
3. TASHI-GONG ESSENCE, om. Minna Särkijärvi 56/5
4. BENEVOLOS STARLIGHT, om. Katja Rantakangas 52/5
RUSKARINTEEN SUPERTÄHTI, om. Mauno Mäkelä ja Johanna Båssar 52/5
6. MOW-ZOW BON BELLA, om. Kaisa Kankaanpää 51/5
7. BENDAFEIMS GENTIANA, om. Raija Leiviskä 50/5
8. LILILEIAN PADMÉ AMIDALA, om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo 47/5
9. BENEVOLOS MISS MONEYPENNY, om. Nina Nieminen 39/5
MOW-ZOW ISA-BELLA, om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen 39/5
SHIBAZHAN GENTIANA, om. Anne Johansson ja Johanna Nykänen 39/5
Veteraanit
1. LILILEIAN PADMÉ AMIDALA, om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo 63/5
MOW-ZOW ISA-BELLA, om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen 63/5
MÄNTYKARTANON DONATELLO, om. Ritva-Liisa Tuikka 63/5
4. DOWN-GOBLIN FINALISTI, om. Nina Nieminen 61/5
5. DOWN-GOBLIN FERNANDO, om. Nina Nieminen 57/5
MISSCHIEFIN ANSHU ANBU, om. Tiina Hirvonen 57/5
7. SHIBAZHAN LUNARIA, om. Anne Johansson 54/5
8. DOWN-GOBLIN CELENA, om. Astrid Sundberg 45/5
9. CHAKIRAN ELIZABETH, om. Marika Reunanen 43/5
10. SHIBAZHAN NABIL, om. Jaana Pelkonen 40/5
ZIESTAN MY LITL NELLA, om. Elisa Vahlroos-Moisander 40/5
Pennut
1. OLAZZA MAYBACH, om. Maija Perttola 34/3
2. SATATASSUN CHARMER JULIUS, om. Miia Honkanen ja Raija Hämäläinen 32/3
3. BELEGEREA MAIRA CALLO ARÁTO, om. Mika ja Helena Kuusisto 31/3
4. EPIC TAILS BEYOND ALL LIMITS, om. Mona Frejborg 30/3
SHIBAZHAN BELLIS, om. Anne Johansson 30/3
6. CHAKIRAN SUOMISATA VILJO, om. Mirja Päiväkkö ja Tuula Viertonen 29/3
7. ZHIGATSEY MALVINA, om. Mona Frejborg 28/3
8. MAGIC MENUETT'S CHAMPAGNE DREAM, om. Marjut Tenlén ja Päivi Mccormick 27/3
SHANHEARTS BLESSED, om. Sanna Wägeli 27/3
OLAZZA MISS MONROE, om. Maija Perttola 27/3
Harrastus- ja kannustuspalkinto
Kiiramanna Häläpätihää, om. Jenni Mäntylä
Saffron Hooligan, om. Katja Eskelinen