Vuoden Tiibetinspanieli 2017

 

Verkkosivuilla julkaistaan kuvat kaikista sijoittuneista. Lähetä kuva sähköpostilla Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

 

Urokset



1. TASHI-GONG EMINEM
om. Astrid Sundberg 79/5


2. HOSWIN ULJAS om. Miia Herala 66/5


3. LILILEIAN HONOR OF ALL om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo 63/5


4. LILILEIAN KEEPER FOR LIFE om. Katja Rantakangas 61/5


5. MÄNTYKARTANON SOLISTI om. Paula Jokela 52/5

6. MILIISIN TRANS-AM om. Katriina Kanninen 50/4


7. MÄNTYKARTANON DONATELLO om. Ritva-Liisa Tuikka 49/5


8. KIIRAMANNA NEVER MAKE YOU CRY om. Sirpa Takala 48/5


9. MISSCHIEFIN ANSHU ANBU om. Tiina Hirvonen 45/5


10. BELEGEREA ARAGORN om. Helena ja Mika Kuusisto 44/5

 

   

 Nartut

1. KATIMON TASHA om. Nina Nieminen 62/5

2. BHU LAEN’S CASSIA om. Mari Nieminen 61/5

3. MÄNTYKARTANON Q-PAPU om. Paula Jokela 58/5


4. BENEVOLOS STARLIGHT om. Katja Rantakangas 52/5 


    ZIESTAN LAQUETA om. Carola Sundqvist 52/5 


6. MILIISIN HANNAH KIIRAMANNAH om. Merja Uimonen ja Marjut Tenlén 48/5 

7. BENDAFEIMS GENTIANA om. Raija Leiviskä 47/5

8. TASHI-GONG ESSENCE om. Minna Särkijärvi 46/5


9. ZHIGATSEY KLARISSA om. Mona Frejborg 45/5

10. CORELLE FERRO TI ELWING om. Maija Karvinen 43/2 

      BENEVOLOS MISS MONEYPENNY om. Nina Nieminen 43/4

 

  

Veteraanit



1. MISSCHIEFIN ANSHU ANBU
 om.Tiina Hirvonen 65/5

2. MILIISIN TRANS-AM om. Katriina Kanninen 62/5

3. DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen 61/5


4. MÄNTYKARTANON DONATELLO om. Ritva-Liisa Tuikka 57/5

5. TOYWAY ZAT-ZUMA om. Heli Parkkinen 51/5


6. CHAKIRAN ELIZABETH om. Marika Reunanen 50/5

7. MOW-ZOW ISA-BELLA om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen 44/5

8. OF ZLAZANO LON-LON om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos 43/5

9. ZIESTAN TACITA om. Helinä ja Anu Hietanen 42/5


10. ZIESTAN MY LITL NELLA om. Elisa Vahlroos-Moisander 38/5

 

  

Pennut



1. MÄNTYKARTANON TIMANTTI
om. Ritva-Liisa ja Timo Tuikka 35/3 


2. XARAMAE EYECATCHER om. Martina Hamberg ja Marko Halonen 33/3


3. SHIBAZHAN MENTHA
om. Anne Johansson ja Tiina Walldén 31/3


    UNELMA LINNAN KULLAN KIMALLUS om. Satu Halmetoja 31/3


5. SHIBAZHAN OLEA om. Anne Johansson 30/3

6. VANESSAN SUNFLOWER om. Silja ja Jonna Lappeteläinen 29/3


    XARAMAE EXTRA HOT om. Eini Vihko ja Oona Kolehmainen 29/3

8. KIRANMAYS IRRESISTIBLE EYE CATCHER om. Katri Aallonranta 26/3


9. SHIBAZHAN ORLAYA om. Anne Johansson 24/3

    TASHI-GONG STAR OF MINE om. Katriina Huhtinen ja Susanna Peltomaa-Haapaniemi 24/3