Vuoden Tiibetinspanieli 2018

 

Verkkosivuilla julkaistaan kuvat kaikista sijoittuneista. Lähetä kuva sähköpostilla Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen..
Myös mahdolliset korjaukset voi laittaa em. sähköpostiosoitteeseen.

 

Urokset

    
1. HOSWIN ULJAS
, om. Miia Herala 72/5

2. TASHI-GONG EMINEM, om. Astrid Sundberg 65/5

3. LILILEIAN HONOR OF ALL, om. Tiina Rämö ja Marja ja Lasse Salo 57/5

    LILILEIAN KEEPER FOR LIFE, om. Katja Rantakangas 57/5

    MÄNTYKARTANON SOLISTI, om. Paula Jokela 57/5

    
6. MÄNTYKARTANON TIMANTTI, om. Ritva-Liisa ja Timo Tuikka 50/5

    
7. DOWN-GOBLIN FINALISTI, om. Nina Nieminen 48/5

    
8. MÄNTYKARTANON DONATELLO, om. Ritva-Liisa Tuikka 47/5

9. LILILEIAN FLYING HIGH, om. Niklas Kalske ja Vicki Schneider 44/5

10. BELEGEREA ARAGORN, om. Helena ja Mika Kuusisto 43/5

 

    

 Nartut 

1. BENEVOLOS ELEKTRA KING, om. Maija Karvinen 63/5

2. BHU LAEN'S CASSIA, om. Mari Nieminen 59/5

3. TASHI-GONG ESSENCE, om. Minna Särkijärvi 56/5

4. BENEVOLOS STARLIGHT, om. Katja Rantakangas 52/5

    RUSKARINTEEN SUPERTÄHTI, om. Mauno Mäkelä ja Johanna Båssar 52/5

6. MOW-ZOW BON BELLA, om. Kaisa Kankaanpää 51/5

7. BENDAFEIMS GENTIANA, om. Raija Leiviskä 50/5

8. LILILEIAN PADMÉ AMIDALA, om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo 47/5

    
9. BENEVOLOS MISS MONEYPENNY, om. Nina Nieminen 39/5

    MOW-ZOW ISA-BELLA, om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen 39/5


   
    SHIBAZHAN GENTIANA, om. Anne Johansson ja Johanna Nykänen 39/5

 

  

Veteraanit

1. LILILEIAN PADMÉ AMIDALA, om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo 63/5

    MOW-ZOW ISA-BELLA, om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen 63/5

   
    MÄNTYKARTANON DONATELLO, om. Ritva-Liisa Tuikka 63/5

    
4. DOWN-GOBLIN FINALISTI, om. Nina Nieminen 61/5

   
5. DOWN-GOBLIN FERNANDO, om. Nina Nieminen 57/5

   
    MISSCHIEFIN ANSHU ANBU, om. Tiina Hirvonen 57/5

    
7. SHIBAZHAN LUNARIA, om. Anne Johansson 54/5

8. DOWN-GOBLIN CELENA, om. Astrid Sundberg 45/5

9. CHAKIRAN ELIZABETH, om. Marika Reunanen 43/5

    
10. SHIBAZHAN NABIL, om. Jaana Pelkonen 40/5

   
       ZIESTAN MY LITL NELLA, om. Elisa Vahlroos-Moisander 40/5

 

  

Pennut

    
1. OLAZZA MAYBACH
, om. Maija Perttola 34/3

2. SATATASSUN CHARMER JULIUS, om. Miia Honkanen ja Raija Hämäläinen 32/3

3. BELEGEREA MAIRA CALLO ARÁTO, om. Mika ja Helena Kuusisto 31/3

    
4. EPIC TAILS BEYOND ALL LIMITS
, om. Mona Frejborg 30/3

   
    SHIBAZHAN BELLIS, om. Anne Johansson 30/3

    
6. CHAKIRAN SUOMISATA VILJO, om. Mirja Päiväkkö ja Tuula Viertonen 29/3

    
7. ZHIGATSEY MALVINA, om. Mona Frejborg 28/3

8. MAGIC MENUETT'S CHAMPAGNE DREAM, om. Marjut Tenlén ja Päivi Mccormick 27/3

    SHANHEARTS BLESSED, om. Sanna Wägeli 27/3

   
    OLAZZA MISS MONROE, om. Maija Perttola 27/3

 

