Näyttelytulokset 2019

15.09.2019 Porvoo
Tuomari: Gunilla Skallman, Ruotsi
Ilmoitettu: aikuisia 24, joista veteraaneja 6

ROP SERT FI MVA VAL ERI 1 SA | Mva Flying Carpet's Hands Off My Mercedes
om. Mikko Lindroos
PU 2 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Celebdil's Raphael
om. Nina Nieminen
PU 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Flying Carpet's Witch Of Polar Night
om. Kari Kuosmanen, Mikko Lindroos ja Marita Snabb
VSP -vet. VET ERI 1 | Mva Ziestan Toccara
om. Anette Asplund-Kähärä

Muut tulokset:
Urokset:
AVO ERI 1 Olazza Maybach om. Maija Perttola

Nartut:
JUN ERI 2 Bhu Laen's Hester om. Marika Reunanen
NUO ERI 1 Zhigatsey Malvina om. Mona Frejborg
NUO ERI 2 Mintoscan Wonder Woman om. Anette Asplund-Kähärä
AVO ERI 1 Cinodes True Treasure om. Sirpa Berk
AVO ERI 2 Olazza Miss Monroe om. Maija Perttola
AVO EH 3 Lilileian Vivienne Westwood om. Tiina Rämö ja Niklas Kalske
VAL ERI 1 Mva Benevolos Elektra King om. Maija Karvinen
VAL ERI 2 Mva Shibazhan Mentha om. Anne Johansson ja Tiina Walldén
VET EH 2 Mva Shibazhan Lunaria om. Anne Johansson
VET EH 3 Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VET EH 4 Mva Shibazhan Ninfey om. Johanna Nykänen


15.09.2019 Muurame rn
Tuomari: Alexander Shishkin, Valko-Venäjä
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 41, joista veteraaneja 7

ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Chilipepper
om. Heidi Nousiainen
PN 3 vara-SERT JUN ERI 2 SA | Tashi-Gong Promise
om. Katriina Huhtinen ja Minna Särkijärvi
PN 4 VET ERI 2 SA | Nenemo Peaceful Girl
om. Minna Särkijärvi

VSP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Bolt
om. Marko Herranen
PU 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Trumpet Boy
om. Merja Uimonen ja Outi Virtanen
PU 3 JUN ERI 2 SA | Unelma Linnan Nova
om. Satu Halmetoja
PU 4 AVO ERI 2 SA | Chakiran Suomisata Viljo
om. Tuula Viertonen ja Mirja Päivkkö
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Flametail Kaval-De-Mar
om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

ROP -pentu Racconto Nejima Namgyal
om. Taru Heinänen

ROP -kasv. kennel Tashi-Gong
om. Katriina Huhtinen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 3 SA Xaramae First Class om. Taru Heinänen
NUO ERI 1 SA Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki
AVO EH 3 Lilileian International Honor om. Päivi Parantainen ja Niklaas Kalske
AVO EH 4 Unelma Linnan Kullan Kimallus om. Satu Halmetoja
VAL ERI 1 SA Mva Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Jyskä
VET ERI 2 SA Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
VET ERI 3 SA Hallahelmen Hapsivita om. Pirjo Naski

Nartut:
JUN EH 3 Revonhännän Moccalatte om. Sirpa Perälä
NUO ERI 1 SA Ziestan Li Mea om. Iina Mattila ja Elisa Vahlroos-Moisander
NUO EH 2 Shanhearts Blessed om. Sanna Wägeli
AVO ERI 1 SA Racconto El Amber Mystique om. Taru Heinänen
AVO ERI 2 SA Snowmuzzle's Halcyone om. Hanna Raatikainen
AVO EH 3 Mei Dan Nutty om.
AVO EH 4 Revonhännän Yes-Honey om. Sirpa Perälä
VAL ERI 1 SA Mva Kiiramanna Time After Time om. Satu Halmetoja
VET ERI 3 VMva Ziestan My Litl Nella om. Elisa Vahlroos-Moisander


 

08.09.2019 Helsinki NORD
Tuomari: Jari Partanen, Norja
Ilmoitettu: aikuisia 34, joista veteraaneja 9


ROP Mva Tashi-Gong Eminem - VSP Flying Carpet's Witch Of Polar Night


ROP -vet. Mva Down-Goblin Finalisti - VSP -vet. Saseran Xandra

ROP NORD SERT VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Eminem
om. Miitta Mellanen
PU 2 SERT NORD vara-SERT JUN ERI 1 SA | Xaramae For Sure
om. Eini Vihko ja Miitta Mellanen
PU 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 4 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Celebdil's Raphael
om. Nina Nieminen

VSP SERT NORD SERT JUN ERI 1 SA | Flying Carpet's Witch Of Polar Night
om. Kari Kuosmanen, Mikko Lindroos ja Marita Snabb
PN 2 vara-SERT NORD vara-SERT NUO ERI 1 SA | Olazza Miss Monroe
om. Maija Perttola
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Benevolos Elektra King
om. Maija Karvinen
PN 4 NUO ERI 2 SA | Tuuling Point Aurelia
om. Kaisa Kankaanpää
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Saseran Xandra
om. Marjut Tenlén

Muut tulokset:
Urokset:
AVO ERI 1 Olazza Mabach om. Maija Perttola
AVO EH 2 Tähtisillan Augusti om. Sirpa Sillanpää
AVO EH 3 Kiiramanna Mufasa om. Merja Uimonen ja Marjut Tenlén
VAL ERI 2 SA Mva Tor Oskan Ricardo om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
VAL ERI 3 Flying Carpet's Hands Off My Mercedes om. Mikko Lindroos
VAL ERI 4 Mva Cinodes Blue Barony om. Tarja Närhi
VET ERI 2 SA Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen
VET ERI 3 Mva Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
VET ERI 4 Mva Kiapri Jerasmus om. Vilma Saarinen

Nartut:
JUN ERI 2 Cinodes Celsiana om. Teresa Trammell
JUN ERI 3 Avigdor Jouvence om. Eini Vihko, Pirkko Linnus ja Janne Immonen
JUN EH 4 Tashi-Gong Daisy Dream om. Katriina Huhtinen ja Miitta Mellanen
NUO ERI 3 Mintoscan Wonder Woman om. Anette Asplund-Kähärä
AVO ERI 1 Cinodes True Treasure om. Sirpa Berk
AVO EH 2 Tähtisillan Bjan Karan Moon om. Sirpa Sillanpää
VAL ERI 2 SA Mva Tashi-Gong With Xaramae om. Eini Vihko
VAL ERI 3 SA Mva Benevolos Evening Star om. Maija Karvinen
VET ERI 2 VMva Misschiefin Bzanba Namba om. Tiina Hirvonen
VET ERI 3 Mva Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen
VET ERI 4 Kiranmays A Wish For Sun om. Sirpa Sillanpää




07.09.2019 Siikajoki rn
Tuomari: Unto Timonen
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 23, joista veteraaneja 3

ROP SERT AVO ERI 1 SA | Vanessan Winslow
om. Minna Väisänen
PU 2 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Vuorenrinteen Harry
om. Aija Rantasuo
PU 3 JUN ERI 1 SA | Toyway Syysprinssi
om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
PU 4 AVO ERI 3 SA | Bolt
om. Marko Herranen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Bendafeims Gentiana
om. Raija ja Jouko Leiviskä
PN 2 SERT AVO ERI 1 SA | Toyway Q-Ran-Kukka
om. Anu Leiviskä
PN 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Delicious
om. Terttu Parviainen

ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 1 Sommerlyst's Vasuhara Sema om. Pia Luoto

Urokset:
NUO ERI 1 Cisosan Spymaster om. Helvi Leinonen ja Tarja Virtanen
NUO EH 2 Zaranel Noth-Wind om. Maarit Impola
AVO ERI 4 Dawana Remus Lupin om. Maarit Impola

Nartut:
JUN ERI 2 SA Chilipepper om. Heidi Nousiainen
AVO ERI 2 SA Bendafeims E-Leia om. Raija Leiviskä
VAL ERI 2 SA Mva Mow-Zow Princess Anna-Bella om. Katja ja Marko Rita
VET ERI 2 SA Bendafeims Darlene om. Niina Moilanen
VET ERI 3 Mow-Zow Ja-T-Inka om. Katja Rita



01.09.2019 Riihimäki kv
Tuomari: Maija Mäkinen
Ilmoitettu: aikuisia 39, joista veteraaneja 6


VSP Mva Lilileian Honor Of All - ROP Mva Benevolos Elektra King


RYP 3 Mva Benevolos Elektra King



VSP -vet. Mva Down-Goblin Finalisti - ROP -vet. Mva Shibazhan Lunaria

ROP RYP 3 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Benevolos Elektra King

om. Maija Karvinen
PN 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Lunaria
om. Anne Johansson
PN 3 SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Shibazhan Bellis
om. Anne Johansson
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Shibazhan Mentha
om. Anne Johansson ja Tiina Walldén
PN - vara-SERT NUO ERI 2 SA | Tuuling Point Aurelia
om. Kaisa Kankaanpää

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 3 SERT JUN ERI 1 SA | Celebdil's Raphael
om. Nina Nieminen
PU 4 vara-CACIB -> CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Shibazhan Olea
om. Anne Johansson

ROP -kasv kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 2 Kiiramanna Trumpet Boy om. Merja Uimonen ja Outi Virtanen
JUN EH 3 Kiiramanna Say You Love Me om. Merja Uimonen ja hannele Porola
AVO EH 1 Chakiran Suomisata Viljo om. Tuula Viertonen ja Mirja Päiväkkö
AVO EH 2 Mva Tor Oskan Sharong om. Mira Raussi
AVO EH 3 Onnentassun Huugo-Herra om. Mervi Lehtonen
VAL ERI 3 Mva Tor Oskan Quutamo om. Tanja Aakula
VET ERI 2 Flametail Kaval-De-Mar om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

Nartut:
JUN EH 1 Kiiramanna Gonna Get This om. Merja Uimonen ja Sari Saari
JUN EH 2 Cinodes Celsiana om. Teresa Trammell
NUO EH 3 Mintoscan Wonder Woman om. Anette Asplund-Kähärä
NUO EH 4 Revonhännän Jica-Rilla om. Sirpa Perälä
AVO ERI 1 SA Tor Oskan Quutar om. Tuula Toroska
AVO ERI 2 Revonhännän Yes-Honey om. Sirpa Perälä
AVO ERI 3 Benevolos Paris Carver om. Maija Karvinen
AVO EH 4 Cinodes True Treasure om. Sirpa Berk
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gong With Xaramae om. Eini Vihko
VAL ERI 4 Mva Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
VET ERI 2 SA Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VET ERI 3 SA Mva Lilileian Padmé Amidala om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
VET ERI 4 SA Mva Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Tor Oskan om. Tuula Toroska



31.08.2019 Riihimäki NORD
Tuomari: Irina Poletaeva
Ilmoitettu: aikuisia 34, joista veteraaneja 6


ROP Mva Lilileian Honor Of All - VSP Mva Benevolos Elektra King


RYP 2  Mva Lilileian Honor Of All


VSP -vet. Flametail Kaval-De-Mar - ROP -vet. Lilileian Padmé Amidala

ROP RYP 2 NORD SERT VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 SERT NORD vara-SERT JUN ERI SA | Celebdil's Raphael
om. Nina Nieminen
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Saffron Prosper
om. Pirkko Linnus ja Eini Vihko
PU 4 VSP -vet. vara-SERT VET ERI 1 SA | Flametail Kaval-De-Mar
om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

VSP NORD SERT VAL ERI 1 SA | Mva Benevolos Elektra King
om. Maija Karvinen
PN 2 NORD vara-SERT VET ERI 1 SA | Mva Lilileian Padmé Amidala
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong With Xaramae
om. Eini Vihko
PN 4 VET ERI 2 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN - SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Gonna Get This
om. Merja Uimonen ja Sari Saari
PN - vara-SERT NUO ERI 1 SA | Tuuling Point Aurelia
om. Kaisa Kankaanpää

ROP -kasv. kennel Cinodes
om. Sirpa Berk

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Hoswin Unique Hero om. Kirsti Koskinen
JUN EH 3 Kiiramanna Say You Love Me om. Merja Uimonen ja Hannele Porola
AVO ERI 1 Chakiran Suomisata Viljo om. Tuula Viertonen ja Mirja Päiväkkö
AVO EH 2 Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
VAL ERI 3 Mva Kiiramanna Never Make You Cry om. Sirpa Takala
VAL EH 4 Mva Kiiramanna Tutankhamon om. Sirpa Takala
VET ERI 2 Mva Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Lilileian Beauty Has No Limit om. Carola Sundqvist
JUN ERI 3 Ziestan Miss Mimosa om. Anita Tuomola
JUN ERI 4 Bhu Laen's Hester om. Marika Reunanen
NUO ERI 2 Cinodes Crown Of Glory om. Sirpa Berk
AVO ERI 1 SA Cinodes True Treasure om. Sirpa Berk
AVO ERI 2 Cinodes Cazzette om. Kirsti Torikka
AVO ERI 3 Vuorenrinteen Hawa om. Satu ja Veera Hirvi
AVO EH 4 Snowmuzzle's Europa om. Satu Pelkonen
VAL ERI 3 Mva Shibazhan Mentha om. Anne Johansson ja Tiina Walldén
VAL ERI 4 Mva Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
VET ERI 3 SA Mva Shibazhan Lunaria om. Anne Johansson
VET ERI 4 Fjordneck Blue Lisette om. Pälvi Karessola ja Sirpa Berk



25.08.2019 Helsinki, SKKY:n erikoisnäyttely
Tuomari: Lena Persson, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 8, aikuisia 37, joista veteraaneja 6


ROP Mva Lilileian Keeper For Life - VSP Mva Benevolos Elektra King


BIS 4 Mva Lilileian Keeper For Life

25082019 hki rop vsp vet
VSP -vet. Mva Misschiefin Anshu Anbu - ROP -vet. Mva Lilileian Padmé Amidala

25082019 Hki BIS4 vet
BIS 4 -vet Mva Lilileian Padmé Amidala

25082019 Hki BIS3 jun
BIS 3 -jun. Flying Carpet's Witch Of Polar Night


ROP BIS 4 VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 3 VSP -jun. SERT JUN ERI 1 SA | Xaramae For Sure
om. Eini Vihko ja Miitta Mellanen
PU 4 VAL ERI 3 SA | Mva Saffron Prosper
om. Pirkko Linnus ja Eini Vihko
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen
PU - vara-SERT JUN ERI 2 SA | Celebdil's Raphael
om. Nina Nieminen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Benevolos Elektra King
om. Maija Karvinen
PN 2 VAL ERI 2 SA | Mva Benevolos Starlight
om. Katja Rantakangas
PN 3 ROP-, BIS 3 -jun. SERT JUN ERI 1 SA | Flying Carpet's Witch Of Polar Night
om. Kari Kuosmanen, Mikko Lindroos ja Marita Snabb
PN 4 ROP-, BIS 4 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Lilileian Padmé Amidala
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN - vara-SERT NUO ERI 1 SA | Mintoscan Wonder Woman
om. Anette Asplund-Kähärä


ROP -pentu Bhu Laen's Iridessa - VSP -pentu Bhu Laen's Icaros

ROP -pentu Bhu Laen's Iridessa
om. Maija Karvinen
PN 2 -pentu Misschiefin Keep Me Hangin' On
om. Tiina Hirvonen ja Jenna Koistinen

VSP -pentu Bhu Laen's Icaros
om. Mari Nieminen
PU 2 -pentu Flying Carpet's Selim-Qi
om. Kari Kuosmanen

25082019 Hki BIS4 kasv
ROP-, BIS 4 -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Narttupennut 5-7 kk
PEK 2 KP Gallantib's Ruby Woo om. Miitta Mellanen
PEK 3 Qi Gong's Cherokee om. Jaana Oksanen ja Jenna Toivanen
PEK 4 Bhu Laen's Ingrid om. Mari Nieminen

Narttupennut 7-9kk
PEK 2 KP Misschiefin Key To My Heart om. Tiina Hirvonen

Urokset:
JUN ERI 3 Afroditegårdens Casanova Valentino om. Anica Wahlström ja Katriina Huhtinen
JUN ERI 4 Kiiramanna Say You Love Me om. Merja Uimonen ja Hannele Porola
NUO ERI 1 SA Mullagh Shape Of You om. Mari Nieminen
VAL ERI 4 Mva Tashi-Gong Eminem om. Miitta Mellanen
VET ERI 2 SA Mva Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Lilileian Beauty Has No Limit om. Carola Sundqvist
JUN ERI 3 SA Ziestan Miss Mimosa om. Anita Tuomola
JUN ERI 4 Kaimon Gerheil Beautiful Belana om. Katriina Huhtinen
NUO ERI 2 Misschiefin Jugney Lasya om. Tiina Hirvonen ja Anne Lepola
AVO ERI 1 SA Cinodes True Treasure om. Sirpa Berk
AVO ERI 2 Pepeto's Marilyn om. Minna ja Tiina Kotala
AVO EH 3 Hecumania Balfour Rose' om. Seija Kanerva
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gong Hand In Hand om. Kariina ja Pasi Huhtinen
VAL ERI 4 SA Mva Tashi-Gong With Xaramae om. Eini Vihko
VET ERI 2 SA Mva Shibazhan Lunaria om. Anne Johansson
VET ERI 3 Mva Cinodes Japonica om. Seija Kanerva
VET ERI 4 VMva Misschiefin Bzanba Namba om. Tiina Hirvonen



24.08.2019 Kyrö rn
Tuomari: Rudi Brandt, Tanska
Ilmoitettu: aikuisia 29, joista veteraaneja 8


VSP Mva Chakirana Elizabeth - ROP Kiiramanna Say You Love Me

ROP SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Say You Love Me
om. Merja Uimonen ja Hannele Porola
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Tor Oskan Ricardo
om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
PU 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Kiapri Jerasmus
om. Vilma Saarinen
PU 4 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Marlon
om. Niina Isomäki

