Vuoden Tiibetinspanieli 2019

 

Verkkosivuilla julkaistaan kuvat sijojen 1-10 koirista. Lähetä kuva sähköpostilla Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen..
Myös mahdolliset korjaukset voi laittaa em. sähköpostiosoitteeseen.

 

Urokset

    
1. LILILEIAN HONOR OF ALL
, om. Tiina Rämö ja Marja ja Lasse Salo 69/5

2. TASHI-GONG EMINEM, om. Miitta Mellanen 67/5



3. SAFFRON PROSPER, om. Pirkko Linnus ja Kirsi Venehsalo 63/5


4. DOWN-GOBLIN FINALISTI, om. Nina Nieminen 51/5

    TASHI-GONG HANDSOME HARRISON, om. Eija Huuskonen 51/5



6. CELEBDIL'S RAPHAEL, om. Maija Karvinen ja Nina Nieminen 49/5


7. MÄNTYKARTANON DONATELLO, om. Ritva-Liisa Tuikka 45/5



8. CELEBDIL'S LEONARDO, om. Maija Karvinen 42/5


9. OLAZZA MAYBACH, om. Maija Perttola 39/5

10. LILILEIAN KEEPER FOR LIFE, om. Katja Rantakangas 38/4 

     TOR OSKAN RICARDO, om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi 38/5

 

12. CHAKIRAN SUOMISATA VILJO, om. Tuula Viertonen ja Mirja Päiväkkö 35/5
13. SAFFRON POITIER, om. Johanna Mikkonen 34/5
14. MOW-ZOW FERDINAND, om. Katja Rita 33/4
15. XARAMAE FOR SURE, om. Eini Vihko ja Miitta Mellanen 31/5
16. SAFFRON BOLTON, om. Katja Eskelinen 24/4
      CINODES BLUE BARONY, om. Tarja Närhi 24/5
18. KIIRAMANNA NEVER MAKE YOU CRY, om. Sirpa Takala 23/3
19. MÄNTYKARTANON TIMANTTI, om. Ritva-Liisa ja Timo Tuikka 22/2
20. AFRODITEGÅRDEN’S CASANOVA VALENTINO, om. Annica Wahlström ja Katriina Huhtinen 21/2
      SAFFRON POSER, om. Eija Humalamaa 21/3
      TASHI-GONG D BECKHAM, om. Anne Kolehmainen ja Otto Savinainen 21/4

 

 

 

 Nartut 



1. BENEVOLOS ELEKTRA KING
, om. Maija Karvinen 68/5


2. BENDAFEIMS GENTIANA, om. Raija Leiviskä 59/5



3. SHIBAZHAN LUNARIA, om. Anne Johansson 55/5


4. RUSKARINTEEN SUPERTÄHTI, om. Mauno Mäkelä ja Johanna Båssar 53/5

5. TASHI-GONG HAND IN HAND, om. Katriina ja Pasi Huhtinen 51/5

6. MOW-ZOW LUCKY LADY, om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen 47/5

7. TUULING POINT AURELIA, om. Kaisa Kankaanpää 46/5

8. CHAMIMELON, om. Paula Jokela 42/5



9. FLYING CARPET’S WITCH OF POLAR NIGHT, om. Kari Kuosmanen 41/5



10. BHU LAEN’S HESTER, om. Marika Reunanen 40/5

      TASHI-GONG STAR OF MINE, om. Susanna Peltomaa-Haapaniemi 40/4

12. CHAKIRAN ELISABETH, om. Marika Reunanen 39/5
13. CAYENNE, om. Heidi Nousiainen 35/4
14. LILILEIAN PRIMROSE EVERDEEN, om. Tiina Rämö, Niklas Kalske ja Katri Vuorentaso 34/4
15. MOW-ZON BON BELLA, om. Kaisa Kankaanpää 33/5
16. LILILEIAN BEAUTY HAS NO LIMIT, om. Carola Sundqvist 32/4
17. LILILEIAN PADMÉ AMIDALA, om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo 30/4
18. HOSWIN HOT LIKE ME, om. Miia Herala 29/3
      OLAZZA MISS MONROE, om. Maija Perttola 29/5
20. KIIRAMANNA TIME AFTER TIME, om. Satu Halmetoja 27/3
      SHIBAZHAN MENTHA, om. Anne Johansson ja Tiina Walldén, 27/4

 

 

Veteraanit

 


1. SHIBAZHAN LUNARIA
, om. Anne Johansson 69/5


2. DOWN-GOBLIN FINALISTI, om. Nina Nieminen 64/5

3. MOW-ZOW LUCKY LADY, om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen 62/5

    MÄNTYKARTANON DONATELLO, om. Ritva-Liisa Tuikka 62/5



5. CHAKIRAN ELIZABETH, om. Marika Reunanen 57/5


6. LILILEIAN PADMÉ AMIDALA, om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo 48/5

7. MOW-ZOW ISA-BELLA, om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen 45/5



8. SHIBAZHAN NINFEY, om. Johanna Nykänen 44/5


9. CIRIKIT SIMBA’S KIERA om. Katri Aallonranta 42/5



10. SHIBAZHAN NABIL, om. Jaana Pelkonen 41/5

11. MISSCHIEFIN ANSHU ANBU, om. Tiina Hirvonen 40/5
12. KIIRAMANNA ALEXANDRA, om. Mari Nieminen 37/5
13. FLAMETAIL KAVAL-DE-MAR, om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi 35/4
14. KIIRAMANNA ALEJANDRO, om. Pia Honkasalo 34/4
15. TIRIDOLL’S NOUGAT, om. Sirpa Sillanpää 33/5
16. TOR OSKAN IVANHOE, om. Maarit Peltonen 25/5
      ZIESTAN MY LITL NELLA, om. Elisa Vahlroos-Moisander 25/5
18. TOR OSKAN LOVE CARLINA, om. Tuula Toroska 23/5
19. MISSCHIEFIN BZANBA NAMBA, om. Tiina Hirvonen 20/4
20. MOW-ZOW FANTASIA, om. Katja Rita 19/3

 

 

Pennut

   


1. LILILEIAN BEAUTY HAS NO LIMIT
, om. Carola Sundqvist 35/3


2. KAIMON GERHEIL BEAUTIFUL BELANA, om. Katriina Huhtinen 34/3

3. CELEBDIL’S LEONARDO, om. Maija Karvinen 33/3

4. HOSWIN UNIQUE HERO, om. Kirsti Koskinen 32/3

5. BHU LAEN’S ICAROS, om. Mari Nieminen 31/3

    CELEBDIL’S RAPHAEL, om. Maija Karvinen ja Nina Nieminen 31/3

7. TOR OSKAN UNTO-EEVERTTI, om. Mira Raussi 30/3

8. SNOWMUZZLE’S ILITHYIA, om. Carita Mauno 26/3

    TASHI-GONG PROMISE, om. Katriina Huhtinen ja Minna Särkijärvi 26/3

10. CHAMIMELON, om. Paula Jokela 25/3

11. CINODES CELSIANA, om. Teresa Trammell 24/2
      SNOWMUZZLE’S ISMENE, om. Satu Pelkonen 24/3
13. BHU LAEN’S IRIDESSA, om. Maija Karvinen ja Nina Nieminen 23/3
14. SAFFRON VERGARA, om. Anna-Liisa Mikkonen 22/3
      SAFFRON VEYRONA, om. Pirkko Linnus ja Merja Suurniemi 22/3
      TASHI-GONG D BECKHAM, om. Anne Kolehmainen ja Otto Savinainen 22/3
17. PIKESTAR’S SNOW WHITE, om. Pirkko Oinonen ja Sanna Setälä 21/3
18. BHU LAEN’S INGRID, om. Mari Nieminen 19/3
19. FLYING CARPET’S WITCH OF POLAR NIGHT, om. Kari Kuosmanen 18/2
20. SOMMERLYST’S PA-TU-CA, om. Katriina ja Ava Huhtinen 17/2
      XARAMAE FIRST CLASS, om. Taru Heinänen 17/3