Näyttelyt - Shows

 

Listaa ylläpitää Tiina Hirvonen, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen..
Tiibetinspanielit ry ei vastaa tietojen oikeellisuudesta. Muutokset mahdollisia, tarkista AINA näyttelyiden kotisivuilta ilmoittautumistiedot ym. 


Viimeisimmät päivitykset:

4.6.2024
7.9. Joensuu rn, 22.9. Hyvinkää kr
29.5.2024
11.8. Mäntsälä rn
28.5.2024
15.9. Paimio rn
27.5.2024
14.9. Paimio rn
 


2024

KESÄKUU
01.06. Mänttä-Vilppula KR - (rajoitettu koiramäärä) ilm. 2.5./13.5. (vain netti-ilm.) menn., Sanna Vehkomäki, *)Varalla: Paavo Mattila
08.-09.06. Alavus KR (2,4,6,9,10-1,3,5,7,8) - ilm. 2.5./16.5./20.5. (vain netti-ilm.) menn., Tapio Kakko, *)Varalla Tanya Ahlman-Stockmari
08.-09.06. Paimio KR (1,3,5,7,8-2,4,6,9,10)- ilm. 8.5./23.5. (vain netti-ilm.) menn., Leni Finne
15.06. Virolahti/ Kotkan ruusu KR rajoitettu koiramäärä - ilm. 1.4./15.5./28.5./31.5. menn., Svein Helgesen, Norja
15.-16.06. Rovaniemi KV (1,2,3,4,9-5,6,7,8,10) - 23.4./13.5./24.5. vain netti-ilm. menn., Eva Nielsen, Ruotsi 
16.06. Virolahti KV/ Kotkan Ruusu KV rajoitettu koiramäärä - ilm. 1.4./15.5./28.5./31.5. menn., Maija Mäkinen
29.-30.06. Turku KV (2,5,6,7,9-1,3,4,8,10) - ilm. 30.4./28.5./5.6. (vain netti-ilm.) menn. Rony Doedijns, Alankomaat, *)Varalla: Hilkka Salohalla
29.06. Pieksämäki RN - ilm. 23.5./6.6./13.6. (vain netti-ilm.) menn., Kirsti Louhi
30.06. Jämijärvi RN - ilm. 31.5./9.6. (vain netti-ilm.) menn., Irina Poletaeva
30.06. Kuhmo RN rajoitettu koiramäärä - ilm. 2.6. menn., Juha Putkonen
30.06. Riihimäki RN - ilm. 30.3./19.5./16.6. (vain netti-ilm.) menn., Markku Mähönen, *)Varalla: Dina Korna, Viro

HEINÄKUU
06.07. Oulu KV - ilm. 15.5./6.6./14.6. (vain netti-ilm.) menn., Unto Timonen
06.-07.07. Juva KR (3,6,7,8,9-1,2,4,5,10) - ilm. 9.6./17.6. (vain netti-ilm.) menn., Matti Tuominen
06.-07.07. Helsinki KR (2,6,7,8,9-1,3,4,5,10) - ilm. 8.4./10.6./1.6. (vain netti-ilm.) menn., Leif Ragnar Hjorth, Norja
07.07. Oulu NORD - ilm. 15.5./6.6./14.6. (vain netti-ilm.) menn., Tarja Löfman
07.07. Tuusniemi RN - ilm. 9.6./17.6. (vain netti-ilm.) menn., Tomas Rohlin, Tanska
13.-14.07. Mäntsälä KR (2,6,7,8,9-1,3,4,5,10) - ilm.11.6./18.6. (vain netti-ilm.) menn., Sanna Vehkomäki, *)Varalla: Michael Leonard, Irlanti
13.-14.07. Laukaa KR (1,3,4,5,10-2,6,7,8,9) - ilm. 1.6./23.6./1.7. (vain netti-ilm.) menn., Vesa Lehtonen
20.-21.07. Tornio NORD (1,4,7,8,9-2,3,5,6,10) - ilm. 24.6. menn., Harto Stockmari, *)Myös varalla
20.-21.07. Kalajoki KV (2,3,5,6,10-1,4,7,8,9) -ilm. 23.5./20.6./27.6. (vain netti-ilm.) menn., Svein Helgesen, Norja, *)Varalla: George Schogol, Georgia
27.-28.07. Pori KV (1,4,5,7,9-2,3,6,8,10) - ilm. 27.5./24.6./1.7. (vain netti-ilm.) menn., Astrid Lundava, Viro
27.-28.07. Mikkeli KV (2,3,6,8,10-1,4,5,7,9) - ilm. 9.6./30.6./8.7. (vain netti-ilm.) menn., Darko Drobnjak, Serbia, *)Varalla: Paavo Mattila