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Bhu Laen's Hester
om. Marika Reunanen
PN 3 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Tuuling Point Aurelia
om. Kaisa Kankaanpää
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Hoswin Unique Hero om. Kirsti Koskinen
JUN EH 3 Chrystal Mountain What A Gentleman om. Satu Korpialho
AVO ERI 1 SA Kiiramanna Mufasa om. Merja Uimonen ja Marjut Ténlen
AVO ERI 2 SA Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
AVO ERI 3 Chakiran Suomisata Viljo om. Tuula Viertonen ja Mirja Päiväkkö
AVO ERI 4 Tuuling El Verner om. Kirsti Koskinen
VAL ERI 2 Mva Kiiramanna King Arthur om. Marjut Ténlen
VET ERI 2 SA Mva Kiiramanna Alejandro om. Pia Honkasalo

Nartut:
JUN ERI 2 SA Flying Carpet's Witch Of Polar Night om. Kari Kuosmanen, Mikko Lindroos ja Marita Snabb
JUN ERI 3 SA Kiiramanna Gonna Get This om. Merja Uimonenja Sari Saari
AVO ERI 1 Tor Oskan Quutar om. Tuula Toroska
AVO EH 2 Benevolos Vesper Lynd om. Per-Ole ja Päivi Stenman
VAL ERI 2 SA Mva Kiiramanna Shenzi om. Tiina Vilppunen
VAL ERI Mva Kiiramanna Hatshepsut om. Pia Honkasalo
VET ERI 2 SA Mva Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
VET ERI 3 Mva Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska
VET ERI 4 Mva Kiiramanna Madelaine om. Pia Honkasalo ja Satu Madetoja



18.08.2019 Heinola
Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari
Ilmoitettu: aikuisia 18, joista veteraaneja 2


ROP Mva Tashi-Gong Eminem - VSP Mva Zhigatsey Klarissa

18082019 Heinola rop vsp vet
VSP -vet. Mva Nanaza Alvin - ROP -vet. Shibazhan Lunaria

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Eminem
om. Miitta Mellanen
PU 2 SERT JUN ERI 1 SA | Queeneela's Amory
om. Teija Järvinen ja Outi Ojajärvi
PU 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Nanaza Alvin
om. Satu Hämäläinen
PU 4 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Hoswin Hot And Spicy
om. Suvi Sillanpää

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Zhigatsey Klarissa
om. Mona Frejborg
PN 2 SERT AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Apollonia
om. Anneli Sutela
PN 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Lunaria
om. Anne Johansson
PN 4 vara-SERT AVO ERI 2 SA Snowmuzzle's Halcyone
om. Hanna Raatikainen

Muut tulokset:
Urokset:
VAL EH 2 Mva Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Snowmuzzle's Ismene om. Satu Pelkonen
JUN ERI 2 Queeneela's Aida om. Teija Järvinen
JUN EH 3 Shibazhan Ruellia om. Anne Johansson ja Tiina Piekkala
JUN EH 4 Snowmuzzle's Ilithyia om. Carita Mauno
NUO ERI 1 SA Zhigatsey Malvina om. Mona Frejborg
AVO ERI 3 Shibazhan Dahlia om. Anne Johansson
AVO ERI 4 Revonhännän Fergie om. Sirpa Perälä


18.08.2019 Kajaani rn
Tuomari: Zorica Blomqvist, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 28, joista veteraaneja 5


ROP Mva Tashi-Gong Handsome Harrison - VSP Shanhearts Blessed


BIS 3 -vet. Bendafeims Darlene

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen
PU 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Saffron Bolton
om. Katja Eskelinen
PU 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Bolt
om. Marko Herranen
PU 4 JUN ERI 1 SA | Afroditegårdens Casanova Valentino
om. Annica Wahlström, Ruotsi

VSP SERT NUO ERI 1 SA | Shanhearts Blessed
om. Sanna Wägeli
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Kaimon Gerheil Beautiful Belana
om. Katriina Huhtinen
PN 3 AVO ERI 1 SA | Playpoint Lucky Penny
om. Eija Huuskonen
PN 4 ROP-, BIS 3 -vet. VET ERI 1 SA | Bendafeims Darlene
om. Niina Moilanen

ROP -pentu Minessan Harriet
om. Innimari Hyvärinen

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Tipsutassun Tasku-Matti om. Eija ja Tuomas Huuskonen
AVO ERI 3 Mow-Zow Helios om. Katja Rita
AVO ERI 4 Vanessan Winslow om. Minna Väisänen
VET EH 1 Minessan Calvin om. Anne ja Kauko Jalosalmi

Nartut:
JUN ERI 2 SA Chamimelon om. Paula Jokela
JUN ERI 3 Chilipepper om. Heidi Nousiainen
AVO ERI 2 SA Dorona's Caitlyn om. Minna Kaappola
AVO ERI 3 Mow-Zow Catalina om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
AVO ERI 4 Vanessan Sunflower om. Silja Lappeteläinen-Kettunen ja Jonna Lappeteläinen
VET ERI 2 SA Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VET EH 3 Mow-Zow Ka-T-Inka om. Katja Rita
VET EH 4 Mva Mow-Zow Fantasia om. Katja, Marko ja Jesse Rita



17.08.2019 Kouvola
Tuomari: Jeanett Lemmeke, Ruotsi
Ilmoitettu: aikuisia 32, joista veteraaneja 4


VSP Mva Shibazhan Eremurus - ROP Mva Shibazhan Lunaria

17082019 Kouvola BOB BOS vet
VSP -vet. Mva Nanaza Alvin - ROP -vet. Shibazhan Lunaria

ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Lunaria
om. Anne Johansson
PN 2 SERT NUO ERI 1 SA | Mintoscan Wonder Woman
om. Anette Asplund-Kähärä
PN 3 vara-SERT NUO ERI 2 SA | Zhigatsey Malvina
om. Mona Frejborg
PN 4 AVO ERI 1 SA | Revonhännän Yes-Honey
om. Sirpa Perälä

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Shibazhan Eremurus
om. Jenni Nykänen
PU 2 SERT AVO ERI 1 SA | Tor Oskan Sharong
om. Mira Raussi
PU 3 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Shibazhan Buxus
om. Jenni Nykänen
PU 4 VAL ERI 1 SA | Mva Qi Gong's Flying Shaman
om. Johanna Hyvönen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Nanaza Alvin
om. Satu Hämäläinen

ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Kiiramanna Trumpet Boy om. Outi Virtanen
JUN ERI 2 SA Tor Oskan Unto-Eevertti om. Mira Raussi
NUO ERI 2 Zhigatsey Milton om. Marja Tuovinen
NUO EH 3 Toyway Shenandor om. Sanna Nikulainen
AVO ERI 2 SA Tipsn'drops Dash om. Pirjo Virtanen
AVO EH 3 Pikestar's Chan-Juan om. Ilkka Kero

Nartut:
JUN ERI 1 SA Cinodes Celsiana om. Teresa Trammell
JUN ERI 2 SA Snowmuzzle's Ismene om. Satu Pelkonen
JUN ERI 3 Shibazhan Ruellia om. Anne Johansson ja Tiina Piekkala
JUN ERI 4 Snowmuzzle's Ilithyia om. Carita Mauno
NUO ERI 3 SA Nicoret's Wilhelmiina om. Mari Peltonen
NUO ERI 4 Revonhännän Jica-Rilla om. Sirpa Perälä
AVO ERI 2 SA Snowmuzzle's Europa om. Satu Pelkonen
AVO ERI 3 SA Snowmuzzle's Hibiscus om. Carita Mauno
AVO ERI 4 Tipsn'drops Tiny Star om. Outi ja Pirjo Virtanen
VAL ERI 1 SA Mva Kiiramanna Shenzi om. Tiina Vilppunen
VET ERI 2 Mva Shibazhan Ninfey om. Johanna Nykänen



11.08.2019 Raisio
Tuomari: Darko Korosec, Slovenia
Ilmoitettu: aikuisia 48, joista veteraaneja 10


ROP Mva Benevolos Elektra King - VSP Mva Tor Oskan Ricardo


RYP 2 Mva Benevolos Elektra King

ROP RYP 2 VAL ERI 1 SA | Mva Benevolos Elektra King
om. Maija Karvinen
PN 2 SERT NUO ERI 1 SA | Zhigatsey Malvina
om. Mona Frejborg
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Lehtikummun Key To My Dream
om. Mira Wagner
PM 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Tor Oskan Ricardo
om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
PU 2 SERT FI & LT MVA AVO ERI 1 SA | Olazza Maybach
om. Maija Perttola
PU 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Celebdil's Raphael
om. Nina Nieminen
PU 4 AVO ERI 1 SA | Chakiran Suomisata Viljo
om. Tuula Viertonen ja Mirja Päiväkkö
PU - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Hoswin Unique Hero om. Kirsti Koskinen
JUN ERI 3 Milarzin Marvelous Million om. Mira Wagner
NUO ERI 1 SA Cinodes Caverion om. Tarja Närhi
NUO ERI 2 Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki
AVO ERI 3 SA Cinodes Blue Signature om. Anu Siponen ja Ja Antti Saloranta
AVO ERI 4 Gullöga Prince Timon om. Maarit ja Esa Peltonen
VAL ERI 2 Mva Cinodes Blue Barony om. Tarja Närhi
VAL ERI 3 Mva Tashi-Gong Expression om. Merja Virtanen
VET ERI 2 SA Mva Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen
VET ERI 3 Flametail Kaval-De-Mar om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
VET ERI 4 Milarzin De-Niro om. Mira Wagner

nartut:
JUN ERI 1 SA Ziestan Li Mea om. Iina Mattila ja Elisa Vahlroos-Moisander
JUN ERI 2 SA Raigomillin Tiramisu om. Raija Saha, Eeva-Maria ja Anu Raitio
JUN ERI 3 Bhu Laen's Hester om. Marika Reunanen
JUN ERI 4 Cinodes Celsiana om. Teresa Trammell
NUO ERI 2 SA Tuuling Point Aurelia om. Kaisa Kankaanpää
NUO ERI 3 Flying Carpet's Lip Sync For Your Life om. Kari Kuosmanen
NUO ERI 4 Olazza Miss Monroe om. Maija Perttola
AVO ERI 2 Epic Tails Beyond All Limits om. Mona Frejborg
VAL ERI 2 SA Mva Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää

 

10.08.2019 Kotka kv
Tuomari: Anthony Kelly, Irlanti
Ilmoitettu: aikuisia 30, joista veteraaneja 5


ROP Mva Lilileian Honor Of All - VSP Lilileian Padmé Amidala

10082019 Kotka rop vsp vet
VSP -vet. Mva Kiapri Jerasmus - ROP -vet. Mva Lilileian Padmé Amidala

10082019 Kotka rop vsp jun
ROP -jun. Xaramae For Sure - VSP -jun Lilileian Beauty Has No Limit


BIS 3 -jun. Xaramae For Sure

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 ROP -jun. SERT JUN ERI 1 SA | Xaramae For Sure
om. Eini Vihko ja Miitta Mellanen
PU 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Kiapri Jerasmus
om. Vilma Saarinen
PU 4 vara-SERT vara-CACIB ->CACIB NUO ERI 1 SA | Shibazhan Buxus
om. Jenni Nykänen

VSP ROP-, BIS 4 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Lilileian Padmé Amidala
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN 2 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Shibazhan Brunnera
om. Anne Johansson
PN 3 SERT vara-CACIB ->CACIB NUO ERI 1 SA | Olazza Miss Monroe
om. Maija Perttola
PN 4 VET ERI 2 SA | Mva Shibazhan Lunaria
om. Anne Johansson
PN - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Snowmuzzle's Halcyone
om. Hanna Raatikainen
PN - VSP -jun. JUN ERI 1 SA | Lilileian Beauty Has No Limit
om. Carola Sundqvist

ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urokset:
NUO ERI 2 SA Zhigatsey Milton om. Marja Tuovinen
NUO EH 3 Kabita Cheng-Hao om. Eija kallio
NUO EH 4 Toyway Shenandor om. Sanna Nikulainen
AVO ERI 1 SA Olazza Maybach om. Maija Perttola
VAL ERI 2 SA Mva Shibazhan Olea om. Anne Johansson
VAL ERI 3 Mic Mac Going To Run Free om. Eija Kallio

Nartut:
JUN ERI 2 Snowmuzzle's Ismene om. Satu Pelkonen
JUN EH 3 Snowmuzzle's Ilithya om. Carita Mauno
JUN EH 4 Pikestar's Snow White om. Oinonen Pirkko ja Sanna Setälä
NUO ERI 2 Mintoscan Wonder Woman om. Anette Asplund-Kähärä
NUO ERI 3 Zhigatsey Malvina om. Mona Frejborg
NUO EH 4 Cinodes Crown Of Glory om. Sirpa Berk
AVO ERI 2 Cinodes True Treasure om. Sirpa Berk
AVO ERI 3 Snowmuzzle's Hibiscus om. Carita Mauno
AVO EH 4 Epic Tails Beyond All Limits om. Mona Frejborg
VAL ERI 2 SA Mva Tashi-Gong With Xaramae om. Eini Vihko
VAL ERI 3 Mva Dalinda Galshi om.
VET ERI 3 Mva Shibazhan Ninfey om. Johanna Nykänen



04.08.2019 Kuopio kv
Tuomari: Irina Azen, Valko-Venäjä
Ilmoitettu: aikuisia 28, joista veteraaneja 1


VSP Celebdil's Leonardo - ROP Mva Tashi-Gong Hand In Hand


ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Hand In Hand
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 2 ROP -jun. SERT JUN ERI 1 SA | Chamimelon
om. Paula Jokela
PN 3 vara-SERT vara-CACIB AVO ERI 1 SA | Tahi-Gong Victoria
om. Arja Taskinen
PN 4 JUN ERI 2 SA | Kaimon Gerheil Beautiful Belana
om. Katriina Huhtinen

VSP VSP -jun. SERT JUN ERI 1 SA | Celebdil's Leonardo
om. Maija Karvinen ja Johanna Mikkonen
PU 2 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Saffron Poitier
om. Johanna Mikkonen
PU 3 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Saffron Hooligan
om. Katja Eskelinen
PU 4 vara-SERT JUN ERI 3 SA | Tashi-Gong D Beckham
om. Anne Kolehmainen ja Otto Savinainen
ROP -vet VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka

04082019 Kuopio rop kasv
ROP -kasv. kennel Tashi-Gong
om. Katriina Huhtinen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 3 SA Xaramae First Class om. Taru Heinänen
JUN ERI 4 SA Afroditegårdens Casanova Valentino om. Annica Wahlström, Ruotsi
AVO ERI 1 SA Toyway Rod Hud-Son om. Mina Korhonen
AVO ERI 2 Hoswin Samson om. Sirpa Juuso
AVO EH 3 Saffron Bolton om. Katja Eskelinen
VAL ERI 3 SA Mva Saffron Prosper om. Pirkko Linnus ja Kirsi Venehsalo
VAL ERI 4 SA Mva Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen

Nartut:
JUN ERI 3 SA Saffron Vergara om. Anna-Liisa Mikkonen
JUN ERI 4 Vuorenrintaan Silvia om. Satu Hirvi ja Minna Korhonen
NUO ERI 1 SA Shanhearts Blessed om. Sanna Wägeli
AVO ERI 2 SA Mva Tashi-Gong With Xaramae om. Eini Vihko
VAL ERI 2 SA Mva Saffron Euphoria om. Pirkko Linnus
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gong Elysee om. Sirpa Juuso

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Saffron om. Pirkko Linnus

 

28.07.2019 Espoo
Tuomari: Pirjo Aaltonen
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 16, joista veteraaneja 4


VSP Nanaza Alvin - ROP Flying Carpet's Witch Of Polar Night


ROP -vet. Down-Goblin Celena - VSP -vet, Nanaza Alvin


BIS 2 -vet. Mva Down-Goblin Celena

ROP SERT JUN ERI 1 SA | Flying Carpet's Witch Of Polar Night
om. Kari Kuosmanen, Mikko Lindroos ja Marita Snabb
PN 2  ROP-, BIS 2 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Benevolos Vesper Lynd
om. Per-Ole ja Päivi Stenman
PN 4 AVO ERI 2 SA | Tashi-Gong Focus Point
om. Miitta Mellanen

VSP VSP -vet. SERT FI MVA VET ERI 1 SA | Nanaza Alvin
om. Satu Hämäläinen
PU 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Chakiran Suomisata Viljo
om. Tuula Viertonen ja Mirja Päiväkkö
PU 3 JUN ERI 1 SA | Xaramae For Sure
om. Eini Vihko ja Miitta Mellanen

ROP -pentu Snowmuzzle's Ismene
om. Satu Pelkonen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Rina-Cza's Chase Is Case om. Mervi Alatupa

Nartut:
JUN ERI 2 Bhu Laen's Hester om. Marika Reunanen
NUO ERI 1 Flying Carpet's Lic Sync For Your Life om. Kari Kuosmanen, Annette Fröberg ja Ari Elfvengren
AVO ERI 3 Shibazhan Dahlia om. Tiina Walldén
AVO ERI 4 Vanessan Eyscha om. Satu Pelkonen
VET ERI 2 SA Mva Shibazhan Lunaria om. Anne Johansson
VET ERI 3 Mva Cinodes Japonica om. Seija Kanerva

 

27.07.2019 Pori kv
Tuomari: Clodagh Fallon, Irlanti
Ilmoitettu: pentuja 7, aikuisia 62, joista veteraaneja 10


VSP Celebdil's Raphael -ROP Mva Benevolos Elektra King


RYP 4 Mva Benevolos Elektra King


VSP -vet. Mva Down-Goblin Finalisti - ROP -vet. Mva Chakiran Elizabeth

ROP RYP 4 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Benevolos Elektra King
om. Maija Karvinen
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Bhu Laen's Hester
om. Marika Reunanen
PN 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 4 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää
PN - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Focus Point
om. Miitta Mellanen

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Celebdil's Raphael
om. Nina Nieminen
PU 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 3 vara-SERT CACIB NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Don Vincenco
om. Miia Herala
PU 4 vara-CACIB AVO ERI 2 SA | Chakiran Suomisata Viljo
om. Tuula Viertonen ja Mirja Päiväkkö