 

Vuoden Tiibetinspanieli 2017

 

Verkkosivuilla julkaistaan kuvat kaikista sijoittuneista. Lähetä kuva sähköpostilla Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

 

Urokset



1. TASHI-GONG EMINEM
om. Astrid Sundberg 79/5


2. HOSWIN ULJAS om. Miia Herala 66/5


3. LILILEIAN HONOR OF ALL om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo 63/5


4. LILILEIAN KEEPER FOR LIFE om. Katja Rantakangas 61/5


5. MÄNTYKARTANON SOLISTI om. Paula Jokela 52/5


6. MILIISIN TRANS-AM om. Katriina Kanninen 50/4


7. MÄNTYKARTANON DONATELLO om. Ritva-Liisa Tuikka 49/5


8. KIIRAMANNA NEVER MAKE YOU CRY om. Sirpa Takala 48/5


9. MISSCHIEFIN ANSHU ANBU om. Tiina Hirvonen 45/5


10. BELEGEREA ARAGORN om. Helena ja Mika Kuusisto 44/5

 

   

 Nartut


1. KATIMON TASHA
om. Nina Nieminen 62/5


2. BHU LAEN’S CASSIA om. Mari Nieminen 61/5

3. MÄNTYKARTANON Q-PAPU om. Paula Jokela 58/5


4. BENEVOLOS STARLIGHT om. Katja Rantakangas 52/5 


    ZIESTAN LAQUETA om. Carola Sundqvist 52/5 


6. MILIISIN HANNAH KIIRAMANNAH om. Merja Uimonen ja Marjut Tenlén 48/5 

7. BENDAFEIMS GENTIANA om. Raija Leiviskä 47/5

 


8. TASHI-GONG ESSENCE om. Minna Särkijärvi 46/5


9. ZHIGATSEY KLARISSA om. Mona Frejborg 45/5

 


10. CORELLE FERRO TI ELWING om. Maija Karvinen 43/2 

 


      BENEVOLOS MISS MONEYPENNY om. Nina Nieminen 43/4

 

  

Veteraanit



1. MISSCHIEFIN ANSHU ANBU
 om.Tiina Hirvonen 65/5


2. MILIISIN TRANS-AM om. Katriina Kanninen 62/5


3. DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen 61/5


4. MÄNTYKARTANON DONATELLO om. Ritva-Liisa Tuikka 57/5

5. TOYWAY ZAT-ZUMA om. Heli Parkkinen 51/5


6. CHAKIRAN ELIZABETH om. Marika Reunanen 50/5

7. MOW-ZOW ISA-BELLA om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen 44/5

8. OF ZLAZANO LON-LON om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos 43/5

9. ZIESTAN TACITA om. Helinä ja Anu Hietanen 42/5


10. ZIESTAN MY LITL NELLA om. Elisa Vahlroos-Moisander 38/5

 

  

Pennut



1. MÄNTYKARTANON TIMANTTI
om. Ritva-Liisa ja Timo Tuikka 35/3 


2. XARAMAE EYECATCHER om. Martina Hamberg ja Marko Halonen 33/3


3. SHIBAZHAN MENTHA
om. Anne Johansson ja Tiina Walldén 31/3


    UNELMA LINNAN KULLAN KIMALLUS om. Satu Halmetoja 31/3


5. SHIBAZHAN OLEA om. Anne Johansson 30/3

6. VANESSAN SUNFLOWER om. Silja ja Jonna Lappeteläinen 29/3


    XARAMAE EXTRA HOT om. Eini Vihko ja Oona Kolehmainen 29/3
 


8. KIRANMAYS IRRESISTIBLE EYE CATCHER om. Katri Aallonranta 26/3


9. SHIBAZHAN ORLAYA om. Anne Johansson 24/3

    TASHI-GONG STAR OF MINE om. Katriina Huhtinen ja Susanna Peltomaa-Haapaniemi 24/3

