2.3.2019 Lohja, Erikoisnäyttely

Tuomarit: Patric Ragnarson, Ruotsi (urokset, pennut, kasvattajat, ROP),
Markus Gisslén, Ruotsi (nartut, veteraanit, ROP-vet., jälkeläiset, paras pää)
Ilmoitettu: pentuja 30, aikuisia 113, joista veteraaneja 15, kasvattajaluokkia 12, jälkeläisluokkia 4


ROP Mva Saffron Prosper - VSP Mva Benevolos Elektra King


02032019 Lohja ROP VSP vet
ROP -vet. Mva Shandita's Mister Mescal - VSP -vet. Mva Shibazhan Lunaria

ROP BIS 1 VAL ERI 1 SA | Mva Saffron Prosper
om. Pirkko Linnus ja Kirsi Venehsalo
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 3 VAL ERI 3 SA | Mva Tashi-Gong Eminen
om. Miitta Mellanen
PU 4 SERT JUN ERI 1 SA | Kabita Cheng-Hao
om. Eija Kallio
PU - vara-SERT NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Expression
om. Merja Virtanen
PU - ROP-, BIS 1 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shandita's Mister Mescal
om. Johanna Båssar

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Benevolos Elektra King
om. Maija Karvinen
PN 2 SERT FI MVA VAL ERI 2 SA | Mva Gamla Herrgården Iris
om. Marita Nordahl ja Krister Söderstam, Ruotsi
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Star Of Mine
om. Katriina Huhtinen ja Susanna Peltomaa-Haapaniemi
PN 4 NUO ERI 1 SA | Qi Gong's Nicki Minaj
om. Mikko Lindroos
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Lunaria
om. Anne Johansson


ROP -pentu Kaimon Gerheil Beautiful Belana - VSP -pentu Celebdil's Raphael

ROP-, BIS 1 -pentu Kaimon Gerheil Beautiful Belana
om. Katriina Huhtinen
PN 2 -pentu Lilileian Beauty Has No Limit
om. Carola Sundqvist

VSP -pentu Celebdil's Raphael
om. Venla Nieminen
PU 2 -pentu Hoswin Unique Hero
om. Kirsti Koskinen

ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

ROP-, BIS 1 -jälk. Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen

Paras Pää:
02032019 Lohja er paras paa
Kaimon Gerheil Beautiful Belana
om. Katriina Huhtinen

Paras Kirjava:
Qoontip's Kevätaurinko
om. Outi Rask

Muut tulokset:
Urospennut 5-7-kk
PEK 1 KP PU 2 -pentu Hoswin Unique Hero om. Kirsti Koskinen
PEK 2 KP Tor Oskan Unto-Eevertti om. Mira Raussi
PEK 3 Olazza Heart Of Avalon om. Niemelä Noora

Urospennut 7-9kk:
PEK 1 KP PU 1 -pentu Celebdil's Raphael om. Venla Nieminen
PEK 2 KP Celebdil's Leonardo om. Maija Karvinen ja Johanna Mikkonen
PEK 3 Tashi-Gong Darude om. Elina Tuominen
PEK 4 Celebdil's Michelangelo om. Maija Karvinen, Pauli Visuri ja Anniina Pohjanrinne

Narttupennut 5-7 kk:
PEK 1 KP ROP-, BIS 1 -pentu Kaimon Gerheil Beautiful Belana om. Katriina Huntinen
PEK 2 KP Saffron Vergara om. Anna-Liisa Mikkonen
PEK 3 KP Saffron Veyrona om. Pirkko Linnus ja Merja Suurniemi
PEK 4 KP Coolcurin Cool Divine om. Jennika Orpana, Ida Karesola ja Pälvi Karesola

Narttupennut 7-9kk:
PEK 1 KP PN 2 -pentu Lilileian Beauty Has No Limit om. Carola Sundqvist
PEK 2 KP Cinodes Celsiana om. Teresa Trammell
PEK 3 Shibazhan Ruellia om. Anne Johansson ja Tiina Piekkala
PEK 4 Tashi-Gong Promise om. Minna Särkijärvi ja Katriina Huhtinen

