Näyttelyt - Shows

 

Listaa ylläpitää Tiina Hirvonen, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen..
Tiibetinspanielit ry ei vastaa tietojen oikeellisuudesta. Muutokset mahdollisia, tarkista AINA näyttelyiden kotisivuilta ilmoittautumistiedot ym. 


Viimeisimmät päivitykset:

*20.9.2022
11.3.2023 Kuopio, erikoisnäyttely
*25.8.2022
21.-22.01.23 Turku kv
* 10.8.2022
8.10., 9.10. Tuulos rn (Hämeenlinna)

 ---
NORD-näyttelyt Pohjoismaissa



 2022

LOKAKUU
08.10. Hämeenlinna RN - ilm. 3.9./10.9. (vain netti-ilm.) menn., Maret Kärdi, Viro
09.10. Hämeenlinna RN - ilm. 3.9./10.9. (vain netti-ilm.) menn., Päivi Eerola, *)Varalla: Tapio Eerola
22.-23.10. Seinäjoki KV (1,3,4,5,8-2,6,7,9,10) - ilm. 31.8./28.9./3.10. (vain netti-ilm.) menn., Dina Korna, Viro

MARRASKUU
12.11. Jyväskylä NORD -ilm. 30.9./16.10.23.10. (vain netti-ilm.) menn, Dianna Spavin, Yhdysvallat
13.11. Jyväskylä KV - ilm. 30.9./16.10./23.10. (vain netti-ilm.) menn.,Patsy Hollings, Englanti

JOULUKUU
02.12. Helsinki KR HeW-22 - ilm. 3.10./24.10./1.11. vain netti-ilm. menn., Maija Lehtonen, *)Varalla: Simon Oliver. Kroatia
03.12. Helsinki NORD PMV-22 - ilm. 3.10./24.10./1.11. vain netti-ilm. menn., Hinriksson Daniel Örn, Islanti, *)Varalla: Maija Mäkinen
04.12. Helsinki KV V-22 - ilm. 3.10./24.10./1.11. vain netti-ilm. menn., Paterson Ernie, Iso-Britannia, *)Varalla: Gunnar Nyman, Tanska


Tärkeitä ulkomaisia koiranäyttelyitä:

10.-11.12. o Paulo, Brasilia, MV-22 - ilm. 8.7./8.8./8.10. menn., Norberto Barcos, Venezuela/ Ramunè Kazlauskaitè, Liettua 

 10.-11.12. Älvsjö kv, NORD SEV-22, Ruotsi, - ilm. 4.10./8.11. menn., Veli-Pekka Kumpumäki


NORD näyttelyt Pohjoismaissa

2023 

TAMMIKUU
07.-08.01. Kajaani KV (2,3,4,6,8,10-1,5,7,9) (rajoitettu koiramäärä), -ilm. menn., 
15.01. Lahti RN - (rajoitettu koiramäärä) ilm. 24.10./ 19.12.22 menn., Zidy Munsterhielm-Ehnberg, *)Varalla Paula Heikkinen-Lehkonen
21.-22.01. Turku KV - siirretään pidettäväksi 1.-2.7.

HELMIKUU
04.-05.02. Parkano RN - ilm. menn., Maarit Hassinen

MAALISKUU
11.03. Kuopio, erikoisnäyttely, Primoz Peer, Slovenia, Rob Douma, Alankomaat

HUHTIKUU
07.04. Kitee RN - ilm. menn., Maija Lehtonen
08.04. Lieksa RN - ilm. menn., Pirjo Aaltonen
15.-16.04. Vaasa KV  (1,4,5,7,9-2,3,6,8,10) - ilm. menn., Eija Halonen
22.-23.04. Kankaanpää RN
22.-23.04. Lahti KV (1,3,5,7,10-2,4,6,8,9) - ilm. menn., Sis Sandö, Norja
23.04. Pello RN
29.04. Tampere NORD - ilm. menn., Anthony Kelly, Irlanti
30.04. Tampere KV - ilm. menn., Rob Douma, Alankomaat