 

Vuoden Tiibetinspanieli 2016

 

Verkkosivuilla julkaistaan kuvat kaikista sijoittuneista. Lähetä kuva sähköpostilla Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

 

Urokset

 

1. LILILEIAN KEEPER FOR LIFE
om. Katja Rantakangas 79/5

2. LILILEIAN HONOR OF ALL om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo 71/5


3. TASHI-GONG EMINEM om. Astrid Sundberg 66/5


4. KIIRAMANNA NEVER MAKE YOU CRY om. Sirpa Takala 65/5


5. MILIISIN TRANS-AM om. Katriina Kanninen 57/5


6. MÄNTYKARTANON DONATELLO om. Ritva-Liisa Tuikka 56/5


7. ANNASTIINA SAMOS om. Lahja Tattari ja Ea Juhkam 54/5

8. DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen 51/5

9. DOWN-GOBLIN FINALISTI om. Nina Nieminen 47/4
   
   TOYWAY EL DON-JOHN om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen 47/5

 

  

 Nartut

  

1. SHIBAZHAN BRUNNERA
om. Anne Johansson 67/5


    TASHI-GONG ESSENCE
om. Minna Särkijärvi 67/5


3. TUULING RIS ELENE om. Tuula Parviainen 64/5

4. MOW-ZOW ZEPPE-LIN om. Katja Rita 58/5


5. SHIBAZHAN GENTIANA om. Johanna Nykänen 57/5

6. TOYWAY ZAT-ZUMA om. Heli Parkkinen 51/5

7. OLAZZA MILADY om. Maija Perttola 49/4

    LILILEIAN HAPPY EVER AFTER om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo 49/5


9. CHAKIRAN ELIZABETH om. Marika Reunanen 45/5

10. NIILÄNDER GUERLAIN om. Miia-Riikka Riikonen 43/5


     TASHI-GONG HAND IN HAND om. Katriina Huhtinen 43/5

     TOR-OSKAN MILLEENA om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen 43/5 

 

 

Veteraanit

 

1. MÄNTYKARTANON DONATELLO
om. Ritva-Liisa Tuikka 69/5


2. TUULING RIS ELENE
om. Tuula Parviainen 67/5

3. TOYWAY ZAT-ZUMA om. Heli Parkkinen 66/5

4. DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen 63/5


5. MILIISIN TRANS-AM om. Katriina Kanninen 62/5

6. BIO-BIOS TOP DOG om. Katriina Huhtinen ja Silja Lappeteläinen 58/5


7. TOR OSKAN LOVE CARLINA om. Tuula Toroska 53/5


8. BIO-BIOS HIGHLIGHT FOR TASHI-GONG om. Katriina Huhtinen 52/5


9. MISSCHIEFIN ANSHU ANBU om. Tiina Hirvonen 48/5

   VANESSAN INDRA om. Silja ja Jonna Lappeteläinen 48/5 

 

 

Pennut



1. BENEVOLOS ELEKTRA KING
om. Maija Karvinen 33/3

2. MOW-ZOW FERDINAND om. Katja ja Marko Rita 31/3

3. BHU LAEN'S CASSIA om. Mari Nieminen 30/3


   KIIRAMANNA TUTANKHAMON om. Sirpa Takala 30/3

   MOW-ZOW GLAMOUR GIRL om. Katja Rita 30/3   


6. DAWANA UNNI ILONA om. Päivi Lankinen 28/3

   TOR OSKAN RICARDO om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi 28/3


8. PLAYPOINT TIC TAC TOE om. Katriina Huhtinen 27/3

9. MÄNTYKARTANON SOLISTI om. Paula Jokela 26/3

   PEKDORO'S WAL-NUT om. Susanna Kolppanen 26/3

   QI GONG'S BEWITCHED om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen 26/3