ROP -pentu Queneela's Amory - VSP -pentu Queneela's Athilda

ROP -pentu Queeneela's Amory
om. Teija Järvinen ja Outi Ojajärvi
VSP -pentu Queeneela's Athilda
om. Teija Järvinen

ROP -kasv. kennel Tashi-Gong
om. Katriina Huhtinen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Kiranmays Lot Of Attitude om. Katri Aallonranta
PEK 3 Kiranmays Midnight Airforce One om. Linda Virtanen

Narttupennut:
PEK 2 KP Queneela's Aida om. Teija Järvinen
PEK 3 Queneela's Amelie om. Tanja Kummelus

Urokset:
JUN ERI 2 SA Xaramae For Sure om. Eini Vihko ja Miitta Mellanen
JUN EH 3 Milarzin Marvelous Million om. Mira Wagner
JUN EH 4 Hoswin Unique Hero om. Kirsti Koskinen
NUO ERI 2 Satatassun Charmer Julius om. Miia Honkanen ja Raija Saha
NUO EH 3 Hoswin Made In Heaven om. Seija Riikonen
NUO EH 4 Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki
AVO ERI 1 SA Hoswin Hot And Spicy om. Suvi Sillanpää
AVO EH 3 Gullöga Prince Timon om. Maarit ja Esa Peltonen
AVO EH 4 Kiranmays Incredible Wild Dragon om. Katri Aallonranta
VAL ERI 1 SA Mva Tor Oskan Ricardo om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
VAL ERI 2 SA Mva Saffron Prosper om. Pirkko Linnus ja Eini Vihko
VAL ERI 3 Mva Tashi-Gong Eminem om. Miitta Mellanen
VAL ERI 4 Mva Kiiramanna Tutankhamon om. Sirpa Takala
VET ERI 2 Mva Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen
VET ERI 3 Mva Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää

Nartut:
JUN ERI 2 Hoswin Unique Diamond om. Miia Herala
JUN EH 3 Milarzin Mystery Miss Marple om. Mira Wagner
JUN EH 4 Ophed Dal Orange Is The New Black om. Miia Honkanen
NUO ERI 1 SA Satatassun La Feliciana om. Juulia Aavinko
AVO ERI 2 Mva Tashi-Gong With Xaramae om. Eini Vihko
AVO ERI 3 Tähtisillan Bjan Karan Moon om. Sirpa Sillanpää
AVO ERI 4 Mva Hoswin Hot Like Me om. Miia Herala
VAL ERI 3 Mva Hoswin Usva om. Miia Herala
VAL ERI 4 Mva Ruskarinteen Supertähti om. Johanan Båssar
VET ERI 2 Tor Oskan Idalina om. Ronja Aaltonen ja Leena Hällström
VET ERI 3 Kiranmays A Wish For Sun om. Sirpa Sillanpää
VET ERI 4 Satatassun Via Madame om. Mervi Lehtonen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Satatassun om. Terhi Aavinko
KASV 3 KP kennel Tor Oskan om. Tuula Toroska


21.07.2019 Kemi
Tuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen
Ilmoitettu: aikuisia 11, joista veteraaneja 1


VSP Ishavskysten's Ilmari - ROP Mva Ruskarinteen Supertähti

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Ruskarinteen Supertähti
om. Johanna Båssar
PN 2 SERT FI MVA VAL ERI 2 SA | Mva Dorona's Bandora
om. Sirkka-Liisa Kuusela

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Ishavskysten's Ilmari
om. Maarit Turunen
PU 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Dawana Remus Lupin
om. Maarit Impola
PU 3 NUO ERI 1 SA | Zaranel Nort-Wind
om. Maarit Impola
ROP -vet. VET ERI 1 | Mva Minessan Calvin
om. Anne ja Kauko Jalosalmi

Muut tulokset:
Urokset:
VAL ERI 1 Zaranel Huugo om. Leena Laukka

Nartut:
JUN EH 1 Ishavskysten's Hieno Helma om. Maarit Turunen
AVO EH 1 Nikoli's Cashmere om. Sirkka-Liisa Kuusela
AVO EH 2 Cinodes True Temptation om. Sirpa ja Veera Määttä



20.07.2019 Hyvinkää
Tuomari: Ross Delmar, Irlanti
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 36, joista veteraaneja 3


VSP Mva Benevolos Elektra King - ROP Mva Tashi-Gong Eminem


RYP 2 Mva Tashi-Gong Eminem


ROP -vet. Mva Down-Goblin Finalisti - VSP -vet. Mva Shibazhan Lunaria


ROP RYP 2 VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Eminem
om. Miitta Mellanen
PU 2 SERT JUN ERI 1 SA | Celebdil's Raphael
om. Nina Nieminen
PU 3 ROP-vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 4 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Belegerea Maira Callo Aráto
om. Helena ja Mika Kuusisto

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Benevolos Elektra King
om. Maija karvinen
PN 2 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää
PN 3 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong With Xaramae
om. Eini Vihko
PN 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Avigdor Jouvence
om. Eini Vihko, Pirkko Linnus ja Janne Immonen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Lunaria
om. Anne Johansson


ROP -pentu Xaramae First Class - VSP -pentu Snowmuzzle's Ismene


ROP -pentu Xaramae First Class
om. Taru Heinänen
VSP -pentu Snowmuzzle's Ismene
om. Satu Pelkonen

ROP -kasv. kennel Tashi-Gong
om. Katriina Huhtinen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Lilileian Elizabeth Swann om. Tiina Rämö, Niklas Kalske ja Melisa Enestamm

Urokset:
JUN ERI 2 SA Hoswin Unique Hero om. Kirsti Koskinen
JUN ERI 3 Cinodes Crossfire om. Sirpa Berk
JUN ERI 4 Hallahelmen Taikaviitta om. Helena Johansson
NUO ERI 2 SA Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki
NUO ERI 3 Kabita Cheng-Hao om. Eija Kallio
AVO ERI 1 SA Chakiran Suomisata Viljo om. Tuula Viertonen ja Mirja Päiväkkö
AVO ERI 2 Racconto Aaron Kelly om. Taru Heinänen
AVO ERI 3 Cinodes Blue Ferrari om. Tarja Närhi ja Eira Suomalainen
AVO ERI 4 Cinodes Blue Soulmate om. Marja Railakari
VAL ERI 2 SA Mva Flying Carpet's Hands Off My Mercedes om. Mikko Lindroos
VAL ERI 3 Mva Cinodes Calypso om. annika Lindelä-Julkunen
VAL ERI 4 Mva Mic Mac Going To Run Free om. Eija Kallio
VET ERI 2 Mva Shibazhan Tsuga om. Anne Johansson

Nartut:
JUN ERI 2 SA Cinodes Crown Of Glory om. Sirpa Berk
JUN ERI 3 Tashi-Gong Daisy Dream om. Katriina Huhtinen ja Miitta Mellanen
JUN ERI 4 Tuuling Point Aurelia om. Kaisa Kankaanpää
NUO ERI 1 SA Lilileian Primrose Everdeen om. Tiina Rämö ja Niklas Kalske ja Katri Vuorentaso
NUO ERI 2 SA Mintoscan Wonder Woman om. Anette Asplund-Kähärä
NUO ERI 3 Epic Tails Beyond All Limits om. Mona Frejborg
AVO ERI 2 SA Cinodes Cazzette om. Kirsti Torikka
AVO ERI 3 Shibazhan Orlaya om. Anne Johansson
AVO ERI 4 Snowmuzzle's Fiometta om. Satu Pelkonen


 

20.07.2019 Kalajoki kv
Tuomari: Kresten Scheel, Tanska
Ilmoitettu: aikuisia 48, joista veteraaneja 6

ROP Mva Mäntykartanon Donatello - VSP Mva Ruskarinteen Supertähti


VSP -vet. Mva Mow-Zow Lucky Lady - ROP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello

ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Timantti
om. Ritva-Liisa ja Timo Tuikka
PU 3 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 4 VAL ERI 3 SA | Mva Dedicated To The Time Is Flying
om. Merja Uimonen ja Tiina Vilppunen
PU - SERT NUO ERI 1 SA | Cisosan Spymaster
om. Helvi Leinonen ja Tarja Virtanen
PU - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Vuorenrinteen Harry
om. Aija Rantasuo

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Ruskarinteen Supertähti
om. Johanna Båssar
PN 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 VET ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Fantasia
om. Katja Rita
PN 4 SERT JUN ERI 1 SA | Chamimelon
om. Paula Jokela
PN - vara-CACIB -> CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Shenzi
om. Tiina Vilppunen
PN - vara-SERT JUN ERI 2 SA | Mäntykartanon Utu-Tyttö
om. Kaija Aro

ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Ishavskysten's Ilmari om. Maarit Turunen, Norja
JUN ERI 2 Kiiramanna Trumpet Boy om. Outi Virtanen
JUN EH 3 Toyway Syysprinssi om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
JUN EH 4 Zaranel Prince Max om. Anu Leiviskä
NUO ERI 3 Hoswin Made In Heaven om. Seija Riikonen
NUO ERI 3 Zaranel Nort-Wind om. Maarit Impola
NUO EH 4 Zaranel O'Boy om. Anu Leiviskä
AVO ERI 2 SA Dawana Remus Lupin om. Maarit Impola
AVO ERI 3 SA Bolt om. Marko Herranen
AVO ERI 4 Vanessan Winslow om. Minna Väisänen
VAL ERI 4 SA Mva Kiiramanna Tutnkhamon om. Sirpa Takala

Nartut:
JUN ERI 3 SA Cayenne om. Heidi Nousiainen
JUN ERI 4 SA Fyrrykyrön Fiini-Flikka om. Eija Torkko
NUO ERI 1 Dorona's Caitlyn om. Minna Kaappola
AVO ERI 1 Hopeahapsun I Believe om. Kaija Aro
AVO ERI 2 Mow-Zow Hulvaton Hulda om. Katja Rita
AVO ERI 3 Nikoli's Cashmere om. Sirkka-Liisa Kuusela
AVO ERI 4 Benevolos Vesper Lynd om. Per-Ole ja Päivi Stenman
VAL ERI 3 SA Mva Dorona's Bandora om. Sirkka-Liisa Kuusela
VAL ERI 4 SA Mva Hoswin Usva om. Miia Herala
VET ERI 3 SA Bendafeims Darlene om. Niina Moilanen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Mow-Zow om. Katja Rita
KASV 3 KP kennel Kiiramanna om. Merja Uimonen




19.07.2019 Kalajoki rn
Tuomari: Andras Polgar, Serbia
Ilmoitettu: aikuisia 45, joista veteraaneja 3

ROP Ishavskysten's Ilmari - VSP Mva Ruskarinteen Supertähti

19072019 Kalajoki ryp1
RYP 1 Ishavskysten's Ilmari


BIS 2 Ishavskysten's Ilmari



ROP -vet. Bendafeims Darlene - VSP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello

19072019 Kalajoki bis3 vet
BIS 3 -vet. Bendafeims Darlene

ROP RYP 1 BIS 2 SERT JUN ERI 1 SA | Ishavskysten's Ilmari
om. Maarit Turunen
PU 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Vuorenrinteen Harry
om. Aija Rantasuo
PU 3 VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Solisti
om. Paula Jokela
PU 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Ruskarinteen Supertähti
om. Johanna Båssar
PN 2 SERT FI & SE MVA AVO ERI 1 SA | Hoswin Hot Like Me
om. Miia herala
PN 3 ROP-, BIS 3 -vet. vara-SERT VET ERI 1 SA | Bendafeims Darlene
om. Niina Moilanen
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Dorona's Bandora
om. Sirkka-Liisa Kuusela

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Toyway Syysprinssi om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
JUN EH 3 Kiiramanna Trumpet Boy om. Outi Virtanen
JUN EH 4 Pekdoro's Prince Ås-Kar om. Minna Väisänen
NUO ERI 1 Hoswin Made In Heaven om. Seija Riikonen
NUO EH 2 Cisosan Spymaster om. Helvi Leinonen ja Tarja Virtanen
AVO ERI 2 Racconto Mr Big om. Jaana Kuusisto
AVO ERI 3 Onnenarkin Toivoatäynnä om. Miia-Riikka Pajala
AVO ERI 4 Bolt om. Marko Herranen
VAL ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Timantti om. Ritva-Liisa ja Timo Tuikka
VAL ERI 3 Mva Hoswin Uljas om. Miia Herala

Nartut:
JUN ERI 1 SA Cayenne om. Heidi Nousiainen
JUN ERI 2 SA Chamimelon om. Paula Jokela
JUN ERI 3 Chilipepper om. Heidi Nousiainen
JUN ERI 4 Fyrrykyrön Fiini-Flikka om. Eija Torkko
NUO EH 1 Dorona's Caitlyn om. Minna Kaappola
NUO EH 2 Cherrymoon's Lilli-Putti om. Virpi Rastas-Heikkilä
AVO ERI 1 SA Mow-Zow Hulvaton Hulda om. Katja ja Jenna Rita
AVO ERI 3 Onnentassun G-Lyyli om. Virpi Rastas-Heikkilä
AVO ERI 4 Sandmountain's Adalmiina om. Marianne Sundberg
VAL ERI 3 SA Mva Kiiramanna Shenzi om. Merja Uimonen ja Tiina Vilppunen
VAL ERI 4 SA Mva Tashi-Gong Elysee om. Sirpa Juuso


14.07.2019 Oulu kv
Tuomari: Monika Halmi, Unkari
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 39, joista veteraaneja 2

ROP CACIB -> C.I.B *) VAL ERI 1 SA| Mva Ruskarinteen Supertähti
om. Johanna Båssar
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Time After Time
om. Satu Halmetoja
PN 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 4 SERT JUN ERI 1 SA | Cayenne
om. Heidi Nousiainen
PN - vara-SERT JUN ERI 2 SA | Bhu Laen's Henrietta
om. Mari Nieminen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Zaranel Huugo
om. Leena Laukka
PU 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Kiapri Jerasmus
om. Vilma Saarinen
PU 3 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Saffron Poitier
om. Johanna Mikkonen
PU 4 SERT AVO ERI 1 SA | Dawana Remus Lupin
om. Maarit Impola
PU - vara-SERT JUN ERI 1 SA | Celebdil's Leonardo
om. Maija Karvinen

ROP -pentu Snowmuzzle's Ilithyia
om. Carita Mauno

ROP -kasv. kennel Dawana
om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Mullagh Shape On You om. Mari Nieminen
JUN ERI 3 Zaranel Prince Max om. Anu Leiviskä
JUN EH 4 Toyway Syysprinssi om. Jouko leiviskä ja Heli Parkkinen
NUO ERI 1 Zaranel O'Boy om. Anu Leiviskä
NUO EH 2 Cisosan Spymaster om. Helvi Leinonen ja Tarja Virtanen
NUO EH 3 Zaranel North-Wind om. Maarit Impola
AVO ERI 2 SA Cinodes Blue Signature om. Anu Siponen ja Antti Saloranta
AVO ERI 3 Unelma Linnan Kullan Kimallus om. Satu Halmetoja
AVO ERI 4 Bolt om. Marko Herranen
VAL ERI 3 Mva Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen

Nartut:
JUN ERI 3 SA Chilipepper om. Heidi Nousiainen
JUN ERI 4 Dawana Floria Tosca om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
NUO ERI 1 SA Dorona's Caitlyn om. Minna Kaappola
AVO ERI 1 Toyway Q-Ran-Kukka om. Anu Leiviskä
AVO ERI 2 Dawana Queen Of Hearts For Suvijan om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen ja Anne Marjamäki
AVO EH 3 Snowmuzzle's Hibiscus om. Carita Mauno
AVO EH 4 Nikolis's Cashmere om. Sirkka-Liisa Kuusela
VAL ERI 3 SA Mva Dorona's Bandora om. Sirkka-Liisa Kuusela
VAL ERI 4 Mva Roselhita's Lille Løve Anna om. Gunn Hilstad, Norja


13.07.2019 Oulu NORD
Tuomari: Zafra Sirik, Israel
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 59, joista veteraaneja 3


ROP Mva Bendafeims Gentiana - VSP Mva Kiapri Jerasmus


ROP NORD SERT VAL ERI 1 SA | Mva Bendafeims Gentiana
om. Raija ja Jouko Leiviskä
PN 2 SERT NORD vara-SERT JUN ERI 1 SA | Cayenne
om. Heidi Nousiainen
PN 3 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Dorona's Caitlyn
om. Minna Kaappola
PN 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen

VSP ROP -vet. NORD SERT VET ERI 1 SA | Mva Kiapri Jerasmus
om. Vilma Saarinen
PU 2 NORD vara-SERT VAL ERI 1 SA Mva Toyway Q-Raketti
om. Jouko Leiviskä
PU 3 SERT JUN ERI 1 SA | Zaranel Prince Max
om. Anu Leiviskä
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Ferdinand
om. Katja Rita

ROP -pentu Vuorenrinteen Silvia
om. Satu Hirvi ja Minna Korhonen

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Snowmuzzle's Ilithyia om. Carita Mauno

Urokset:
JUN ERI 2 SA Mullagh Shape Of You om. Mari Nieminen
JUN ERI 3 Toyway Syysprinssi om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
NUO ERI 1 SA Zaranel O'Boy om. Anu Leiviskä
NUO ERI 2 SA Boheemi om. Heidi Nousiainen ja Anette Åkerlund
NUO ERI 3 Zaranel North-Wind om. Maarit Impola
NUO EH 4 Cisosan Spymaster om. Helvi Leinonen ja Tarja Virtanen
AVO ERI 1 SA Bolt om. Marko Herranen
AVO ERI 2 SA Racconto Mr Big om. Jaana Kuusisto
AVO ERI 3 SA Mow-Zow Helios om. Katja Rita
AVO ERI 4 SA Vanessan Winslow om. Minna Väisänen
VAL ERI 3 SA Mva Mäntykartanon Timantti om. Ritva-Liisa ja Timo Tuikka
VAL ERI 4 SA Mva Saffron Hooligan om. Katja Eskelinen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Chamimelon om. Paula Jokela
JUN ERI 3 SA Mäntykartanon Utu-Tyttö om. Kaija Aro
JUN ERI 4 SA Chilipepper om. Heidi Nousiainen
NUO ERI 2 SA Shanhearts Blessed om. Sanna Wägeli
AVO ERI 1 SA Snowmuzzle's Hibiscus om. Carita Mauno
AVO ERI 2 SA Toyway Q-Ran-Kukka om. Anu Leiviskä
AVO ERI 3 SA Mow-Zow Hulvaton Hulda om. Katja Rita
AVO ERI 4 SA Dawana Queen Of Hearts For Suvijan om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen ja Anne Marjamäki
VAL ERI 2 SA Mva Ruskarinteen Supertähti om. Johanna Båssar
VAL ERI 3 SA Mva Icikarma's Bhanumathi om. Heide Overholt, Norja
VAL ERI 4 Mva Roselhita's Lille Løve Anna om. Gunn Hilstad, Norja
VET ERI 2 Mva Mow-Zow Fantasia om. Katja, Marko ja Lotta Rita


13.07.2019 Mikkeli
Tuomari: Antonio Di Lorenzo Norja
Ilmoitettu: aikuisia 17, joista veteraaneja 2


VSP -vet. Wartin-Kyis Gon-Po-Ter - ROP ROP -vet. Mva Shibazhan Lunaria

13072019 Mikkelikr BIS2 vet
BIS 2 -vet. Mva Shibazhan Lunaria

13072019 Mikkelikr RYP3
RYP 4 Mva Shibazhan Lunaria


ROP RYP 4 ROP-, BIS 2 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Lunaria
om. Anne Johansson
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Hand In Hand
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 3 SERT JUN ERI 1 SA | Kaimon Gerheil Beautiful Belana
om. Katriina Huhtinen
PN 4 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Katimon Trudy
om. Maija Kajamäki ja Harri Tanttu

VSP -vet. VET ERI 1 | Wartin-Kyis Gon-Po-Ter
om. Maija Kajamäki ja Harri Tanttu

Muut tulokset:
Urokset:
NUO EH 1 Zhigatsey Milton om. Marja Tuovinen
NUO EH 2 Toyway Shenandor om. Sanna Nikulainen
AVO ERI 1 Cinodes Confetti om. Hannu Jäppinen
AVO EH 2 Lilileian International Honor om. Päivi Parantainen ja Niklas Kalske
AVO EH 3 Tipsn'drops Dash om. Pirjo Virtanen
VAL ERI 1 Mva Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen

Nartut:
JUN ERI 2 Pikestar's Snow White om. Sanna Setälä
AVO EH 2 Tipsn'drops Tiny Star om. Pirjo Virtanen
AVO EH 3 Snowmuzzle's Halcyone om. Hanna Raatikainen
AVO EH 4 Tashi-Gong Victoria om. Arja Taskinen




07.07.2019 Tuusniemi rn
Tuomari: Markku Mähönen
Ilmoitettu. pentuja 1, aikuisia 21, joista veteraaneja 2


VSP Saffron Vergara - ROP Mva Tashi-Gong Handsome Harrison


ROP VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen
PU 2 SERT JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong D Beckham
om. Anne Kolehmainen ja Otto Savinainen
PU 3 vara-SERT JUN ERI 2 SA | Celebdil's Leonardo
om. Maija Karvinen
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Saffron Poitier
om. Johanna Mikkonen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Nabil
om. Jaana Pelkonen

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Saffron Vergara
om. Anna-Liisa Mikkonen
PN 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Ninfey
om. Johanna Nykänen
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Playpoint Lucky Penny
om. Eija Huuskonen
PN 4 AVO ERI 2 SA | Benevolos Paris Carver
om. Hanna Raatikainen

ROP -pentu Snowmuzzle's Ilithyia
om. Carita Mauno

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 3 Tipsutassun Tasku-Matti om. Eija ja Tuomas Huuskonen
AVO ERI 1 Vanesan Winslow om. Minna Väisänen
AVO ERI 2 Cinodes Confetti om. Hannu Jäppinen
AVO EH 3 Saffron Bolton om. Katja Eskelinen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Sommerlyst's Pa-Tu-Ca om. Katriina ja Ava Huhtinen
JUN EH 3 Saffron Veryona om. Pirkko Linnus ja Merja Suurniemi
AVO ERI 3 Snowmuzzle's Halcyone om. Hanna Raatikainen

 

07.07.2019 Orivesi
Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari
Ilmoitettu: aikuisia 18, joista veteraaneja 7

VSP Cinodes Blue Barony - ROP Dawana Unni Ilona


VSP -vet. Mva Misschiefin Anshu Anbu - ROP -vet. Mva Chakiran Elizabeth


BIS 3 -vet. Mva Chakiran Elizabeth

ROP SERT AVO ERI 1 SA | Dawana Unni Ilona
om. Päivi Lankinen
PN 2 ROP-, BIS 3 -vet. ERI 1 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 3 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Zhigatsey Malvina
om. Mona Frejborg
PN 4 VET ERI 2 SA | VMva Misschiefin Bzanba Namba
om. Tiina Hirvonen

VSP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Cinodes Blue Barony
om. Tarja Närhi
PU 2 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Belegerea Maira Callo Aráto
om. Helena ja Mika Kuusisto
PU 3 JUN ERI 1 SA | Lupu De Jijona
om. Reija Nevala ja Anne Lepola
VSP -vet. VET ERI 1 | Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 2 Kiiramanna Trumbet Boy om. Outi Virtanen ja

Nartut:
JUN EH 1 Bhu Laen's Hester om. Marika Reunanen
JUN EH 2 Mei Dan Metsähiipijä om. Leena Isoaho
VET ERI 3 Mva Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen



06.07.2019 Tuusula NORD
Tuomari: Anita Al-Bachy
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 26, joista veteraaneja 2


ROP Mva Lilileian Honor Of All - VSP Bhu Laen's Hester


RYP 1 Mva Lilileian Honor Of All

07072019 TUUSULA BIS
BIS 1 Mva Lilileian Honor Of All


ROP RYP 1 BIS 1 NORD SERT VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 NORD vara-SERT VAL ERI 2 SA | Mva Shibazhan Kentia
om. Anne Johansson
PU 3 SERT NUO ERI 1 SA | Olazza Maybach
om. Maija Perttola
PU 4 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Cinodes Blue Barony
om. Tarja Närhi
PU - VSP -jun. JUN ERI 1 SA | Chnerezi I Am Lililieian
om. Tiina Rämö ja Niklas Kalske

VSP ROP -jun. SERT NORD SERT JUN ERI 1 SA | Bhu Laen's Hester
om. Marika Reunanen
PN 2 vara-SERT NORD vara-SERT AVO ERI 2 SA | Tashi-Gong With Xaramae
om. Eini Vihko
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Shibazhan Mentha
om. Anne Johansson ja Tiina Walldén
PN 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Lunaria
om. Anne Johansson


ROP -pentu Snowmuzzle's Ismene
om. Satu Pelkonen

Muut tulokset:
Nartut:
JUN ERI 2 SA Lilileian Beauty Has No Limit om. Carola Sundqvist
JUN EH 3 Tuuling Point Aurelia om. Kaisa Kankaanpää
NUO ERI 1 SA Mintoscan Wonder Woman om. Anette Asplund-Kähärä
NUO ERI 2 Olazza Miss Monreoe om. Maija Perttola
AVO ERI 1 SA Toyway Rita Hay-Worth om. Päivi Lankinen
AVO ERI 3 SA Dawana Unni Ilona om. Päivi Lankinen
AVO EH 4 Snowmuzzle's Fiometta om. Hanna Raatikainen
VAL ERI 2 SA Mva Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää



30.06.2019 Karjaa
Tuomari: Pirjo Aaltonen
Ilmoitettu: aikuisia 33, joista veteraaneja 7


VSP Mva Down-Goblin Finalisti - ROP Mva Benevolos Elektra King



30062019 Karjaa rop vsp vet
VSP -vet. Mow-Zow Fantasia - ROP -vet. Mva Down-Goblin Finalisti


ROP VAL ERI 1 SA | Mva Benevolos Elektra King
om. Maija Karvinen
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Flying Carpet's Witch Of Polar Night
om. Kari Kuosmanen, Mikko Lindroos ja Marita Snabb
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Dawana Unni Ilona
om. Päivi Lankinen
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Fantasia
om. Katja Rita

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Ferdinand
om. Katja Rita
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Tor Oskan Ricardo
om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
PU 4 SERT JUN ERI 1 SA | Celebdil's Raphael
om. Nina Nieminen
PU - vara-SERT NUO ERI 1 SA | Chakiran Suomisata Viljo
om. Tuula Viertonen ja Mirja Päiväkkö

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Chenrezi I Am Lilileian om. Tiina Rämö ja Niklas Kalske
NUO ERI 2 SA Tashi-Gong Marlon om. Niina Isomäki
NUO ERI 3 Tor Oskan Titan om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
AVO ERI 1 SA Cinodes Blue Barony om. Tarja Närhi
AVO ERI 2 Mow-Zow Helios om. Katja Rita
VAL ERI 3 SA Mva Flying Carpet's Hands Off My Mercedes om. Mikko Lindroos
VET ERI 2 Flametail Kaval-De-Mar om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

Nartut:
JUN 2 SA Lilileian Beauty Has No Limit om. Carola Sundqvist
JUN ERI 3 SA Ziestan Li Mea om. Iina Mattila ja Elisa Vahlroos-Moisander
JUN ERI 4 Tuuling Point Aurelia om. Kaisa Kankaanpää
NUO ERI 1 SA Flying Carpet's Blow A Kiss om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
NUO ERI 2 Revonhännän Jinga-Tinga om. Outi Rask
AVO ERI 2 SA Tashi-Gong With Xaramae om. Eini Vihko
AVO ERI 3 Mow-Zow Hulvaton Hulda om. Katja Rita
AVO ERI 4 Flying Carpet's Midsummer Sun om. Sari Mäntyranta
VAL ERI 3 SA Mva Qi Gong's Magic Potion om. Elisa Vahlroos-Moisander
VET ERI 2 SA VMva Ziestan My Litl Nella om. Elisa Vahlroos-Moisander
VET ERI 3 Cinodes Chantal Celina om. Elsa ja Johanna Bjökstén
VET EH 4 Shibazhan Serissa om. Isabella Fagerström

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Flying Carpets om. Mikko Lindroos

 

16.06.2019 Tampere rn
Tuomari: Kati Kilpeläinen-Turunen
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 34, joista veteraaneja 7

 
ROP Tashi-Gong Star Of Mine - VSP Hoswin Hot And Spicy

 16062019 tre rop vsp vet
VSP -vet. Nanaza Alvin - ROP -vet. VMva Misschiefin Bzanba Namba

 

ROP SERT FI EE MVA AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Star Of Mine
om. Katriina Huhtinen ja Susanna Peltomaa-Haapaniemi
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Chamimelon
om. Paula Jokela
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää
PN 4 JUN ERI 2 SA | Tuuling Point Aurelia
om. Kaisa Kankaanpää
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | VMva Misschiefin Bzanba Namba
om. Tiina Hirvonen

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Hoswin Hot And Spicy
om. Suvi Sillanpää
PU 2 VSP -vet. vara-SERT VET ERI 1 SA | Nanaza Alvin
om. Satu Hämäläinen
PU 3 VET ERI 2 SA | Mva Tiridoll's Nougat
om. Sirpa Sillanpää


ROP -pentu Queneela's Aida
om. Teija Järvinen

16062019 tre rop kasv
ROP -kasv. kennel Revonhännän
om. Sirpa Perälä

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Kiiramanna Trumbet Boy om. Merja Uimonen ja Outi Virtanen
JUN ERI 2 Hoswin Made In Heaven om. Seija Riikonen
JUN ERI 3 Tor Oskan Unto-Eevertti om. Mira Raussi
JUN EH 4 Hoswin Unique Hero om. Kirsti Koskinen
NUO ERI 1 Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki
NUO ERI 2 Hoswin Piece Of Heaven om. Elina Eskola
AVO ERI 2 Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
AVO EH 3 Ziestan Charmant Chen om. Anita Lämsä
VET ERI 3 Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen
VET ERI 4 Milarzin De-Niro om. Mira Wagner

Nartut:
JUN ERI 3 Shibazhan Ruelia om. Anne Johansson ja Tiina Piekkala
JUN ERI 4 Qoontip's Hellehattu om. Outi Rask
NUO ERI 1 SA Revonhännän Jica-Rilla om. Sirpa Perälä
NUO ERI 2 Revonhännän Jinga Tinga om. Outi Rask
NUO EH 3 Tip-Zugan Wilhelmiina om. Anita Lämsä
AVO ERI 2 Revonhännän Yes-Honey om. Sirpa Perälä
AVO ERI 3 Lehtikummun Key To My Dream om. Mira Wagner
AVO EH 4 Revonhännän Fergie om. Sari Virtanen
VET ERI 2 Mva Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen
VET ERI 3 Revonhännän Hilima om. Sirpa perälä

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Hoswin om. Miia Herala

 

15.06.2019 Heinävesi rn
Tuomari: Saija Juutilainen
Ilmoitettu: aikuisia 11


ROP Inkerellin Semilia - VSP Saffron Bolton


ROP SERT NUO ERI 1 SA | Inkerellin Semilia
om. Riikka Niinimäki
PN 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Xaramae Cashmere
om. Oona Kolehmainen ja Jere Silvennoinen

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Saffron Bolton
om. Katja Eskelinen
PU 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong D Beckham
om. Anne Kolehmainen ja Otto Savinainen

Muut tulokset:
Urokset:
AVO ERI 2 Cinodes Confetti om. Hannu Jäppinen
AVO EH 3 Lilileian International Honor om. Niklas Kalske ja Päivi Parantainen

Nartut:
JUN EH 1 Saffron Veyrona om. Pirkko Linnus ja Merja Suurniemi
JUN EH 2 Chanelstyle My Favourite Anemone om. Sirkku-Liisa Pirhonen
NUO ERI 2 Shanheart's Blessed om. Katja Eskelinen ja Sanna Wägeli
NUO EH 3 Vanessan Elysee om. Hanne ja Markku Kauppinen
AVO EH 2 Finriikan Uneksija om. Pia Patronen

 

15.06.2019 Turku rn
Tuomari: Goran Gladic
Ilmoitettu: aikuisia 28, joista veteraaneja 7


VSP Celebdil's Raphael - ROP Mva Benevolos Elektra King


ROP VAL ERI 1 SA | Mva Benevolos Elektra King
om. Maija Karvinen
PN 2 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää
PN 3 SERT FI MVA VSP -vet. | VET ERI 1 SA | Mva Cirikit Simba's Kiera
om. Katri Aallonranta
PN 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Cinodes Celsiana
om. Teresa Trammell

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Celebdil's Raphael
om. Nina Nieminen
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Tor Oskan Ricardo
om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
PU 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Rina-Cza's Aloha Indiana
om. Maarit Peltonen
PU 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Nanaza Alvin
om. Satu Hämäläinen

ROP -kasv. kennel Cinodes
om. Sirpa Berk

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Hoswin Unique Hero om. Kirsti Koskinen
NUO ERI 1 SA Cinodes Caverion om. Tarja Närhi
NUO ERI 2 Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki
NUO ERI 3 Tor Oskan Titan om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
AVO ERI 2 SA Rina-Cza's Aloha Idaho om. Merja Virtanen
AVO EH 3 Cinodes Blue Barony om. Tarja Närhi
AVO EH 4 Kiiramanna Mufasa om. Merja Uimonen ja Marjut Tenlén
VET ERI 2 Mva Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen
VET ERI 3 Mva Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
VET ERI 4 Milarzin De-Niro om. Mira Wagner

Nartut:
JUN ERI 2 Shibazhan Ruellia om. Anne Johansson ja Tiina Piekkala
JUN ERI 3 Tuuling Poiunt Aurelia om. Kaisa Kankaanpää
AVO EH 1 Tähtisillan Bjan Karan Moon om. Sirpa Sillanpää
VET ERI 2 Kiranmays A Wish For Sun om. Sirpa Sillanpää
VET ERI 3 Saseran Xandra om. Marjut Tenlén

 

15.06.2019 Jämsä
Tuomari: Kristiina Ahlberg
Ilmoitettu: aikuisia 5

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Belegerea Maira Callo Aráto om. Helena ja Mika Kuusisto

Nartut:
JUN EH 1 Kiiramanna Gonna Get This om. Merja Uimonenja Sari Saari
NUO ERI 1 Revonhännän Jinga-Tinga om. Outi Rask
AVO ERI 1 Riffendahl Elsa Ellinora om. Sirpa Pihamaa
AVO EH 2 Qoontip's Mercedes Bentso om. Outi Rask




09.06.2019 Hämeenlinna
Tuomari: Malgorzata Supronowicz, Puola
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 13, joista veteraaneja 1


VSP Rina-Cza's Aloha Indiana - ROP Mva Benevolos Elektra King


ROP VAL ERI 1 SA | Mva Benevolos Elektra King
om. Maija Karvinen
PN 2 SERT AVO ERI 1 SA | Onnentassun Isabella
om. Mervi Lehtonen
PN 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Tashi-Gong With Xaramae
om. Eini Vihko
PN 4 JUN ERI 1 SA | Cinodes Celsiana
om. Teresa Trammell
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Cirikit Simba's Kiera
om. Katri Aallonranta

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Rina-Cza's Aloha Indiana
om. Maarit Peltonen
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Qi Gong's Flying Shaman
om. Johanna Hyvönen
PU 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Celebdil's Raphael
om. Nina Nieminen
PU 4 NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Marlon
om. Nina Isomäki

ROP -pentu Snowmuzzle's Ilithyia
om. Carita Mauno
VSP -pentu Hoswin Unique Hero
om. Kirsti Koskinen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Snowmuzzle's Ismene om. Satu Pelkonen
PEK 3 KP Avigdor Jouvence om. Eini Vihko, Pirkko Linnus ja Janne Immonen

Urokset:
AVO ERI 2 Lilileian International Honor om. Niklas Kalske ja Päivi Parantainen
AVO EH 3 Onnentassun Huugo-Herra om. Mervi Lehtonen