TOUKOKUU
06.05. Salo RN
06.05. Tuusula RN -ilm. menn., Anne klaas, Viro
13.-14.05. Varkaus NORD (1,6,8,9,10- 2,3,4,5) - ilm. menn., Birgitta Svarstad, Ruotsi
13.-14.05. Helsinki KV (2,3,5,6,7-1,4,8,9,10) - ilm. menn. Vanessa Williams-Wegmann, Englanti
18.05. Hausjärvi RN
18.05. Mynämäki RN
20.05. Helsinki RN - ilm. menn., Chantal Van Raamsdonk-Blatter, Hollanti
20.05. Kajaani RN
20.-21.05. Rauma KR
21.05. Kajaani KR, Koronatuki Kajaani
21.05. Seinäjoki RN
21.05  Ruovesi RN - ilm. 5.5. menn.,
27.-28.05. Virolahti KV (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7)
27.05. Harjavalta RN
28.05. Iitti RN

KESÄKUU
03.06. Mänttä-Vilppula RN
04.06. Espoo RN
09.06. Alavus KR, Koronatuki Alavus
10.06. Lappeenranta RN
10.06. Paimio RN
10.-11.06. Alavus KR (2,4,6,9,10-1,3,5,7,8)
11.06. Lappeenranta KR
11.06. Hämeenlinna RN
11.06. Paimio RN
11.06. Pielavesi RN
17.06. Kuopio RN -ilm. menn., Tiina Taulos
17.-18.06. Virolahti KR (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7)
17.-18.06. Pöytyä KR (2,3,5,6,7-1,4,8,9,10) - ilm. menn., Per Lundström, Ruotsi
17.-18.06. Rovaniemi KV (2,3,5,6,7-1,4,8,9,10)
24.06. Jyväskylä KR
25.06. Jyväskylä KV

HEINÄKUU
01.-02.07. Turku KV (3,4,7,8,9-1,2,5,6,10) (siirretty, alkuperäinen päivä 21.-22.1.) - ilm. menn.,
01.-02.07. Rantasalmi KR
01.-02.07. Tuusula KR (1,2,5,6,10-3,4,7,8,9)
02.07. Tuusniemi RN - ilm. menn., Anita l-Bachy
08.07. Oulu KV
08.-09.07. Saarijärvi KR (2,5,7,8,10-1,3,4,6,9) - rajoitettu koiramäärä -ilm. menn., Paavo Mattila
09.07. Oulu NORD
09.07. Kokemäki RN
15.07. Ruokolahti RN
15.-16.07. Hyvinkää KR
15.-16.07. Tornio NORD (3,7,8,9,10-1,2,4,5,6)
16.07. Outokumpu RN -ilm. menn., Annaliisa Heikkinen
22.07. Kalajoki KR, Koronatuki Kalajoki
22.07. Mikkeli KR
23.07. Kalajoki KV
29.07. Riihimäki RN
29.-30.07. Pori KV (1,3,5,7,9-2,4,6,8,10)
30.07. Kajaani RN

ELOKUU
05.08. Kuopio, Koronatuki Kuopio, ilm. menn., Zerina Kajtazi Etemi, Kosovo
06.08. Kuopio KV - ilm. menn., Kristiina Ahlberg
06.08. Luumäki KR, Koronatuki Luumäki - ilm. menn., Kimmo Mustonen
12.08. Äänekoski RN
12.-13.08. Valkeakoski KR (2,5,6,7,9-1,3,4,8,10)
12.-13.08. Turku KR (1,3,4,8,10-2,5,6,7,9)
18.08. Joensuu KR, Koronatuki Joensuu
19.08. Joensuu KV
19.08. Tampere RN
20.08. Joensuu KR
26.08. Kouvola KR
26.08. Oulu RN
27.08. Oulu RN
27.08. Heinola KR
27.08. Helsinki, SKKY:n erik.nly + 9-ryhmä