ELOKUU
02.08. Kuopio KR - ilm. 17.6./8.7./15.7. (vain netti-ilm.) menn., Saija Juutilainen
03.08. Kuopio NORD - ilm.17.6./8.7./15.7. (vain netti-ilm.) menn., Harri Lehkonen
03.08. Siikajoki RN - ilm. 2.7./17.7. (vain netti-ilm.) menn., Maija Mäkinen, *) Myös varalla
04.08. Kuopio KV - ilm.17.6./8.7./15.7. (vain netti-ilm.) menn., Robert Dawson, Thaimaa
10.08. Rovaniemi RN - ilm 22.7. menn., Janette Fröberg, *)Varalla: Kimmo Mustonen
11.08. Ylöjärvi RN - ilm. 15.7./22.7. (vain netti-ilm.) menn., Leni Finne, *)Varalla: Juha Putkonen
11.08. Puolanka RN -ilm. 7.7./21.7. menn., Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
11.08. Mäntsälä RN (rajoitettu koiramäärä) -ilm. 22.7. menn., Tuire Okkola, *)Varalla: Helin Tensson
11.08. Helsinki SKKY:n rodut + 9-ryhmä - ilm. 8.7./22.7. (vain netti-ilm.) menn., Mikael Nilsson, Ruotsi
17.08. Kouvola KR - ilm. 18.7./25.7. (vain netti-ilm.) menn., Unto Timonen
17.-18.08. Turku KR (3,4,7,8,9-1,2,5,6,10) - ilm. 17.6./15.7./23.7. (vain netti-ilm.) menn., Rudi Brandt, Tanska
18.08. Heinola KR - ilm.18.7./25.7. (vain netti-ilm.) menn. Annamaria Tarján, Unkari
18.08. Ylöjärvi RN - ilm. 21.7./28.7. (vain netti-ilm.) menn., Tarmo Wallin *)Myös varalla
25.08. Säkylä RN - ilm. 19.7./26.7. (vain netti-ilm.) menn., Harto Stockmari, *)Varalla: Tarja Löfman
31.08. Riihimäki KV  -ilm. 14.7./3.8./18.8. (vain netti-ilm.) menn., Helin Tenson, *)Varalla: Tiina Taulos

SYYSKUU
01.09. Riihimäki NORD - ilm. 14.7./3.8./18.8. (vain netti-ilm) menn., Paul Lawless, Irlanti, *)Varalla: Helin Tenson
07.09. Joensuu RN (Hammaslahti) -ilm. 16.8./23.8. (vain netti-ilm.) menn., Maarit Hassinen
07.-08.09. Helsinki NORD (2,6,7,8,9-1,3,4,5,10) - ilm. 22.7./5.8./12.8. (vain netti-ilm.)  menn., Perttu Ståhlberg
07.-08.09. Porvoo KR (1,3,4,5,10-2,6,7,8,9 -ilm. 28.7./11.8./18.8. (vain netti-ilm.) menn., Vesa Lehtonen, *)Varalla: Leni Finne
14.09. Paimio RN - ilm. 12.8./19.8. (vain netti-ilm.) menn. Frode Jevne, Tanska, *)Varalla: Ligita Zake, Latvia
15.09. Paimio RN - ilm. 12.8../19.8. (vain netti-ilm.) menn., Ligita Zake, Latvia *)Myös varalla
15.09. Jyväskylä RN -ilm. 31.7./25.8./1.9. (vain netti-ilm.) menn., Sharon O'Brien, Irlanti
21.-22.09. Hyvinkää KR (1,5,7,8,10-2,3,4,6,9) - ilm. 19.8./26.8. (vain netti-ilm.) menn., Thomas Rohlin, Tanska, *)Varalla: Veli-Pekka Kumpumäki
28.-29.09. Eckerö KV (1,3,4,5,6,7-2,8,9,10) -ilm. 16.7./27.8./3.9. (vain netti-ilm.) menn., Svein Bjørnes, Tanska

LOKAKUU
05.10. Hämeenlinna RN - ilm. menn., Kari Kuosmanen
06.10. Hämeenlinna RN - ilm. menn., Pirjo Aaltonen
19.10. Ikaalinen, Pääerikoisnäyttely -ilm. 1.10. menn.  Gale Hamilton, Iso-Britannia,  (Pennut, Urokset, BIS-pentu, BIS-veteraani, BIS-juniori, Paras pää), Penny Smith, Iso -Britannia (Nartut, BIS, BIS-kasvattaja, BIS-jälkeläisluokka, Paras väri) Tuomarit ovat varalla toisilleen.
26.10. Seinäjoki NORD - (rajoitettu koiramäärä) ilm. menn., Leni Finne
27.10. Seinäjoki KV - (rajoitettu koiramäärä) ilm. menn., Rune Lysgaard, Norja

JOULUKUU
07.12. Helsinki NORD HeW-24 - ilm. 15.10./5.11/13.11. (vain netti-ilm.) menn., Benny Blidh Von Schedvin, Ruotsi, *)Varalla: Jussi Liimatainen
08.12. Helsinki KV V-24 - ilm. 15.10./5.11/13.11. (vain netti-ilm.) menn., Annaliisa Heikkinen, *)Varalla: Juha Putkonen


Ulkomaisia arvonäyttelyitä:

3.10.2024 Celje kv, Slovenian W-24, -ilm. 10.5./10.6./10.7./10.8. menn., Tiina Taulos
5.10.2024 Celje, erikoisnäyttely, - ilm. 10.5./10.6./10.7./10.8. menn., Kornelija Butrimova, Liettua
6.10.2024 Celje kv, Slovenia EUV-24 -ilm. 10.5./10.6./10.7./10.8. menn. Jasna Matejcic, Kroatia

14.-15.12.2024 Älvsjö PMV-24, Ruotsi (2,3,4,6,8-1,5,7,9,10) -ilm. 8.10./12.11. (klo 12 paikallista aikaa) menn., Paula Heikkinen-Lehkonen

 


2025

TAMMIKUU
11.-12.01. Kajaani KV
 

HELMIKUU
01.-02.02. Parkano RN
23.02. Tornio RN

MAALISKUU
15.03 Leppävirta RN (rajoitettu koiramäärä) - ilm. menn., Jarmo Hlpinen
22.03. Kuopio Erikoisnäyttely,
29.-30.03. Lahti KV

HUHTIKUU
13.04. Pello RN
13.04. Kajaani RN
19.04. Nurmes RN
20.04. Kitee RN - ilm. menn., Kalvo Kriisk, Viro
26.-27.04. Vaasa KV (1,4,5,7,9-2,3,6,8,10)

TOUKOKUU
01.05. Lahti RN
03.05. Tampere KR
04.05. Tampere KV
10.-11.05. Iisalmi NORD (2,3,4,6,9-1,5,7,8,10) - ilm. menn., Ligita Zake, Latvia
11.05. Harjavalta RN
11.05. Salo RN
11.05. Ristijärvi RN
17.-18.05. Helsinki KV
18.05. Seinäjoki RN
24.05. Helsinki RN - ilm. menn., Toni Saira
24.-25.05. Virolahti KR (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7) - ilm. menn., Philip Behan, Irlanti
24.-25.05. Mynämäki KR (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7)
24.-25.05. Rauma KR (2,3,5,6,7-1,4,8,9,10)
25.05. Helsinki RN - ilm. menn., Evelyn Hurley, Irlanti
29.05. Kangasniemi NORD
29.05. Mäntsälä RN
29.05. Turku RN

KESÄKUU
07.06. Kaarina RN
07.06. Varkaus RN
07.06. Iitti RN
07.06. Riihimäki RN
07
.-08.06. Alavus KR (2,4,6,9,10-1,3,5,7,8)
07.-08.06. Espoo KR
14.06. Paimio RN
14.-15.06. Jämsä KR (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7)
14.-15.06. Rovaniemi KV
14.-15.06. Virolahti KV, Kotkan Ruusu 2025 (2,3,5,6,7-1,4,8,9,10) -ilm. menn., Caryn Coogan, Irlanti
21.-22.06. Jyväskylä KV
28.06. Hämeenlinna RN
28.-29.06. Turku KV, Turku Top Dog Show 2025 (1,3,6,8,10-2,4,5,7,9)
 

HEINÄKUU
05.07. Oulu KV
05.-06.07. Tuusula KR (2,4,6,9,10-1,3,5,7,8)
05.-06.07. Tuusniemi KR (1,3,5,8,10-2,4,6,7,9) - ilm. menn., Markku Mähönen
06.07. Oulu NORD
12.-13.07. Hyvinkää KR
12.-13.07. Orivesi KR
19.07. Mikkeli KR
19.07. Eura RN
19.-20.07. Tornio NORD
26.-27.07. Pori KV
26.-27.07. Kalajoki KV