Nartut:
AVO ERI 3 SA Wartin-Kyis Nefer-Ti-Ti om. Pia Pelkonen



08.06.2019 Pieksämäki rn
Tuomari: Eija Halonen
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 14, joista veteraaneja 2


VSP Tashi-Gong D Beckham - ROP Playpoint Tic Tac Toe

ROP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Playpoint Tic Tac Toe
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Saffron Vergara
om. Anna-Liisa Mikkonen
PN 3 NUO ERI 1 SA | Inkerellin Semilia
om. Riikka Niinimäki

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong D Beckham
om. Anne Kolehmainen ja Otto Savinainen

ROP -pentu Kaimon Gerheil Beautiful Belana
om. Katriina Huhtinen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 1 Tor Oskan Unto-Eevertti om. Mira Raussi
PEK 2 Xaramae First Class om. Taru Heinänen

Urokset:
JUN EH 2 Celebdil's Leonardo om. Johanna Mikkonen ja Maija Karvinen
AVO EH 1 Ziestan Li Naozumi om. iiris Härkänen
VAL ERI 1 Mva Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
VET EH 1 Mva Finriikan Roberto om. Arja Timonen
VET EH 2 Wartin-Kyis Gon-Po-Ter om. harri Tanttu ja Maija Kajamäki

Nartut:
JUN ERI 2 Finriikan Töyhtöangervo om. Arja Timonen
JUN ERI 3 Saffron Veryona om. Pirkko Linnus ja Merja Suurniemi
AVO ERI 2 Katimon trudy om. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki
AVO EH 3 Tashi-Gong Victoria om. Arja Taskinen
AVO EH 4 Tiuhtielma om. Iiris Härkänen

 

08.06.2019 Tuuri
Tuomari: Kirsti Louhi
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 47, joista veteraaneja 8


VSP Mva Hoswin Uljas - ROP Hoswin Hot Like Me


ROP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello - VSP -vet. Mva Cirikit Simba's Kiera


ROP SERT AVO ERI 1 SA | Hoswin Hot Like Me
om. Miia Herala
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Mäntykartanon Utu-Tyttö
om. Kaija Aro
PN 3 AVO ERI 2 SA | Chakiran Margaretha
om. Tuula Viertonen
PN 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Cirikit Simba's Kiera
om. Katri Aallonranta

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Hoswin Uljas
om. Miia Herala
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 SERT AVO ERI 1 SA | Vanessan Winslow
om. Minna Väisänen


VSP -pentu Hoswin Unique Diamond  - ROP -pentu Hoswin Unique Hero

ROP -pentu Hoswin Unique Hero
om. Kirsti Koskinen
VSP -pentu Hoswin Unique Diamond
om. Miia Herala

ROP -kasv. kennel Tib-Sak
om. Pia Aronen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Fyrrykyrön Fiini-Flikka om. Eija Torkko

Urokset:
JUN ERI 1 Tib-Sak Iisakki om. Hanna-Lea Kivisalo
JUN ERI 2 Tib-Sak Hannu om. Riina Lahti
JUN ERI 3 Hoswin Made In Heaven om. Seija Riikonen
JUN ERI 4 Kiiramanna Could Be The One om. Merja Uimonen ja Pia Aronen
NUO ERI 1 Chakiran Suomisata Viljo om. Tuula Viertonen ja Mirja Päiväkkö
NUO ERI 2 Boheemi om. Annette Åkerlund ja
NUO EH 3 Tib-Sak Viljo om. Jenni Niemi
AVO ERI 2 Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
AVO ERI 3 Dorona's Brandon om. Minna Väisänen
AVO EH 4 Dawana Remus Lupin om. Maarit Impola
VET ERI 2 Mva Kiiramanna Alejandro om. Pia Honkasalo
VET ERI 3 Flametail Kaval-De-Mar om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

Nartut:
JUN ERI 2 Chamimelon om. Paula Jokela
JUN ERI 3 Tib-Sak Hilma om. Pia Aronen
JUN ERI 4 Ziestn Li mea om. iina Mattila ja Elisa Vahlroos-Moisander
AVO ERI 3 Hopeahapsun Kreivitär Diana om. Minna Virta ja Jaana Kotti
AVO ERI Kiiramanna Hatshepsut om. Pia Honkasalo
AVO ERI 4 Lumi om.
VAL ERI 1 SA Mva Kiranmays D-Dazzling Dezdemona om. Katri Aallonranta
VET ERI 2 SA Toyway Tyttö Olettähti om. Jouko Leiviskä
VET ERI 3 Ziestan My Litl Nella om. Elisa Vahlroos-Moisander
VET EH 4 VMva Kastanjan Felicia om. Marjo Ahonen



08.06.2019 Rovaniemi kv
Tuomari: Lisbeth Campbell, Norja
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 29, joista veteraaneja 1

ROP Mva Bendafeims Gentiana - VSP Tashi-Gong Handsome Harrison

ROP RYP 2 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Bendafeims Gentiana
om. Raija Leiviskä
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA Mva Kiiramanna Time After Time
om. Satu Halmetoja
PN 3 SERT JUN ERI 1 SA | Dawana Floria Tosca
om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PN 4 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Snowmuzzle's Halcyone
om. Hanna Raatikainen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Toyway Q-Raketti
om. Jouko Leiviskä

ROP -pentu Toyway Syysprinssi
om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Tipsutassun Tasku-Matti om. Eija ja Tuomas Huuskonen
JUN EH 2 Unelma Linnan Nova om. Satu Halmetoja
NUO ERI 1 Zaranel O'Boy om. Anu Leiviskä
AVO EH 1 Toyway Pikku-Pietari om. Pirjo Kemppainen
VAL ERI 3 Mva Kiiramanna Tutankhamon om. Sirpa Takala
VAL EH 4 Mva Vanessan Kovu om. Sirpa Määttä

Nartut:
JUN EH 2 Pikestar's Snow White om. Pirkko Oinonen ja Sanna Setälä
AVO ERI 2 Cinodes True Temptation om. Sirpa ja Veera Määttä
AVO ERI 3 Dorona's Indira om. Minna Kaappola
AVO EH 4 Golden Diary's Ballerina om. Sirpa ja Veera Määttä
VAL ERI 3 Mva Vanessan Kheira om. Minna Kaappola

 

08.06.2019 Helsinki rn
Tuomari: Tuula Plathan
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 17, joista veteraaneja 2

VSP Mva Down-Goblin Finalisti - ROP Mva Benevolos Elektra King


RYP 4 Mva Benevolos Elektra King


ROP -vet. Mva Down-Goblin Finalisti - VSP -vet. Mva Ziestan Tacita

ROP RYP 4 VAL ERI 1 SA | Mva Benevolos Elektra King
om. Maija Karvinen
PN 2 SERT NUO ERI 1 SA | Zhigatsey Malvina
om. Mona Frejborg
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää
PN 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Shibazhan Ruellia
om. Anne Johansson ja Tiina Piekkala
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Ziestan Tacita
om. Helinä ja Anu Hietanen

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen

08062019 hki rop pentu
ROP -pentu Flying Carpet's Witch Of Polar Night
om. Kari Kuosmanen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Celebdil's Raphael om. Nina Nieminen
NUO ERI 1 Toyway Shenandor om. Sanna Nikulainen
AVO ERI 1 Cinodes Blue Ferrari om. Tarja Närhi ja Eira Suomalainen
VAL ERI 1 Mva Cinodes Calypso om. Annika Lindelä-Julkunen

Nartut:
JUN ERI 2 Lilileian Beauty Has No Limit om. Carola Sundqvist
JUN ERI 3 Tuuling Point Aurelia om. Kaisa Kankaanpää
NUO EH 2 Ziestan Wilmie om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
AVO ERI 1 Shibazhan Dahlia om. Tiina Walldén



30.05.2019 Kangasniemi
Tuomari: Adam Ostrowski, Puola
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 18, joista veteraaneja 2


ROP Tashi-Gong Elysee - VSP Celebdil's Leonardo


RYP 2 Tashi-Gong Elysee

ROP RYP 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Elysee
om. Katriina Huhtinen ja Sirpa Juuso
PN 2 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Benevolos Paris Carver
om. Hanna Raatikainen
PN 3 NUO ERI 1 SA | Inkerellin Semilia
om. Riikka Niinimäki
PN 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Toyway Tyttö Olettähti
om. Jouko Leiviskä ja Anna-Bella Halttunen

VSP SERT JUN 1 SA | Celebdil's Leonardo
om. Maija Karvinen ja Johanna Mikkonen


VSP -pentu Xaramae First Class - ROP -pentu Kaimon Gerheil Beautiful Belana

ROP -pentu Kaimon Gerheil Beautiful Belana
om. Katriina Huhtinen
VSP -pentu Xaramae First Class
om. Taru Heinänen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Saffron Vergara om. Anna-Liisa Mikkonen
PEK 3 KP Saffron Veyrona om. Pirkko Linnus ja Merja Suurniemi

Urokset:
NUO EH 1 Hecumania Christian Audigier om. Kati Flinkman
AVO ERI 1 Cinodes Confetti om. Hannu Jäppinen
AVO ERI 2 Saffron Bolton om. Katja Eskelinen
AVO EH 3 Lilileian International Honor om. Niklas Kalske ja Päivi Parantainen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Ziestan Li Mea om. Iina Mattila ja Elisa Vahlroos-Moisander
JUN ERI 2 Tashi-Gong Artista om. Hanna Raatikainen
NUO ERI 2 SA Shanheart's Blessed om. Katja Eskelinen ja Sanna Wägeli
AVO ERI 3 SA Tashi-Gong Victoria om. Arja Taskinen


26.05.2019 Hamina NORD 
Tuomari: Kimmo Mustonen
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 23, joista veteraaneja 2


VSP Lilileian Beauty Has No Limit - ROP Mva Lilileian KeeperFor Life


ROP -vet. Mva Shibazhan Nabil - VSP -vet. Mva Shibazhan Ninfey

ROP RYP 4 NORD SERT VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 2 SERT FI MVA vara-NORD SERT AVO ERI 1 SA | Lilileian Flying High
om. Tiina Rämö, Niklas Kalske ja Vicki Schneider
PU 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Nabil
om. Jaana Pelkonen
PU 4 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Cinodes Blue Barony
om. Tarja Närhi

VSP SERT NORD SERT JUN ERI 1 SA | Lilileian Beauty Has No Limit
om. Carola Sundqvist
PN 2 vara-NORD SERT VAL ERI 1 SA | Mva Benevolos Elektra King
om. Maija Karvinen
PN 3 vara-SERT JUN ERI 2 SA | Tuuling Point Aurelia
om. Kaisa Kankaanpää
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Limited Edition
om. Carola Sundqvist
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Ninfey
om. Johanna Nykänen


ROP -pentu Tor Oskan Unto-Eevertti - VSP -pentu Revonhännän Moccalatte

ROP -pentu Tor Oskan Unto-Eevertti
om. Mira Raussi
VSP -pentu Revonhännän Moccalatte
om. Sirpa Perälä

ROP -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Hallahelmen Taikaviitta om. Helena Johansson

Urokset:
JUN ERI 1 Kiiramanna Trumpet Boy om. Merja Uimonen ja Outi Virtanen
JUN EH 2 Zhigatsey Milton om. Marja Tuovinen
NUO ERI 1 SA Toyway Shenandor om. Sanna Nikulainen
NUO EH 2 Cinodes Caverion om. Tarja Närhi

Nartut:
JUN ERI 3 Lilileian Primrose Everdeen om. Tiina Rämö ja Niklas Kalske
JUN ERI 4 Mintoscan Wonder Woman om. Anette Asplund-Kähärä
NUO ERI 1 SA Revonhännän Jinga-Tinga om. Outi Rask
AVO ERI 1 SA Snowmuzzle's Francesa om. Leena Ylimäki
AVO EH 2 Snowmuzzle's Europa om. Satu Pelkonen
AVO EH 3 Benevolos Paris Carver om. Hanna Raatikainen
VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää

 

19.05.2019 Varkaus rn
Tuomari: Irina Poletaeva
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 12


ROP Saffron Bolton - VSP Vanessan Eyscha

ROP SERT AVO ERI 1 SA | Saffron Bolton
om. Katja Eskelinen
PU 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Celebdil's Leonardo
om. Maija Karvinen

VSP SERT NUO ERI 1 SA | Vanessan Eyscha
om. Satu Pelkonen
PN 2 vara-SERT NUO ERI 2 SA | Inkerellin Semilia
om. Riikka Niinimäki

ROP -pentu Kaimon Gerheil Beautiful Belana
om. Katriina Huhtinen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Saffron Veyrona om. Pirkko Linnus ja Merja Suurniemi
PEK 3 Saffron Umaya om. Sanna Wägeli & J.Korhonen

Urokset:
NUO EH 1 Toyway Rod hud-Son om. Minna Korhonen
AVO ERI 1 Cinodes Confetti om. Hannu Jäppinen

Nartut:
NUO EH 3 Lecibsin Messina
AVO EH 1 Minessan Estelle om. Sanna Wägeli
AVO EH 2 Vanessan Winnona om. Liisi Väistö
AVO EH 3 Tashi-Gong Victoria om. Arja Taskinen
AVO EH 4 Wartin-Kyis Lady Electra om. Satu Pelkonen


19.05.2019 Rauma
Tuomari: Simon Rooney, Irlanti
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 41, joista veteraaneja 7


ROP Chakiran Suomisata Viljo - VSP Mva Hoswin Usva

ROP SERT NUO ERI 1 SA | Chakiran Suomisata Viljo
om. Tuula Viertonen ja Mirja Päiväkkö
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna King Arthur
om. Marjut Ténlen
PU 3 vara-SERT VAL ERI 2 SA | Mva Misschiefin Humphrey Bogart
om. Tiina Hirvonen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Hoswin Usva
om. Eija Torkko

ROP -pentu Hoswin Unique Hero
om. Kirsti Koskinen


ROP -kasv. kennel Tor Oskan
om. Tuula Toroska

Muut tulokset:
Uropennut:
PEK 2 Fairytalehill's Quickstep Quinton om. Helena Gröndahl

Urokset:
JUN EH 1 Hoswin Piece Of Heaven om. Elina Eskola
JUN EH 2 Hoswin Made In Heaven om. Seija Riikonen
JUN EH 3 Finriikan Kotkansiipi om.
NUO EH 2 Tor Oskan Titan om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
AVO EH 1 Mva Tashi-Gong Expression om. Merja Virtanen
AVO EH 2 Gullöga Prince Timon om. Maarit ja Esa Peltonen
AVO EH 3 Rina-Cza's Aloha Idaho om. Merja Virtanen
VAL ERI 3 Mva Saffron Poser om. Eija Humalamaa
VAL ERI 4 Mva Tor Oskan Ricardo om. om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
VET EH 1 Flametail Kaval-De-Mar om. Mirja Päiväkkö
VET EH 2 Mva Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen
VET EH 3 Mva Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää

Nartut:
JUN EH 1 Bhu Laen's Hester om. Marika Reunanen
JUN EH 2 Kiiramanna Gonna Get This om.
NUO EH 1 Tor Oskan Shalina om. Tuula Toroska ja Heini Dahlroos
NUO EH 2 Cherrymoon's Lilli-Putti om. Virpi Rastas-Heikkilä
AVO EH 1 Tashi-Gong Star Of Mine om. Katriina Huhtinen ja Susanna Peltomaa-Haapaniemi
AVO EH 2 Onnenassun G-Lyyli om. Virpi Rastas-Heikkilä
VET EH 1 Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VET EH 2 Mva Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska
VET EH 3 Satatassun Via Madame om. Mervi Lehtonen
VET EH 4 Mva Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta

 

18.05.2019 Mynämäki
Tuomari: Jari Partanen, Norja
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 33, joista veteraaneja


VSP Mva Tor Oskan Ricardo - ROP Tuuling Point Aurelia

 
VSP -vet. Mva Satatassun Vive Sweetlove - ROP -vet. Mva Misschiefin Anshu Anbu

ROP SERT JUN ERI 1 SA | Tuuling Point Aurelia
om. Kaisa Kankaanpää
PN 2 vara-SERT JUN ERI 2 SA | Lilileian Primrose Everdeen
om. Tiina Rämö ja Niklas Kalske
PN 3 AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Star Of Mine
om. Katriina Huhtinen ja Susanna Peltomaa-Haapaniemi
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Satatassun Vive Sweetlove
om. Terhi Aavinko

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Tor Oskan Ricardo
om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen
PU 3 VET ERI 2 SA | Mva Tiridoll's Nougat
om. Sirpa Sillanpää
PU 4 VET ERI 3 SA | Mva Tashi-Gong Masked Man
om. Nina Isomäki
PU - SERT NUO ERI 1 SA | Chakiran Suomisata Viljo
om. Tuula Viertonen ja Mirja Päiväkkö
PU - vara-SERT ERI 2 NUO ERI 2 SA | Tor Oskan Titan
om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi

ROP -pentu Hoswin Unique Hero
om. Kirsti Koskinen


ROP -kasv. kennel Tashi-Gong
om. Katriina Huhtinen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Belegerea Maira Callo Aráto om. Helena ja Mika Kuusisto
JUN EH 2 Misschiefin Jamil Adham Amir om. Jenni Seimelä
NUO ERI 3 Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki
NUO EH 4 Magic Menuett's Chmpagne Dream om. Marjut Tenlén
AVO ERI 1 Rina-Cza's Aloha Idaho om. Merja Virtanen
AVO ERI 2 Mva Tashi-Gong Expression om. Merja Virtanen
AVO ERI 3 Rina -Cza's Aloha Indiana om. Maari Peltonen
VAL ERI 2 Mva Tor Oskan Quutamo om. Tarja Aakula
VET ERI 4 Flametail Kaval-De-Mar om. Mirja Päiväkkö