Urokset:
Junioriluokka:
JUN ERI 1 SA PU 4 SERT Kabita Cheng-Hao om. Eija Kallio
JUN ERI 2 Lupu De Jijona om. Reija Nevala ja Anne Lepola
JUN ERI 3 Mullagh Shape Of You om. Mari Nieminen
JUN EH 4 Cinodes Caverion om. Tarja Närhi

Nuorten luokka:
NUO ERI 1 SA vara-SERT Tashi-Gong Expression om. Merja Virtanen
NUO ERI 2 SA Olazza Maybach om. Maija Perttola
NUO ERI 3 SA Lilileian Flying High om. Tiina Rämö ja Niklas Kalske
NUO ERI 4 SA Qi Gong's Kanye West om. Lindroos Mikko

Avoin luokka:
AVO ERI 1 SA Rina-Cza's Aloha Idaho om. Merja Virtanen
AVO ERI 2 Shibazhan Olea om. Anne Johansson
AVO ERI 3 Cinodes Blue Barony om. Tarja Närhi
AVO EH 4 Cinodes Blue Soulmate om. Marja Railakari

Valioluokka:
VAL ERI 1 SA ROP BIS 1 Mva Saffron Prosper om. Pirkko Linnus ja Kirsi Venehsalo
VAL ERI 2 SA PU 2 Mva Lilileian Honor Of All om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
VAL ERI 3 SA PU 3 Mva Tashi-Gong Eminen om. Miitta Mellanen
VAL ERI 4 SA Mva Saffron Poitier om. Johanna Mikkonen

Veteraaniluokka:
VET ERI 1 SA ROP-, BIS 1 -vet. Mva Shandita's Mister Mescal om. Johanna Båssar
VET ERI 2 Mva Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
VET ERI 3 Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen


Nartut:

Junioriluokka:
JUN ERI 1 SA Flying Carpet's Blow A Kiss om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
JUN ERI 2 SA Lilileian Primrose Everdeen om. Tiina Rämö, Niklas Kalske ja Katri Vuorentaso
JUN ERI 3 SA Tuuling Point Aurelia om. Kaisa Kankaanpää
JUN ERI 4 SA Shibazhan Bellis om. Anne Johansson

Nuorten luokka:
NUO ERI 1 SA PN 4 Qi Gong's Nicki Minaj om. Mikko Lindroos
NUO ERI 2 SA Cinodes Cazzette om. Kirsti Torikka
NUO ERI 3 Cinodes Cascada om. Sirpa Berk
NUO ERI 4 Kri Kris Daisy om. Kristine Frey ja Eini Vihko

Avoin luokka:
AVO ERI 1 SA PN 3 vara-SERT Tashi-Gong Star Of Mine om. Katriina Huhtinen ja Susanna Peltomaa-Haapaniemi
AVO ERI 2 SA Flying Carpet's Great Matron om. Lotta Björkell ja Jani Raitis
AVO ERI 3 SA Flying Carpet's Liquid Liquorice om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
AVO ERI 4 SA Lilileian Vivienne Westwood om. Tiina Rämö ja Niklas Kalske

Valioluokka:
VAL ERI 1 SA PN 1 VSP Mva Benevolos Elektra King om. Maija Karvinen
VAL ERI 2 SA PN 2 SERT FI MVA Mva Gamla Herrgården Iris om. Marita Nordahl ja Krister Söderstam, Ruotsi
VAL ERI 3 SA Mva Olazza Maritza om. Maija Perttola
VAL ERI 4 SA Mva Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaapää

Veteraaniluokka:
VET ERI 1 SA VSP -vet. Mva Shibazhan Lunaria om. Anne Johansson
VET ERI 2 SA Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VET ERI 3 SA Mva Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VET ERI 4 SA Mva Kiiramanna Alexandra om. Merja Uimonen ja Mari Nieminen

Kasvattajat:
KASV 1 KP ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Mow-Zow om. Katja Rita
KASV 2 KP kennel Lilileian om. Tiina Rämö
KASV 3 KP kennel Shibazhan om. Anne Johansson
KASV 4 KP kennel Olazza om. Maija Perttola

Jälkeläiset:
JÄLK 1 KP ROP-, BIS 1 -jälk. Mva Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
JÄLK 2 KP Mva Flying Carpet's Bang Bang Confetti om. Kari Kuosmanen
JÄLK 3 Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen