Näyttelytulokset 2019

 

 

03.03.2019 Joensuu NORD
Tuomari: Nils Molin, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 17, joista veteraaneja 6


ROP Mva Kiiramanna Never Make You Cry - VSP Mva Shibazhan Gentiana

ROP NORD SERT ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 2 NORD vara-SERT VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Nabil
om. Jaana Pelkonen
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen
PU 4 SERT JUN ERI 1 SA | Shibazhan Buxus
om. Jenni Nykänen

VSP NORD SERT VAL ERI 1 SA | Mva Shibazhan Gentiana
om. Anne Johansson ja Johanna Nykänen
PN 2 SERT NORD vara-SERT NUO ERI 1 SA | Vanessan Winnona
om. Liisi Väistö
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Hatshepsut
om. Pia Honkasalo

ROP -pentu Tashi-Gong D Beckham
om. Anne Kolehmainen ja Otto Savinainen
VSP -pentu Sommerlyst's Pa-Tu-Ca
om. Katriina ja Ava Huhtinen

ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urokset:
VAL ERI 3 Mva Minessan Figaro om. Pirjo Achren
VET ERI 2 Mva Kiiramanna Alejandro om. Pia Honkasalo
VET EH 3 Mva Hoswin Lord Of Luxury om. Sirpa Takala

Nartut:
JUN EH 1 Ziestan Li Mea om. Iina Mattila ja Elisa Vahlroos-Moisander
AVO ERI 2 Vanessan Sunflower om. Silja Lappeteläinen- Kettunen ja Jonna Lappeteläinen
AVO ERI 3 Playpoint Tic Tac Toe om. Katriina ja Pasi Huhtinen
VET EH 2 VMva Ziestan My Litl Nella om. Elisa Vahlroos-Moisander

 

03.03.2019 Pello rn
Tuomari: Jouko Leiviskä
Ilmoitettu: aikuisia 12


ROP Nikoli's Cashmere - VSP Mva Chakiran Noah

ROP SERT AVO ERI 1 SA | Nikoli's Cashmere
om. Sirkka-Liisa Kuusela

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Chakiran Noah
om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 1 Tuuling Point Arnold om. Ulla-Stina Angeria
AVO EH 1 Dawana Remus Lupin om. Maarit Impoola

Nartut:
AVO ERI 2 Chakiran Margarita om. Tuula Viertonen
VAL EH 1 Mva Dorona's Bandora om. Sirkka-Liisa Kuusela

 

02.03.2019 Joensuu kv
Tuomari: Kurt Nilsson, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 19, joista veteraaneja 7

02032019 joensuu rop vspjpeg
ROP Mva Handsome Harrison - VSP Vanessan Sunflower

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Tutankhamon
om. Sirpa Takala
PU 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Alejandro
om. Pia Honkasalo
PU 4 VET ERI 2 SA | Mva Shibazhan Nabil
om. Jaana Pelkonen

VSP CACIB SERT AVO ERI 1 SA | Vanessan Sunflower
om. Silja Lappeteläinen- Kettunen ja Jonna Lappeteläinen
PN 2 vara-SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Vanessan Winnona
om. Liisi Väistö
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Shibazhan Gentiana
om. Anne Johansson ja Johanna Nykänen
VSP -vet. VET ERI 1 | VMva Ziestan My Litl Nella
om. Elisa Vahlroos-Moisander

ROP -pentu Tashi-Gong D Beckham
om. Anne Kolehmainen ja Otto Savinainen
VSP -pentu Sommerlyst's Pa-Tu-Ca
om. Katriina ja Ava Huhtinen

ROP -kasv. kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urospennut
PEK 2 Playpoint The One
om.

Urokset:
JUN EH 1 Shibazhan Buxus om. Jenni Nykänen
VAL ERI 3 Mva Minessan Figaro om. Pirjo Achren
VAL ERI 4 Mva Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
VET ERI 3 Mva Nenemoo Will-Power om. Päivi Könönen

Nartut:
JUN ERI 1 Ziestan Li Mea om. Iina Mattila ja Elisa Vahlroos-Moisander
AVO ERI 2 Playpoint Tic Tac Toe om. Katriina ja Pasi Huhtinen
AVO ERI 3 Kiiramanna Hatshepsut om. Pia Honkasalo
AVO EH 4 Minessan Gilda om. Anne Hopponen ja Liisi Turpeinen
VET EH 2 Mva Shibazhan Ninfey om. Johanna Nykänen



23.02.2019 Nurmes rn
Tuomari: Irina Poletaeva
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 15, joista veteraaneja 2

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Saffron Poitier
om. Johanna Mikkonen
PU 3 ROP -vet. SERT VET ERI 1 SA | Flametail Kaval-De-Mar
om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