Nartut:
JUN ERI 3 Cinodes Celsiana om. Teresa Trammell
JUN ERI 4 Misschiefin Jugney Lasya om. Tiina Hirvonen ja Anne Lepola
NUO ERI 1 Zhigasey Malvina om. Mona Frejborg
AVO ERI 2 Tashi-Gong Remember Me Tuuling om. Terhi Aavinko
VAL ERI 2 Mva Sippans Keep My Lovesong Starshine om. Mona Frejborg
VAL ERI 3 Mva Kiranmays D-Dazzling Dezdemona om. Katri Aallonranta
VET ERI 2 Mva Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
VET ERI 3 Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VET ERI 4 Saseran Xandra om. Marjut Ténlen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Misschiefin om. Tiina Hirvonen

 


12.05.2019 Helsinki kv
Tuomari: Tiina Taulos
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 29, joista veteraaneja 3


VSP Mva Saffron Prosper - ROP Mva Bendafeims Gentiana


ROP -vet. Mva Shibazhan Lunaria - VSP -vet. Mva Down-Goblin Finalisti


BIS 4 -vet. Mva Shibazhan Lunaria

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Bendafeims Gentiana
om. Raija ja Jouko Leiviskä
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää
PN 3 ROP -jun. SERT JUN ERI 1 SA | Lilileian Beauty Has No Limit
om. Carola Sundqvist
PN 4 ROP-, BIS 4 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Lunaria
om. Anne Johansson
PN - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong With Xaramae
om. Eini Vihko

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Saffron Prosper
om. Pirkko Linnus ja Kirsi Venehsalo
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Toyway Q-Raketti
om. Jouko Leiviskä
PU 3 VSP -jun. SERT JUN ERI 1 SA | Celebdil's Raphael
om. Nina Nieminen
PU 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen

ROP -pentu Flying Carpet's Witch Of Polar Night
om. Kari Kuosmanen, Mikko Lindroos ja Marita Snabb

ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Zhigatsey Milton om. Marja Tuovinen
AVO ERI 1 SA Mva Shibazhan Olea om. Anne Johansson
VAL ERI 3 Mva Cinodes Calypso om. Annika Lindelä-Julkunen
VAL ERI 4 Mva Katimon Tiago om. Nina Nieminen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Shibazhan Bellis om. Anne Johansson
JUN ERI 3 Tuuling Point Aurelia om. Kaisa Kankaanpää
JUN ERI 4 Zhigatsey Malvina om. Mona Frejborg
NUO ERI 1 Epic Tails Beyond All Limits om. Mona Frejborg
AVO EH 2 Mva Sippans Keep My Lovesong Starshine om. Mona Frejborg
VAL ERI 3 Mva Shibazhan Mentha om. Anne Johansson ja Tiina Walldén
VAL ERI 4 Mva Benevolos Elekra King om. Maija Karvonen
VET ERI 2 Mva Ziestan Tacita on. Helinä ja Anu Hietanen




11.05.2019 Riihikoski rn
Tuomari: Marja Talvite
Ilmoitettu: aikuisia 22, joista veteraaneja 4


VSP Chenrezi I Am Lilileian - ROP Lilileian Prinrose Everdeen

ROP RYP 2 SERT JUN ERI 1 SA | Lilileian Primrose Everdeen
om. Tiina Rämö, Niklas Kalske ja Katri Vuorentaso
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää
PN 3 ROP -vet. vara-SERT VET ERI 1 SA | Mva Cirikit Simba's Kiera
om. Katri Aallonranta

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Chenrezi I Am Lilileian
om. Tiina Rämö ja Niklas Kalske
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Tor Oskan Ricardo
om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
VSP -vet. VET ERI 1 | Mva Tiridoll's Nougat
om. Sirpa Sillanpää

Muut tulokset:
Urokset:
NUO ERI 1 Magic Menuett's Champagne Dream om. Marjut Tenlén ja Päivi Mccormick
NUO ERI 2 Tor Oskan Titan om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
AVO EH 1 Kiiramanna Mufasa om. Merja Uimonen ja Marjut Tenlén

Nartut:
JUN ERI 2 Tuuling Point Aurelia om. Kaisa Kankaanpää
JUN EH 3 Revonhännän Kornelia om. Sirpa Perälä
NUO EH 1 Vuorenrinteen Quelle De Freude om. Satu Hirvi
AVO EH 1 Snowmuzzle's Francesca om. Leena Ylimäki
AVO EH 2 Revonhännän Yes-Honey om. Sirpa Perälä
AVO EH 3 Tashi-Gong Star Of Mine om. Katriina Huhtinen ja Susanna Peltomaa-Haapaniemi

 

11.05.2019 Iisalmi NORD
Tuomari: Tuula Plathan
Ilmoitettu: pentuja 9, aikuisia 36, joista veteraaneja 6


ROP Mva Toyway Q-Raketti - VSP Mva Bendafeims Gentiana

ROP NORD SERT VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Q-Raketti
om. Jouko Leiviskä
PU 2 NORD vara-SERT VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen
PU 3 VAL ERI 3 SA | Mva Saffron Poser
om. Eija Humalamaa
PU 4 ROP -jun. SERT JUN ERI 1 SA | Celebdil's Leonardo
om. Maija Karvinen
PU - VSP -vet.VET ERI 1 SA | Mva Finriikan Roberto
om. Arja Timonen

VSP NORD SERT VAL ERI 1 SA | Mva Bendafeims Gentiana
om. Raija ja Jouko Leiviskä
PN 2 ROP -vet. NORD vara-SERT VET ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 VET ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja janne Knuutinen
PN 4 SERT NUO ERI 1 SA | Dorona's Caitlyn
om. Minna Kaappola
PN - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Fallen Angel
om. Anu Leiviskä

ROP -pentu Cayenne
om. Heidi Nousiainen
VSP -pentu Tipsutassun Tasku-Matti
om. Eija ja Tuomas Huuskonen

ROP -kasv. kennel Tashi-Gong
om. Katriina Huhtinen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Toyway Syysprinssi om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
PEK 3 Unelma Linnan Nova om. Satu Halmetoja

Narttupennut:
PEK 2 KP Saffron Veyrona om. Pirkko Linnus ja Merja Suurniemi
PEK 3 KP Chamimelon om. Paula Jokela
PEK 4 KP Chilipepper om. Heidi Nousiainen

Urokset:
JUN EH 2 Zaranel O'Boy om. Anu Leiviskä
NUO ERI 1 Chakiran Suomisata Viljo om. Mirja Päiväkkö
NUO EH 2 Boheemi om. Annette Åkerlud
AVO ERI 1 Dorona's Brandon om. Minna Väisänen
AVO EH 2 Saffron Bolton om. Katja Eskelinen
AVO EH 3 Lilileian International Honor om. Niklas Kalske ja Päivi Parantainen
VAL ERI 4 Mva Saffron Hooligan om. Kaja Eskelinen

Nartut:
JUN ERI 1 Zaranel Odessa om. Anu Leiviskä
JUN ERI 2 Tashi-Gong Artista om. Hanna Raatikainen
JUN EH 3 Shanhearts Beloved om. Janna Korhonen
JUN EH 4 Finriikan Rönsytiarelia om. Innimari Hyvärinen
NUO ERI 2 SA Finriikan Cherry Pie om. Arja Timonen
NUO ERI 3 Vanessan Winnona om. Liisi Väistö
AVO ERI 2 Tashi-Gong Elysee om. Sirpa Juuso
AVO EH 3 Benevolos Paris Carver om. Hanna Raatikainen
AVO EH 4 Minessan Estelle om. Sanna Wägeli
VAL ERI 2 SA Mva Vanessan Kheira om. Minna Kaappola
VAL ERI 3 Mva Dorona's Bandora om. Sirkka-Liisa Kuusela
VAL ERI 4 Mva Kiiramanna Time After Time om. Satu Halmetoja
VET ERI 3 SA Toyway Tyttö Olet Tähti om. Anna-Bella Halttunen


05.05.2019 Tampere kv
Tuomari: Markku Mähönen
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 51, joista veteraaneja 7


VSP - Mva Mäntykartanon Timantti - ROP Mva Shibazhan Lunaria


VSP -vet. Mva Down-Goblin Finalisti - ROP -vet. Mva Shibazhan Lunaria

ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Lunaria
om. Anne Johansson
PN 2 CACIB *)C.I.B VAL ERI 1 SA | Mva Tuuling Ris Rosalinda
om. Susanna Peltomäki-Haapamäki
PN 3 SERT JUN ERI 1 SA | Tuuling Point Aurelia
om. Kaisa Kankaanpää
PN 4 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Shibazhan Mentha
om. Anne Johansson ja Tiina Walldén
PN - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Focus Point
om. Miitta Mellanen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Timantti
om. Ritva-Liisa ja Timo Tuikka
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Eminem
om. Miitta Mellanen
PU 3 VAL ERI 3 SA | Mva Saffron Prosper
om. Pirkko Linnus ja Kirsi Venehsalo
PU 4 SERT JUN ERI 1 SA | Celebdil's Raphael
om. Nina Nieminen
PU - vara-SERT NUO ERI 1 SA | Olazza Maybach
om. Maija Perttola
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen


VSP -pentu Hoswin Unigue Hero - ROP -pentu Chamimelon

ROP -pentu Chamimelon
om. Paula Jokela
VSP -pentu Hoswin Unique Hero
om. Kirsti Koskinen

ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Kaimon Gerheil Beautiful Belana om. Katriina Huhtinen
PEK 3 Saffron Vergara om. Anna-Liisa Mikkonen

Urokset:
JUN ERI 2 Celebdil's Leonardo om. Maija Karvinen ja Johanna Mikkonen
JUN ERI 3 Mullagh Shape On You om. Mari Nieminen
JUN EH 4 Belegerea Maira Callo Aráto om. Helena ja Mika Kuusisto
NUO EH 2 Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki
NUO EH 3 Tor Oskan Titan om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
AVO ERI 1 SA Mva Shibazhan Olea om. Anne Johansson
AVO ERI 2 Rina-Cza's Aloha Idaho om. Merja Virtanen
AVO ERI 3 Mva Tashi-Gong Expression om. Merja Virtanen
AVO EH 4 Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
VAL ERI 4 SA Mva Saffron Poitier om. Johanna Mikkonen
VET ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka

Nartut:
JUN ERI 2 SA Zhigatsey Malvina om. Mona Frejborg
JUN ERI 3 SA Tashi-Gong Promise om. Katriina Huhtinen ja Minna Särkijärvi
JUN EH 4 Belegerea Netya Valdëa Eruanna om. Anne Lepola ja Pia Tanila
NUO ERI 1 SA Olazza Miss Monroe om. Maija Perttola
NUO EH 2 Mow-Zow Hulvaton Hulda om. Katja Rita
NUO EH 3 Tor Oskan Tiffany om. Tuula Toroska
NUO EH 4 Epic Tails Beyond All Limits om. Mona Frejborg
AVO ERI 2 SA Mva Sippans Keep My Lovesong Starshine om. Mona Frejborg
AVO ERI 3 Revonhännän Q-Akka om. Marja-Liisa Voutilainen
AVO EH 4 Benevolos Paris Carver om. Maija Karvinen
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gong Hand In Hand om. Katriina ja Pasi Huhtinen
VAL ERI 4 SA Mva Mäntykartanon Q-Papu om. Paula ja Nea Jokela
VET ERI 2 SA Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VET ERI 3 SA Mva Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VET ERI 4 Mva Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska

Kasvattajat:
KASV 2 kennel Tor Oskan om. Tuula Toroska



04.05.2019 Tampere NORD 
Tuomari: Sue B Dykes, Iso-Britannia
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 39, joista veteraaneja 4


ROP Mva Shibazhan Brunnera - VSP Mva Saffron Prosper


RYP 2 Mva Shibazhan Brunnera

ROP RYP 2 NORD SERT VAL ERI 1 SA | Mva Shibazhan Brunnera
om. Anne Johansson
PN 2 SERT NORD vara-SERT JUN ERI 1 SA | Shibazhan Bellis
om. Anne Johansson
PN 3 VAL ERI 2 SA Mva | Tashi-Gong Hand In Hand
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 4 vara-SERT JUN ERI 2 SA | Tashi-Gong Promise
om. Katriina Huhtinen ja Minna Särkijärvi
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Lunaria
om. Anne Johansson

VSP NORD SERT VAL ERI 1 SA | Mva Saffron Prosper
om. Pirkko Linnus ja Kirsi Venehsalo
PU 2 SERT NORD vara-SERT JUN ERI 1 SA | Celebdil's Leonardo
om. Maija Karvinen ja Johanna Mikkonen
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Saffron Poitier
om. Johanna Mikkonen
PU 4 VAL ERI 3 SA | Mva Galbaras Little Thing
om. Tarja Löfqvist
PU - vara-SERT JUN ERI 2 SA | Rina-Cza's Chase In Case
om. Mervi Alatupa


ROP -pentu Kaimon Gerheil Beautiful Belana - VSP -pentu Hoswin Unigue Hero

ROP -pentu Kaimon Gerheil Beautiful Belana
om. Katriina Huhtinen
VSP -pentu Hoswin Unique Hero
om. Kirsti Koskinen

ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Saffron Vergara om. Anna-Liisa Mikkonen
PEK 3 Mei Dan Metsähiipijä om. Leena Isoaho

Urokset:
JUN ERI 3 SA Belegerea Maira Callo Aráto om. Helena ja Mika Kuusisto
JUN ERI 4 Mullagh Shape On You om. Mari Nieminen
NUO ERI 1 Olazza Maybach om. Maija Perttola
NUO ERI 2 Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki
AVO ERI 1 SA Mva Tashi-Gong Expression om. Merja Virtanen
AVO ERI 2 Rina-Cza's Aloha Idaho om. Merja Virtanen
AVO ERI 3 Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
VAL ERI 4 SA Mva Tashi-Gong Eminem om. Miitta Mellanen

Nartut:
JUN ERI 3 SA Belegerea Netya Valdëa Eruanna om. Anne Lepola ja Pia Tanila
JUN ERI 4 SA Tuuling Point Aurelia om. Kaisa Kankaanpää
NUO ERI 1 SA Mow-Zow Hulvaton Hulda om. Katja Rita
NUO ERI 2 SA Olazza Miss Monroe om. Maija Perttola
NUO ERI 3 Epic Tails Beyond All Limits om. Mona Frejborg
NUO EH 4 Revonhännän Irja Irtokarkki om. Sirpa Perälä
AVO ERI 1 SA Tashi-Gong Focus Point om. Miitta Mellanen
AVO ERI 2 SA Tashi-Gong Star Of Mine om. Katriina Huhtinen ja Susanna Peltomaa-Haapaniemi
AVO ERI 3 Revonhännän Yes-Honey om. Sirpa Perälä
AVO ERI 4 Mva Sippans Keep My Lovesong Starshine om. Mona Frejborg
VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
VAL ERI 4 SA Mva Shibazhan Mentha om. Anne Johansson ja Tiina Walldén
VET ERI 2 SA Mva Kiiramanna Alexandra om. Mari Nieminen
VET ERI 3 Mva Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VET ERI 4 Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Tashi-Gong om. Katriina Huhtinen



01.05.2019 Lahti rn
Tuomari: Unto Timonen
Ilmoitettu: pentuja 2 aikuisia 23, joista veteraaneja 3


ROP Tashi-Gong Star of Mine - VSP Olazza Maybach


ROP -vet. Mva Kiiramanna Alexandra - VSP -vet. Nanaza Alvin

ROP SERT AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Star Of Mine
om. Katriina Huhtinen ja Susanna Peltomaa-Haapaniemi
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Lilileian Primrose Everdeen
om. Niklas Kalske ja Katri Vuorentaso
PN 3 AVO ERI 2 SA | Benevolos Paris Carver
om. Hanna Raatikainen
PN 4 NUO ERI 1 SA | Olazza Miss Monroe
om. Maija Perttola
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Alexandra
om. Mari Nieminen

VSP SERT NUO ERI 1 SA | Olazza Maybach
om. Maija Perttola
PU 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Cinodes Blue Barony
om. Tarja Närhi
PU 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Nanaza Alvin
om. Satu Hämäläinen
PU 4 JUN ERI 1 SA | Mullagh Shape Of You
om. Mari Nieminen


ROP -pentu Tor Oskan Unto-Eevertti

ROP -pentu Tor Oskan Unto-Eevertti
om. Mira Raussi
VSP -pentu Pikestar's Snow White
om. Pirkko Oinonen ja Sanna Setälä

Muut tulokset:
Urokset:
AVO ERI 2 Rina-Cza's Aloha Idaho om Merja Virtanen
AVO EH 3 Lilileian International Honor om. Päivi Parviainen ja Niklas Kalske
AVO EH 4 Mva Tashi-Gong Expression om. Merja Virtanen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Cinodes Celsiana om. Teresa Trammell
JUN ERI 3 SA Chanelstyle Mu Favourite Anemone om. Sirkku-Liisa Pirhonen
JUN ERI 4 Shibazhan Ruellia om. Anne Johansson ja Tiina Piekkala
NUO EH 2 Double Eye Lovely Aurora om. Maritta Pesu ja Maria Kujala
AVO ERI 3 SA Vanessan Sunflower om. Silja Lappeteläinen-Kettunen ja Jonna Lappeteläinen
AVO ERI 4 Cinodes True Treasure om. Sirpa Berk
VET ERI 2 Mva Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta

 

28.04.2019 Kankanpää rn
Tuomari: Suncica Lazic, Serbia
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 40, joista veteraaneja 7


VSP Mva Hoswin Uljas - ROP Hoswin Hot Like Me


VSP -vet.  Mva Kiiramanna Alejandro - ROP -vet. Cirikit Simba's Kiera

ROP SERT AVO ERI 1 SA | Hoswin Hot Like Me
om. Miia Herala
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Benevolos Elektra King
om. Maija Karvinen
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Bhu Laen's Hester
om. Marika Reunanen
PN 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Cirikit Simba's Kiera
om. Katri Aallonranta

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Hoswin Uljas
om. Miia Herala
PU 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Expression
om. Merja Virtanen
PU 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Lilileian Flying High
om. Niklas Kalske ja Vicki Schneider
PU 4 NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Marlon
om. Nina Isomäki
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Alejandro
om. Pia Honkasalo