SYYSKUU
02.09. Riihimäki NORD
03.09. Riihimäki KV
03.09. Lahti RN
09.09. Eurajoki RN
09.09. Jyväskylä RN
09.-10.09. Porvoo KR
10.09. Jyväskylä RN
16.-17.09. Vantaa KR
23.-24.09. Hyvinkää KR
30.09.-01.10. Eckerö KV

LOKAKUU
07.10. Hämeenlinna RN
08.10. Hämeenlinna RN
21.-22.10. Seinäjoki KV (1,3,4,5,8-2,6,7,9,10) - ilm. menn., Helle Dan, Tanska
28.10. Tuusula, Pääerikoisnäyttely

MARRASKUU

JOULUKUU
16.12. Helsinki NORD
17.12. Helsinki KV


ULKOMAISIA ARVONÄYTTELYITÄ

20.5. Herning kv, Tanska CACIB -ilm. 1.12.22/1.2.23/1.4.23 menn., Helle Bekker, Tanska/ Kari Järvinen
21.5. Herning kv, Tanska EUV-23, -ilm. 1.12.22/1.2.23/1.4.23 menn., Hanne Laine Jensen, Tanska

07.07.2023 Sandefjord kv, NV-23, Norja, - ilm. 29.5. menn.,
08.07.2023 Sandefjord PMV-23, Norja, - ilm. 29.5. menn.,

23.8. Grand Prix, Geneve, Sveitsi, CACIB - ilm. menn., Sylvie Desserne, Ranska
27.8. Geneve kv, MV-23, Sveitsi  -ilm. menn., Gunilla Kuhni-Stenberg, Sveitsi
09.-10.12. Älvsjö kv, SEV-23, Ruotsi

 


2024

 

TAMMIKUU
13.-14.01. Kajaani KV
20.-21.01. Turku KV

 

HELMIKUU

 

MAALISKUU
02.03. Jyväskylä NORD
03.03. Jyväskylä KV
23.-24.03. Lahti KV


HUHTIKUU
13.-14.04. Vaasa KV

 

TOUKOKUU
04.05. Tampere NORD
05.05. Tampere KV
11.-12.05. Helsinki KV
18.-19.05. Hamina KR (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7)
18.-19.05. Rauma KR
25.05. Tuusula KR
25.05. Kontiolahti KV
26.05. Kontiolahti KR

 

KESÄKUU
01.06. Mänttä-Vilppula KR
08.-09.06. Alavus KR (2,4,6,9,10-1,3,5,7,8)
08.-09.06. Salo KR
08.-09.06. Lappeenranta KV
15.-16.06. Virolahti KR (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7)
15.-16.06. Rovaniemi KV

 

HEINÄKUU
06.07. Oulu KV
06.-07.07. Juva KR
07.07. Oulu NORD
13.-14.07. Laukaa KR
13.-14.07. Mäntsälä KR
20.-21.07. Helsinki KR
20.-21.07. Kalajoki KV
20.-21.07. Tornio NORD
27.-28.07. Mikkeli KV
27.-28.07. Pori KV

 

ELOKUU
02.08. Kuopio KR
03.08. Kuopio NORD
04.08. Kuopio KV
17.08. Kouvola KR
17.-18.08. Mynämäki KR
18.08. Heinola KR
31.08. Riihimäki KV

 

SYYSKUU
01.09. Riihimäki NORD
07.-08.09. Porvoo KR
07.-08.09. Helsinki NORD
21.-22.09. Hyvinkää KR (1,5,7,8,10-2,3,4,6,9)
28.-29.09. Eckerö KV

 

LOKAKUU
26.10. Seinäjoki NORD
27.10. Seinäjoki KV

 

MARRASKUU

 

JOULUKUU
07.12. Helsinki NORD
08.12. Helsinki KV


Ulkomaisia arvonäyttelyitä:

25.-28.4.2024 Kiev kv, Ukraina MV-24-ilm. menn.
4.-6.10.2024 Celje kv, Slovenia EUV-24 -ilm. menn. 
14.-15.12.2024 Älvsjö PMV-24, Ruotsi -ilm. menn.,