Vuoden Tiibetinspanieli 2015

 

Verkkosivuilla julkaistaan kuvat kaikista sijoittuneista. Lähetä kuva sähköpostilla Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

 

Urokset

 


1. SAFFRON ZIDANE om. Tuula Kinnunen 82/5



2. LILILEIAN KEEPER FOR LIFE om. Katja Rantakangas 80/5



3. LILILEIAN HONOR OF ALL om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo 74/5



4. MILIISIN TRANS-AM om. Katriina Kanninen 70/5



5. MÄNTYKARTANON DONATELLO om. Ritva-Liisa Tuikka 57/5



6. TASHI-GONG EMINEM om. Astrid Sunberg 54/5



7. HOSWIN ULJAS om. Miia Herala 52/4



8. KIIRAMANNA FELIPE om. Sirpa Takala 50/5



9. KIIRAMANNA NEVER MAKE YOU CRY om. Sirpa Takala 49/5


10. DEDICATED TO THE TIME IS FLYING om. Merja Uimonen 46/4

 

  

 Nartut

  


1. TUULING CHAN PARIS om. Tuula Parviainen 75/5


 2. MOW-ZOW PRINCESS DESIREE om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen 62/5



3. LILILEIAN HAPPY EVER AFTER om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo 61/5


 4. OLAZZA TZARINA om. Maija Perttola ja Pia Rapo 60/5


 5. MOW-ZOW LUCKY LADY om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen 55/5


 6. TOR-OSKAN MILLEENA om. Kaisa Kankaanpää 50/5



7. TASHI-GONG ESSENCE om. Minna Särkijärvi 49/4



8. CHAKIRAN ELIZABETH om. Marika Reunanen 47/4



9. MÄNTYKARTANON Q-PAPU om. Paula ja Nea Jokela 45/5



10. SAFFRON EUPHORIA om. Pirkko Linnus ja Minna Takkunen 44/4

 

 

Veteraanit

 


1. MILIISIN TRANS-AM om. Katriina Kanninen 70/5



2. TUULING CHAN PARIS om. Tuula Parviainen 69/5



3. MÄNTYKARTANON DONATELLO om. Ritva-Liisa Tuikka 66/5


 4. TOYWAY ZAT-ZUMA om. Heli Parkkinen 55/5


 5. OLAZZA MILORD om. Maija Perttola 54/5



 6. BELEZZA'S KOH-I-NOOR om. Titta Rusanen 50/5


 7. P'ZAZZ NEVER SAY NEVER om. Johanna Båssar 48/4


    MILIISIN NE-FTHYS om. Susanna Peltomaa-Haapaniemi 48/5


 9. NIC-SAM BERTTA om. Tuula Suvanto 45/5


     VANESSAN INDRA om. Silja Lappeteläinen 45/5

 

 

Pennut


1. SHIBAZHAN GENTIANA om. Johanna Nykänen 38/3



2. SHIBAZHAN KENTIA om. Anne Johansson 36/3



3. MÄNTYKARTANON ROSALINA om. Paula, Nea ja Milla Jokela 31/3



4. KIIRAMANNA MUFASA om. Marjut Tenlén ja Merja Uimonen 30/3



    SHIBAZHAN DAHLIA om. Tiina Wallden 30/3



    TIPSN' DROPS DIA om. Outi Virtanen 30/3


    TOYWAY JULES VERNE om. Tuuli Kalliomäki ja Veli-Pekka Heino 30/3



8. TASHI-GONG EMINEM om. Astrid Sundberg 28/3



9. BENEVOLOS EVENING STAR om. Maija Karvinen 27/3



    KIIRAMANNA OLD RIP VAN WINKLE om. Karin Salmi 27/3


    MOW-ZOW BON BELLA om. Kaisa Kankaanpää 27/3

 

 

 

Kannustuspalkinnot agilitytipsuille


Chakiran Madeleine om. Minna ja Paula Markkula

Nanaza Chilly om. Carita Fast