ROP -pentu Hoswin Unique Hero
om. Kirsti Koskinen

ROP -kasv. kennel Tor Oskan
om. Tuula Toroska

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Celebdil's Raphael om. Nina Nieminen
JUN ERI 2 Belegerea Maira Callo Aráto om. Mika ja Helena Kuusisto
NUO ERI 2 Tor Oskan Titan om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
NUO ERI 3 Brutus om. Kirsti Koskinen
AVO ERI 3 Rina-Cza's Aloha Idaho om. Merja Virtanen
AVO ERI 4 Kiranmays Incredible Wild Dragon om. Katri Aallonranta
VAL ERI 2 Mva Tor-Oskan Ricardo om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
VAL ERI 3 Mva Annastiina Miro om. Lahja Tatari ja Helena Sundström
VET ERI 2 SA Mva Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
VET ERI 3 Mva Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 2 Tuuling Point Aurelia om. Kaisa Kankaanpää
JUN ERI 3 Niiländer Morden Sunrise om. Ea Juhkam ja Lahja Tattari
JUN ERI 4 Belegerea Netya Valdéa Eruanna om. Anne Lepola
NUO ERI 1 SA Revonhännän Jica-Rilla om. Sirpa Perälä
NUO ERI 2 Tor Oskan Tiffany om. Tuula Toroska
AVO ERI 2 Tashi-Gong Star Of Mine om. Katriina Huhtinen ja Susanna Peltomaa-Haapaniemi
AVO ERI 3 Lilileian Vivienne Westwood om. Tiina Rämö ja Niklas Kalske
AVO ERI 4 Tor Oskan Quutar om. Tuula Toroska
VAL ERI 2 Mva Kiiramanna Hatshepsut om. Pia Honkasalo
VET ERI 2 Aghana Toy Chi om. Lahja Tattari
VET ERI 3 Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VET ERI 4 Tor Oskan Idalina om. Leena Hällfors




27.04.2019 Ruovesi rn

Tuomari: Juha Putkonen
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 27, joista veteraaneja 7


VSP Mullagh Shape Of You - ROP Tashi-Gong Promise

 
VSP -vet. Mva Tashi-Gong Masked Man - ROP -vet. Mva Kiiramanna Alexandra

ROP SERT JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Promise
om. Katriina Huhtinen ja Minna Särkijärvi
PN 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Alexandra
om. Mari Nieminen
PN 3 VET ERI 2 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 4 vara-SERT JUN ERI 2 SA | Revonhännän Kornelia
om. Sirpa Perälä

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Mullagh Shape Of You
om. Mari Nieminen
PU 2 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Chakiran Suomisata Viljo
om. Tuula Viertonen ja Mirja Päiväkkö
PU 3 AVO ERI 1 SA | Tipsn’drops Dash
om. Pirjo Virtanen
PU 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Masked Man
om. Nina Isomäki


ROP -pentu Hoswin Unique Hero
om. Kirsti Koskinen

ROP -kasv. kennel Revonhännän
om. Sirpa Perälä

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Kiiramanna Trumpet Boy om. Merja Uimonen ja Outi Virtanen
NUO ERI 2 SA Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki
NUO ERI 3 Suvijan Elvis om. Anne Marjamäki ja Heli Ketola
AVO ERI 2 SA Lilileian International Honor om. Päivi Parantainen ja Niklas Kalske
AVO ERI 3 SA Rina-Cza’s Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
AVO ERI 4 Revonhännän H-Aave om. Sirpa Perälä
VET ERI 2 SA Flametail Kaval-De-Mar om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

Nartut:
JUN ERI 3 Hoswin Felicia om. Pia Forsman ja Angela Hietala
JUN ERI 4 Bhu Laen’s Hester om. Marika Reunanen
NUO ERI 1 SA Revonhännän Jinga-Tinga om. Sirpa Perälä
AVO ERI 1 SA Tipsn’drops Tiny Star om. Pirjo Virtanen
AVO ERI 2 SA Chakiran Margarita om. Tuula Viertonen
AVO ERI 3 SA Tipsn´drops Dia om. Outi Virtanen
AVO ERI 4 Snowmuzzle’s Francesca om. Leena Ylimäki
VET ERI 3 SA Mva Cirikit Simba`s Kiera om. Katri Aallonranta
VET ERI 4 SA Flametail Dear-Devil-Ma om. Mirja Päiväkkö

 

21.04.2019 Imatra, NORD
Tuomari: Laurent Heinesche, Luxemburg
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 33, joista veteraaneja 4


ROP Olazza Maybach - VSP Lilileian Beauty Has No Limit

ROP SERT NORD SERT NUO ERI 1 SA | Olazza Maybach
om. Maija Perttola
PU 2 vara-SERT NORD vara-SERT AVO ERI 1 SA | Lilileian Flying High
om. Tiina Rämö, Niklas Kalske ja Vicki Schndeir
PU 3 VAL ERI 1 SA | Mva Saffron Poitier
om. Johanna Mikkonen
PU 4 VSP -jun. JUN ERI 1 SA | Celebdil's Raphael
om. Nina Nieminen
PU -ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen

VSP ROP-jun. SERT NORD SERT JUN ERI 1 SA | Lilileian Beauty Has No Limit
om. Carola Sundqvist
PN 2 vara-SERT NORD vara-SERT NUO ERI 1 SA | Olazza Miss Monroe
om. Maija Perttola
PN 3 AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Cheering Charm
om. Merja Uimonen ja Tiina Vilppunen
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Benevolos Elektra-King
om. Maija Karvinen
VSP -vet. VET ERI 1 | VET ERI 1 | Mva Shibazhan Ninfey
om. Johanna Nykänen

ROP -pentu Pikestar's Snow White
om. Pirkko Oinonen ja Sanna Setälä


ROP -kasv. kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Celebdil's Leonardo om. Maija Karvinen ja Johanna Mikkonen
JUN EH 3 Shibazhan Buxus om. Jenni Nykänen
JUN EH 4 Zhigatsey Milton om. Marja Tuovinen
NUO ERI 2 SA Kabita Cheng-Hao om. Eija Kallio
AVO EH 2 Tipsn'drops Dash om. Pirjo Virtanen
VAL ERI 2 SA Mva Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
VAL ERI 3 Mva Shibazhan Eremurus om. Jenni Nykänen
VAL EH 4 Mva Kiiramanna Tutankhamon om. Sirpa Takala
VET ERI 2 Wartin-Kyis Gon-Po-Ter om.Harri Tanttu ja Maija Kajamäki

Nartut:
JUN EH 2 Shanhearts Blessed om. Sanna Wägeli
NUO ERI 2 SA Vuorenrinteen Quelle De Freude om. Satu Hirvi
NUO ERI 3 SA Inkerellin Semilia om. Riikka Niinimäki
AVO ERI 2 Snowmuzzle's Europa om. Satu Pelkonen
AVO ERI 3 Shibazhan Geranium om. Liisi Nevalainen
AVO ERI 4 Olazza Sharming om. Veikko Räty
VAL ERI 2 SA Mva Kiiramanna Never Give Up om. Merja Uimonen ja Tiina Vilppunen


13.04.2019 Kitee rn
Tuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 12, joista veteraaneja 2


ROP Celebdil's Leonardo - VSP Mva Shibazhan Ninfey


VSP -vet. Mva Shibazhan Nabil - ROP -vet. Mva Shibazhan Ninfey

ROP SERT JUN ERI 1 SA | Celebdil's Leonardo
om. Maija Karvinen ja Johanna Mikkonen
PU 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Saffron Bolton
om. Katja Eskelinen
VSP -vet. VET ERI 1 | Mva Shibazhan Nabil
om. Jaana Oksanen

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Ninfey
om. Johanna Nykänen
PN 2 SERT AVO ERI 1 SA | Shibazhan Stellaria
om. Johanna Nykänen

13042019 KITEE ROP pentu
ROP -pentu Saffron Umaya
om. Sanna Wägeli ja Janna Korhonen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Saffron Veyrona om. Pirkko Linnus ja Merja Suurniemi

Urokset:
JUN EH 2 Shibazhan Buxus om. Jenni Nykänen
VAL ERI 1 Mva Minessan Figaro om. Pirjo Achrén

Nartut:
JUN ERI 1 Shanhearts Blessed om. Sanna Wägeli
JUN EH 2 Shanhearts Beloved om. Sanna Wägeli ja Janna Korhonen
NUO EH 1 Inkerellin Semilia om. Riikka Niinimäki
AVO EH 2 Shibazhab Geranium om. Liisi Nevalainen

 

13.04.2019 Vaasa kv
Tuomari: Harry Tast
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 35, joista veteraaneja 1


VSP Hoswin Piece Of Heaven - ROP Mva Bendafeims Gentiana


BIS 4 -vet. Mva Mäntykartanon Donatello

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Bendafeims Gentiana
om. Raija ja Jouko Leiviskä
PN 2 SERT FI MVA vara-CACIB AVO ERI 1 SA | Vuorenrineen Mariella
om. Satu Hirvi
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Lilileian Beauty Has No Limit
om. Carola Sundqvist
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Hoswin Piece Of Heaven
om. Elina Eskola
PU 2 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Brand New Keeper
om. Katja Rantakangas ja Niklas Kalske
PU 3 ROP-, BIS 4 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 4 vara-SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Expression
om. Merja Virtanen

ROP -pentu Chamimelon
om. Paula Jokela

ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Hecumania Drucilla om. Seija Kanerva ja Mira Kaakinen

Urokset:
JUN ERI 2 Kiiramanna Could Be The One om. Merja Uimonen ja Pia Aronen
JUN ERI 3 Hoswin Made In Heaven om. Seija Riikonen
JUN EH 4 Tib-Sak Viljo om. Jenni Niemi
NUO ERI 2 Boheemi om. Annette Åkerlud
NUO ERI 3 Tib-Sak Unto om. Niina Yli-Ojanperä
AVO ERI 1 SA Rina-Cza's Aloha Idaho om. Merja Virtanen
AVO EH 2 Riffendahl Dennis Dexter om. Malin
VAL ERI 2 Mva Mäntykartanon Timantti om. Ritva-Liisa ja Timo Tuikka
VAL ERI 3 Mva Mäntykartanon Solisti om. Paula Jokela

Nartut:
JUN ERI 2 Mäntykartanon Utu-Tyttö om. Kaija Aro
JUN ERI 3 Tuuling Point Aurelia om. Kaisa Kankaanpää
JUN ERI 4 Tib-Sak Hilma om. Pia Aronen
NUO EH 1 Riffendahl Indra Izabelle om. Aila Malmi-Backman
AVO ERI 2 SA Hoswin Shirley om. Miia Herala
AVO EH 3 Hopeahapsun I Believe om. Kaija Aro
AVO EH 4 Hopeahapsun Kreivitär Diana om. Minna Virta ja Jaana Kotti
VAL ERI 3 Mva Hoswin Usva om. Miia Herala
VAL EH 4 Mva Kiiramanna Never Desert You om. Merja Uimonen ja Pia Aronen



31.03.2019 Lahti kv
Tuomari: Katharina Round, Ranska
Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 40, joista veteraaneja 3


VSP Mva Tashi-Gong Hand In Hand - ROP Mva Lilileian Honor Of All

31032019 Lahti rop vsp vet
ROP -vet. Mva Chakiran Elizabeth - VSP -vet. Mva Down-Goblin Finalisti

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 vara-CACIB > CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Saffron Prosper
om. Pirkko Linnus ja Kirsi Venehsalo
PU 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 4 SERT & EE & LT MVA AVO ERI 1 SA | Shibazhan Olea
om. Anne Johansson
PU - vara-SERT AVO ERI 2 SA | Cinodes Blue Barony
om. Tarja Närhi

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Hand In Hand
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Shibazhan Gentiana
om. Anne Johansson ja Johanna Nykänen
PN 3 SERT AVO ERI 1 SA | Vuorenrinteen Hawa
om. Satu ja Veera Hirvi
PN 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Shibazhan Bellis
om. Anne Johansson
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen


ROP -pentu Cinodes Celsiana
om. Teresa Trammell

ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Tashi-Gong Artista om. Hanna Raatikainen
PEK 3 Pikestar's Snow White om. Sanna Setälä ja Pirkko Oinonen
PEK 4 Bhu Laen's Hester om. Marika Reunanen

Urokset:
JUN ERI 1 SA Celebdil's Raphael om. Nina Nieminen
JUN ERI 2 SA Zhigatsey Milton om. Marja Tuovinen
JUN EH 3 Shibazhan Buxus om. Jennni Nykänen
NUO ERI 1 SA Olazza Maybach om. Maija Perttola
NUO EH 2 Cinodes Caverion om. Tarja Närhi
VAL ERI 3 SA Mva Shibazhan Eremurus om. Jenni Nykänen
VAL ERI 4 SA Mva Cinodes Calypso om. Annika Lindelä-Julkunen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Tashi-Gong Promise om. Katriina Huhtinen ja Minna Särkijärvi
JUN ERI 3 Tuuling Point Aurelia om. Kaisa Kankaanpää
JUN ERI 4 Lilileian Beauty Has No Limit om. Carola Sundqvist
NUO ERI 1 SA Epic Tails Beyond All Limits om. Mona Frejborg
NUO ERI 2 Riihill's Got It Honey om. Miia Riikonen
AVO ERI 2 SA Snowmuzzle's Europa om. Satu Pelkonen
AVO ERI 3 SA Mva Sippans Keep My Lovesong Starshine om. Mona Frejborg
AVO ERI 4 Benevolos Paris Carver om. Maija Karvinen
VAL ERI 3 Mva Ravnkilde's Incredible Roxy om. Satu ja Veera Hirvi
VET ERI 2 SA Mva Shibazhan Lunaria om. Anne Johansson




24.03.2019 Turku kv
Tuomari: George Kostopoulos, Kreikka
Ilmoitetu: pentuja 2, aikuisia 48, joista veteraaneja 7


ROP Mva Saffron Prosper - VSP Tuuling Point Aurelia


ROP -vet. Mva Down-Goblin Finalisti - VSP -vet. Mva Shibazhan Lunaria

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Saffron Prosper
om. Pirkko Linnus ja Kirsi Venehsalo
PU 2 SERT JUN ERI 1 SA | Celebdil's Raphael
om. Nina Nieminen
PU 3 vara-SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Olazza Maybach
om. Maija Perttola
PU 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Tuuling Point Aurelia
om. Kaisa Kankaanpää
PN 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Lunaria
om. Anne Johansson
PN 3 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Shibazhan Mentha
om. Anne Johansson ja Tiina Walldén
PN 4 VET ERI 2 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN - vara-SERT vara-CACIB AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Star Of Mine
om. Susanna Peltomaa-Haapaniemi ja Katriina Huhtinen

ROP -pentu Bhu Laen's Henrietta
om. Mari Nieminen ja Marika Aallonranta

ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Bhu Laen's Hester om. Marika Reunanen

Urokset:
JUN ERI 2 SA Celebdil's Leonardo om. Maija Karvinen ja Johanna Mikkonen
JUN ERI 3 Magic Menuett's Champagne Dream om. Marjut Ténlen
NUO ERI 2 Tor Oskan Titan om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
NUO EH 3 Brutus om. Kirsti Koskinen
AVO ERI 1 Shibazhan Olea om. Anne Johansson
AVO EH 2 Cinodes Blue Signature om. Antti Saloranta ja Anu Siponen
AVO EH 3 Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
VAL ERI 2 SA Mva Tor Oskan Ricardo om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
VAL ERI 3 SA Mva Kiiramanna King Arthur om. Marjut Ténlen
VAL ERI 4 Mva Saffron Poitier om. Johanna Mikkonen
VET ERI 2 Mva Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen
VET ERI 3 Mva Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää

Nartut:
JUN ERI 2 Shibazhan Bellis om. Anne Johansson
JUN ERI 3 Olazza Miss Monroe om. Maija Perttola
JUN ERI 4 Ziestan Li Mea om. Elisa Vahlroos-Moisander
NUO ERI 1 Tor Oskan Tiffany om. Tuula Toroska
NUO EH 2 Revonhännän Jica-Rilla om. Sirpa Perälä
AVO ERI 2 SA Vuorenrinteen Hawa om. Satu ja Veera Hirvi
AVO ERI 3 Sippans Keep My Lovesong Starshine om. Mona Frejborg
AVO ERI 4 Kiranmays G-Rande Reflexion om. Liisa Pommelin
VAL ERI 2 SA Mva Ravnkilde's Incredible Roxy om. Satu ja Veera Hirvi
VAL ERI 3 SA Mva Benevolos Elektra King om. Maija Karvinen
VAL ERI 4 SA Mva Kiranmays D-Dazzling Dezdemona om. Katri Aallonranta
VET ERI 3 Mva Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska
VET EH 4 Mva Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Tor Oskan om. Tuula Toroska

 

03.03.2019 Joensuu NORD
Tuomari: Nils Molin, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 17, joista veteraaneja 6


ROP Mva Kiiramanna Never Make You Cry - VSP Mva Shibazhan Gentiana


ROP -vet. Mva Shibazhan Nabil - VSP -vet. Mva Shibazhan Ninfey

ROP NORD SERT ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 2 ROP -vet. NORD vara-SERT VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Nabil
om. Jaana Pelkonen
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen
PU 4 SERT JUN ERI 1 SA | Shibazhan Buxus
om. Jenni Nykänen

VSP NORD SERT VAL ERI 1 SA | Mva Shibazhan Gentiana
om. Anne Johansson ja Johanna Nykänen
PN 2 SERT NORD vara-SERT NUO ERI 1 SA | Vanessan Winnona
om. Liisi Väistö
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Hatshepsut
om. Pia Honkasalo
VSP -vet. VET ERI 1 | Mva Shibazhan Ninfey
om. Johanna Nykänen


ROP -pentu Tashi-Gong D Beckham - VSP -pentu Sommerlyst's Pa-Tu-Ca

ROP -pentu Tashi-Gong D Beckham
om. Anne Kolehmainen ja Otto Savinainen
VSP -pentu Sommerlyst's Pa-Tu-Ca
om. Katriina ja Ava Huhtinen

ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urokset:
VAL ERI 3 Mva Minessan Figaro om. Pirjo Achren
VET ERI 2 Mva Kiiramanna Alejandro om. Pia Honkasalo
VET EH 3 Mva Hoswin Lord Of Luxury om. Sirpa Takala

Nartut:
JUN EH 1 Ziestan Li Mea om. Iina Mattila ja Elisa Vahlroos-Moisander
AVO ERI 2 Vanessan Sunflower om. Silja Lappeteläinen- Kettunen ja Jonna Lappeteläinen
AVO ERI 3 Playpoint Tic Tac Toe om. Katriina ja Pasi Huhtinen
VET EH 2 VMva Ziestan My Litl Nella om. Elisa Vahlroos-Moisander

 

03.03.2019 Pello rn
Tuomari: Jouko Leiviskä
Ilmoitettu: aikuisia 12


ROP Nikoli's Cashmere - VSP Mva Chakiran Noah

ROP SERT AVO ERI 1 SA | Nikoli's Cashmere
om. Sirkka-Liisa Kuusela

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Chakiran Noah
om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 1 Tuuling Point Arnold om. Ulla-Stina Angeria
AVO EH 1 Dawana Remus Lupin om. Maarit Impoola

Nartut:
AVO ERI 2 Chakiran Margarita om. Tuula Viertonen
VAL EH 1 Mva Dorona's Bandora om. Sirkka-Liisa Kuusela

 

02.03.2019 Joensuu kv
Tuomari: Kurt Nilsson, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 19, joista veteraaneja 7

02032019 joensuu rop vspjpeg
ROP Mva Handsome Harrison - VSP Vanessan Sunflower

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Tutankhamon
om. Sirpa Takala
PU 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Alejandro
om. Pia Honkasalo
PU 4 VET ERI 2 SA | Mva Shibazhan Nabil
om. Jaana Pelkonen

VSP CACIB SERT AVO ERI 1 SA | Vanessan Sunflower
om. Silja Lappeteläinen- Kettunen ja Jonna Lappeteläinen
PN 2 vara-SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Vanessan Winnona
om. Liisi Väistö
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Shibazhan Gentiana
om. Anne Johansson ja Johanna Nykänen
VSP -vet. VET ERI 1 | VMva Ziestan My Litl Nella
om. Elisa Vahlroos-Moisander

02032019 joensuu rop vsppentu
ROP -pentu Tashi-Gong D Beckham - VSP -pentu Sommerlyst's Pa-Tu-Ca

ROP -pentu Tashi-Gong D Beckham
om. Anne Kolehmainen ja Otto Savinainen
VSP -pentu Sommerlyst's Pa-Tu-Ca
om. Katriina ja Ava Huhtinen

ROP -kasv. kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urospennut
PEK 2 Playpoint The One
om.