ELOKUU
02.08. Halsua RN
02.-03.08. Kuopio KV
03.08.Helsinki, SKKY:n erik.nly + 9-ryhmä
07.08. Helsinki, ylimääräinen Erikoisnäyttely - ilm. menn., Soley Ragna Ragnarsdottir, Islanti
08.-10.08. Helsinki kv MV-25 (3,9,10-2,5,6-1,4,7,8) - ilm. menn., Gavin Robertson, Iso-Britannia, *)Varalla: Annukka Paloheimo-Segersven
16.08. Joensuu KV
16.-17.08. Turku KR (1,3,4,8,10-2,5,6,7,9)
17.08. Joensuu KR
17.08. Kannonkoski RN
23.08. Kouvola KR
23.08. Oulu RN
23.08. Nokia RN
24.08. Heinola KR
30.08. Riihimäki KV
31.08. Riihimäki NORD


SYYSKUU
06.
-07.09. Helsinki KR (2,4,6,7,9-1,3,5,8,10) - ilm. menn., Rade Dakic, Serbia
07.09. Kihniö RN
13.09. Jyväskylä RN
13.-14.09. Porvoo KR
14.09. Jyväskylä RN
20.-21.09. Hyvinkää KR
27.-28.09. Eckerö KV

LOKAKUU
11.10. Hämeenlinna RN
12.10. Hämeenlinna RN
25.-26.10. Seinäjoki KV
 

MARRASKUU
01.11. Tampere, pääerikoisnäyttely,

JOULUKUU
06.12. Helsinki NORD HeW-25
07.12. Helsinki KV V-25

 

Arvonäyttelyt ulkomailla:

10.-13.4. Brno EUV-25, Tsekki
7.11. Herning kv, Tanska (5-6-7-8-9-10-1-2-3-4)
8.11. Herning kv, PMV-25, Tanska (6-7-8-9-10-1-2-3-4-5)
9.11. Herning kv DKK-25, Tanska (7-8-9-10-1-2-3-4-5-6)
13.-14.12.Älvsjö kv SEV-25, Ruotsi (1,5,7,9,10-2,3,4,6,8)
____________________________________________

2026

TAMMIKUU
10.-11.1. Kajaani KV

HELMIKUU

MAALISKUU

HUHTIKUU
18.-19.4. Mustasaari KV
25.-26.4. Lahti KV

TOUKOKUU
2.5. Tampere NORD
3.5. Tampere KV
9.-10.5. Varkaus NORD
9.-10.5. Rauma KR
16.-17.5. Hamina KV (2,3,5,6,7-1,4,8,9,10)
16.-17.5. Helsinki KV
23.5. Tuusula KR
30.5. Kontiolahti KV
31.5. Kontiolahti KR

KESÄKUU
6.-7.6. Alavus KR
13.-14.6. Virolahti KR (2,3,5,6,7-1,4,8,9,10)
13.-14.6. Loimaa KR
21.6. Jyväskylä KV
27.-28.6. Rovaniemi KV
27.-28.6. Turku KV

HEINÄKUU
4.7. Oulu KV
4.-5.7. Tuusniemi KR
4.-5.7. Helsinki KR
5.7. Oulu KR
11.-12.7. Juva KV
11.-12.7. Tornio NORD
11.-12.7. Mäntsälä KR
18.-19.7. Kalajoki KV
18.-19.7. Saarijärvi KR
25.7. Mikkeli KR
25.-26.7. Pori KV

ELOKUU
1.-2.8. Kuopio KV
8.-9.8. Valkeakoski KR
8.-9.8. Seinäjoki KR
15.8. Kouvola KR
16.8. Heinola KR
22.-23.8. Turku KR
29.8. Riihimäki KV
30.8. Riihimäki KR

SYYSKUU
5.-6.9. Helsinki NORD
12.-13.9. Porvoo KR
12.-13.9. Jyväskylä KR
19.-20.9. Forssa NORD (2,3,5,6,7-1,4,8,9,10)
19.-20.9. Hyvinkää KR
26.-27.9. Eckerö KV

LOKAKUU
24.-25.10. Seinäjoki KV

MARRASKUU

JOULUKUU
5.12. Helsinki NORD
6.12. Helsinki KV

 

***********************************
Arvonäyttelyt ulkomailla

4.-6.9 Älvsjö EUV-26 Ruotsi, - ilm. menn., Patsy Hollings, Iso-Britannia