Urokset:
JUN EH 1 Shibazhan Buxus om. Jenni Nykänen
VAL ERI 3 Mva Minessan Figaro om. Pirjo Achren
VAL ERI 4 Mva Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
VET ERI 3 Mva Nenemo Will-Power om. Päivi Könönen

Nartut:
JUN ERI 1 Ziestan Li Mea om. Iina Mattila ja Elisa Vahlroos-Moisander
AVO ERI 2 Playpoint Tic Tac Toe om. Katriina ja Pasi Huhtinen
AVO ERI 3 Kiiramanna Hatshepsut om. Pia Honkasalo
AVO EH 4 Minessan Gilda om. Anne Hopponen ja Liisi Turpeinen
VET EH 2 Mva Shibazhan Ninfey om. Johanna Nykänen



23.02.2019 Nurmes rn
Tuomari: Irina Poletaeva
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 15, joista veteraaneja 2

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Saffron Poitier
om. Johanna Mikkonen
PU 3 ROP -vet. SERT VET ERI 1 SA | Flametail Kaval-De-Mar
om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

VSP SERT AVO ERI 1 SA |  Minessan Gilda
om. Anne Hopponen ja Liisi Turpeinen
PN 2 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Inkerellin Semilia
om. Riikka Niinimäki

ROP -pentu Celebdill's Leonardo
om. Maija Karvinen ja Johanna Mikkonen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Tashi-Gong D Beckham om. Anne Kolehmainen ja Otto Savinainen

Urokset:
JUN EH 1 Finriikan Aitoukonhattu om. Pia Patronen
NUO ERI 1 Chakiran Suomisataviljo om. Tuula Viertonen ja Mirja Päiväkkö
AVO ERI 1 Gamla Herrgården Antonio om. Aino-Inkeri Huurinainen
VAL EH 3 Mva Minessan Figaro om. Pirjo Aaltonen

Nartut:
NUO EH 2 Tipsutassun Be Mine om. Eija Huuskonen
AVO ERI 2 Chakiran Margarita om. Tuula Viertonen
AVO ERI 3 Tashi-Gong Victoria om. Arja Taskinen
AVO EH 4 Finriikan uneksija om. Pia Patronen



09.02.2019 Kauhava rn
Tuomari: Kristiina Ahlberg
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 25, joista veteraaneja 5


ROP Mva Mäntykartanon Donatello - VSP Tuuling Point Aurelia


ROP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello - VSP -vet. Tib-Sak Kardemumma

ROP ROP-, BIS 4 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Saffron Poser
om. Eija Humalamaa
PU 3 SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Could Be The One
om. Merja Uimonen ja Pia Aronen

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Tuuling Point Aurelia
om. Kaisa Kankaanpää
PN 2 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Tib-Sak Pirjo
om. Satu Kaustinen
VSP -vet. VET ERI 1 | Tib-Sak Kardemumma
om. Jenni Niemi

09022019 kauhava rop pentu
ROP -pentu Tashi-Gong Promise
om. Katriina Huhtinen ja Minna Särkijärvi

ROP -kasv. kennel Tib-Sak
om. Pia Aronen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Tib-Sak Hilma om. Pia Aronen
PEK 3 Tashi-Gong Delicious om.

Urokset:
JUN ERI 2 Tib-Sak Viljo om. Jenni Niemi
NUO ERI 1 Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki
NUO ERI 2 Chakiran Suomisata Viljo om. Tuula Viertonen ja Mirja Päiväkkö
AVO ERI 1 Saffron Bolton om. Katja Eskelinen

Nartut:
JUN ERI 2 Mäntykartanon Utu-Tyttö om. Kaija Aro
JUN ERI 3 Shanhearts Blessed om. Sanna Wägeli
JUN EH 4 Tib-Sak Vieno om. Satu Kaustinen
AVO ERI 1 Tib-Sak Malla om. Pia Aronen
AVO EH 2 Snowmuzzle’s Francesca om. Leena Ylimäki
AVO EH 3 Chakiran Margarita om. Mirja Päiväkkö
AVO EH 4 Hopeahapsun I Belive om. Kaija Aro

03.02.2019 Parkano rn
Tuomari: Juha Kares (aikuiset), Juha Putkonen (pennut)
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 45, joista veteraaneja 4


VSP Mva Saffron Poser - ROP Mva Ruskarinteen Supertähti

ROP RYP 3 VAL ERI 1 SA | Mva Ruskarinteen Supertähti
om. Johanna Bässar
PN 2 VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Never Desert You
om. Merja Uimonen ja Pia Aronen
PN 3 SERT NUO ERI 1 SA | Qi Gong's Nicki Minaj
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
PN 4 vara-SERT NUO ERI 2 SA | Kri Kris Daisy
om. Kristine Frey ja Eini Vihko
PN - ROP-, BIS 4 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Saffron Poser
om. Eija Humalamaa
PU 2 SERT AVO ERI 1 SA | Qi Gong's Kanye West
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Could Be The One
om. Merja Uimonen ja Pia Aronen


ROP -pentu Tashi-Gong Promise
om. Katriina Huhtinen ja Minna Särkijärvi

ROP -kasv. kennel Tib-Sak
om. Pia Aronen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Revonhännän Kornelia om. Sirpa Perälä
PEK 3 KP Lilileian Beauty Has No Limit om. Carola Sundqvist
PEK 4 Tib-Sak Hilma om. Pia Aronen

Urokset:
JUN EH 2 Tib-Sak Viljo om. Jenni Niemi
JUN EH 3 Belegerea Maira Callo Aráto om. Helena ja Mika Kuusisto
JUN EH 4 Cinodes Caverion om. Tarja Närhi
NUO EH 1 Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki
AVO ERI 2 Cinodes Blue Barony om. Tarja Närhi
AVO ERI 3 Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
AVO ERI 4 Racconto Mr Big om. Jaana Kuusisto
VAL ERI 3 SA Mva Tor Oskan Ricardo om. Juha Tuomi ja Leena Kallinen
VAL EH 4 Mva Annastiina Miro om. Lahja Tattari ja Helena Sundström

Nartut:
JUN ERI 1 SA Revonhännän Jinga Tinga om. Sirpa Perälä ja Outi Rask
JUN ERI 2 SA Misschiefin Jugney Lasya om. Tiina Hirvonen ja Anne Lepola
JUN ERI 3 Lecibsin Polly om. Jukka Kuusisto ja Tia Aalto
JUN ERI 4 Tib-Sak Vieno om. Satu Kaustinen
NUO ERI 3 Tib-Sak Pirjo om. Satu Kaustinen
AVO ERI 1 SA Tib-Sak Minttu om. Pinja Lahtinen
AVO ERI 2 SA Cinodes True Treasure om. Sirpa Berk
AVO ERI 3 Tib-Sak Malla om. Pia Aronen
AVO ERI 4 Vuorenrinteen Hawa om. Satu ja Veera Hirvi
VAL ERI 3 Mva Ravnkilde's Incredible Roxy om. Satu ja Veera Hirvi
VAL ERI 4 Mva Chenrezi Matchmaker om. Tiina Rämö
VET ERI 2 Down-Goblin Q-N-Säde om. Susanna Suntila
VET ERI 3 Aghana Toy Chi om. Lahja Tattari


19.01.2019 Turku kv
Tuomari: Unto Timonen (pennut), Torbjörn Skaar, Ruotsi (aikuiset)
Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 54, joista veteraaneja 16

19012019 Tkukv rop vsp
ROP Mva Lilileian Honor Of All - VSP Mva Shibazhan Lunaria

19012019 Tkukv rop vsp vet
ROP -vet. Mva Shibazhan Lunaria - VSP -vet. Mva Down-Goblin Finalisti

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 3 vara-CACIB -> CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Tor Oskan Ricardo
om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
PU 4 SERT AVO ERI 1 SA | Rina-Cza's Aloha Idaho
om. Merja Virtanen
PU - vara-SERT AVO ERI 2 SA | Shibazhan Olea
om. Anne Johansson

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Lunaria
om. Anne Johansson
PN 2 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Miliisin Hannah Kiiramannah
om. Marjut Ténlen
PN 3 VET ERI 2 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 4 SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Kri Kris Daisy
om. Kristine Frey ja Eini Vihko
PN - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Shibazhan Dahlia
om. Tiina Walldén

ROP -pentu Lilileian Beauty Has No Limit
om. Carola Sudqvist
VSP -pentu Celebdil's Leonardo
om. Maija Karvinen ja Johanna Mikkonen

ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Celebdil's Raphael om. Nina Nieminen

Narttupennut:
PEK 2 KP Tuuling Point Aurelia om. Kaisa Kankaanpää
PEK 3 Rina-Cza's Everes Is Cleverest om. Susanna Peltomaa-Haapaniemi

Urokset:
JUN ERI 1 Tor Oskan Titan om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
NUO ERI 1 SA Chakiran Suomisata Viljo om. Tuula Viertonen ja Mirja Päiväkkö
NUO ERI 2 Olazza Maybach om. Maija Perttola
NUO ERI 3 Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki
NUO EH 4 Brutus om. Kirsti Koskinen
AVO ERI 3 Cinodes Blue Signature om. Anu Siponen ja Antti Saloranta
AVO EH 4 Cinodes Captain Anarchy om. Jenni Leander
VAL ERI 3 SA Mva Katimon Tiago om. Nina Nieminen
VAL ERI 4 SA Mva Saffron Prosper om. Pirkko Linnus ja Eini Vihko
VET ERI 2 SA Mva Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
VET ERI 3 SA Mva Kiiramanna Alejandro om. Pia Honkasalo
VET ERI 4 SA Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Shibazhan Bellis om. Anne Johansson
JUN ERI 2 Zhigatsey Malvina om. Mona Frejborg
JUN ERI 3 Olazza Miss Monroe om. Maija Perttola
JUN ERI 4 Flying Carpet's Lip Sync For Your Life om.
NUO ERI 2 Ziestan Wilmie om. Kari Kuosmanen
NUO ERI 3 Epic Tails Beyond All Limits om. Mona Frejborg
AVO ERI 2 SA Kiiramanna Hatshepsut om. Pia Honkasalo
AVO ERI 3 Playpoint Rosetta om. Tuula Parviainen
AVO EH 4 Tor Oskan Nicoletta om. Tuula Toroska
VAL ERI 2 SA Mva Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
VAL ERI 3 SA Mva Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist
VET ERI 3 Mva Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska
VET ERI 4 Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Tor Oskan om. Tuula Toroska
KASV 3 KP Kennel Misschiefin om. Tiina Hirvonen



13.01.2019 Kajaani kv
Tuomari: Eeva Rautala
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 40, joista veteraaneja 1

ROP SERT FI MVA CACIB AVO ERI 1 SA | Toyway Q-Raketti
om. Jouko Leiviskä, Anne ja Tiina Autio
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen
PU 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Dawana Remus Lupin
om. Maarit Impola
PU 4 JUN ERI 1 SA | Zaranel O'boy
om. Anu Leiviskä

VSP SERT FI MVA CACIB AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Time After Time
om. Satu Halmetoja
PN 2 vara-SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Fallen Angel
om. Anu Leiviskä
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Vanessan Kheira
om. Minna Kaappola
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Inkerellin Aurelia
om. Tiina Sallinen
ROP -vet. VET ERI 1 | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen

ROP -pentu Celebdil's Leonardo
om. Maija Karvinen ja Johanna Mikkonen

Muut tulokset:
Urospentu:
PEK 2 Tuuling Point Arnold om. Ulla-Stina Angeria
PEK 3 Pekdoro's Prince Ås-Kar om. Susanna Kolppanen ja Minna Väisänen

Urokset:
JUN ERI 2 SA Zaranel North-Wind om. Maarit Impola
NUO ERI 1 SA Bolt om. Marko Herranen
NUO ERI 2 Vanessan Winslow om. Minna Väisänen
NUO ERI 3 Unelma Linnan Kullan Kimallus om. Satu Halmetoja
AVO ERI 3 Dorona's Brandon om. Maarit Impola
AVO ERI 4 Saffron Bolton om. Katja Eskelinen
VAL ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Solisti om. Paula Jokela
VAL ERI 3 SA Mva Saffron Hooligan om. Katja Eskelinen
VAL ERI 4 SA Mva Kiiramanna Tutankhamon om. Sirpa Takala

Nartut:
JUN ERI 1 SA Dorona's Caitlyn om. Minna Kaappola
JUN ERI 2 Shanhearts Blessed om. Sanna Wägeli
JUN ERI 3 Mäntykartanon Utu-Tyttö om. Kaija Aro
NUO ERI 2 Zaranel Lady Lulu om. Terttu Parviainen
NUO ERI 3 Vanessan Winnona om. Liisi Väistö
AVO ERI 2 Nikoli's Cashmere om. Sirkka-Liisa Kuusela
AVO ERI 3 Hopeahapsun I Believe om. Kaija Aro
AVO ERI 4 Tashi-Gong Victoria om. Arja Taskinen
VAL ERI 3 SA Mva Dorona's Bandora om. Sirkka-Liisa Kuusela


 

13.01.2019 Lahti rn
Tuomari: Saija Juutilainen
Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 25, joista veteraaneja 3


ROP Kri Kris Daisy - VSP Mva Down-Goblin Finalisti


VSP -vet. VMva Ziestan My Litl Nella - ROP -vet. Mva Down-Goblin Finalisti

ROP SERT NUO ERI 1 SA | Kri Kris Daisy
om. Kristine Frey ja Eini Vihko
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Olazza Miss Monroe
om. Maija Perttola
PN 3 AVO ERI 1 SA | Shibazhan Dahlia
om. Tiina Walldén
PN 4 JUN ERI 2 SA | Zhigatsey Malvina
om. Mona Frejborg
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Ziestan My Litl Nella
om. Elisa Vahlroos-Moisander

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Cinodes Calypso
om. Annika Lindelä-Julkunen
PU 3 vara-SERT JUN 1 SA | Zhigatsey Milton
om. Marja Tuovinen
PU 4 NUO ERI 1 SA | Olazza Maybach
om. Maija Perttola

ROP -pentu Lilileian Beuty Has No Limit
om. Carola Sundqvist
VSP -pentu Celebdil's Raphael
om. Nina Nieminen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Chanelstyle My Favourite Anemone om. Sirkku-Liisa Pirhonen
PEK 3 Qi Gong's Mayday Shout Out om. Mikko Lindroos
PEK 4 Tuuling Point Aurelia om. Kaisa Kankaanpää

Urokset:
JUN EH 2 Cinodes Caverion om. Tarja Närhi
NUO ERI 2 Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki
AVO ERI 2 Cinodes Blue Barony om. Tarja Närhi
AVO EH 3 Ziestan Li Naozumi om. Iiris Härkänen
VET ERI 2 SA Mva Kiirmanna Alejandro om. Pia Honkasalo

Nartut:
JUN ERI 3 Flying Carpet's With Eurovision Glitter om. Jaana Oksanen ja Jenna Toivanen
JUN ERI 4 Tashi-Gong Apollonia om. Anneli Sutela
AVO ERI 2 Benevolos Paris Carver om. Maija Karvinen
AVO ERI 3 Toyway Natali om. Tiia Sinisalo
AVO EH 4 Tiuhtiettelma om. Iiris Härkänen
VAL ERI 1 SA Mva Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
VAL ERI 2 Mva Chenrezi Matchmaker om. Tiina Rämö
VAL ERI 3 Mva Qi Gong's Magic Potion om. Elisa Vahlroos-Moisander