VSP SERT AVO ERI 1 SA |  Minessan Gilda
om. Anne Hopponen ja Liisi Turpeinen
PN 2 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Inkerellin Semilia
om. Riikka Niinimäki

ROP -pentu Celebdill's Leonardo
om. Maija Karvinen ja Johanna Mikkonen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Tashi-Gong D Beckham om. Anne Kolehmainen ja Otto Savinainen

Urokset:
JUN EH 1 Finriikan Aitoukonhattu om. Pia Patronen
NUO ERI 1 Chakiran Suomisataviljo om. Tuula Viertonen ja Mirja Päiväkkö
AVO ERI 1 Gamla Herrgården Antonio om. Aino-Inkeri Huurinainen
VAL EH 3 Mva Minessan Figaro om. Pirjo Aaltonen

Nartut:
NUO EH 2 Tipsutassun Be Mine om. Eija Huuskonen
AVO ERI 2 Chakiran Margarita om. Tuula Viertonen
AVO ERI 3 Tashi-Gong Victoria om. Arja Taskinen
AVO EH 4 Finriikan uneksija om. Pia Patronen



09.02.2019 Kauhava rn
Tuomari: Kristiina Ahlberg
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 25, joista veteraaneja 5


ROP Mva Mäntykartanon Donatello - VSP Tuuling Point Aurelia


ROP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello - VSP -vet. Tib-Sak Kardemumma

ROP ROP-, BIS 4 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Saffron Poser
om. Eija Humalamaa
PU 3 SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Could Be The One
om. Merja Uimonen ja Pia Aronen

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Tuuling Point Aurelia
om. Kaisa Kankaanpää
PN 2 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Tib-Sak Pirjo
om. Satu Kaustinen
VSP -vet. VET ERI 1 | Tib-Sak Kardemumma
om. Jenni Niemi

09022019 kauhava rop pentu
ROP -pentu Tashi-Gong Promise
om. Katriina Huhtinen ja Minna Särkijärvi

ROP -kasv. kennel Tib-Sak
om. Pia Aronen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Tib-Sak Hilma om. Pia Aronen
PEK 3 Tashi-Gong Delicious om.

Urokset:
JUN ERI 2 Tib-Sak Viljo om. Jenni Niemi
NUO ERI 1 Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki
NUO ERI 2 Chakiran Suomisata Viljo om. Tuula Viertonen ja Mirja Päiväkkö
AVO ERI 1 Saffron Bolton om. Katja Eskelinen

Nartut:
JUN ERI 2 Mäntykartanon Utu-Tyttö om. Kaija Aro
JUN ERI 3 Shanhearts Blessed om. Sanna Wägeli
JUN EH 4 Tib-Sak Vieno om. Satu Kaustinen
AVO ERI 1 Tib-Sak Malla om. Pia Aronen
AVO EH 2 Snowmuzzle’s Francesca om. Leena Ylimäki
AVO EH 3 Chakiran Margarita om. Mirja Päiväkkö
AVO EH 4 Hopeahapsun I Belive om. Kaija Aro

03.02.2019 Parkano rn
Tuomari: Juha Kares (aikuiset), Juha Putkonen (pennut)
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 45, joista veteraaneja 4


VSP Mva Saffron Poser - ROP Mva Ruskarinteen Supertähti

ROP RYP 3 VAL ERI 1 SA | Mva Ruskarinteen Supertähti
om. Johanna Bässar
PN 2 VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Never Desert You
om. Merja Uimonen ja Pia Aronen
PN 3 SERT NUO ERI 1 SA | Qi Gong's Nicki Minaj
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
PN 4 vara-SERT NUO ERI 2 SA | Kri Kris Daisy
om. Kristine Frey ja Eini Vihko
PN - ROP-, BIS 4 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Saffron Poser
om. Eija Humalamaa
PU 2 SERT AVO ERI 1 SA | Qi Gong's Kanye West
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Could Be The One
om. Merja Uimonen ja Pia Aronen


ROP -pentu Tashi-Gong Promise
om. Katriina Huhtinen ja Minna Särkijärvi

ROP -kasv. kennel Tib-Sak
om. Pia Aronen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Revonhännän Kornelia om. Sirpa Perälä
PEK 3 KP Lilileian Beauty Has No Limit om. Carola Sundqvist
PEK 4 Tib-Sak Hilma om. Pia Aronen

Urokset:
JUN EH 2 Tib-Sak Viljo om. Jenni Niemi
JUN EH 3 Belegerea Maira Callo Aráto om. Helena ja Mika Kuusisto
JUN EH 4 Cinodes Caverion om. Tarja Närhi
NUO EH 1 Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki
AVO ERI 2 Cinodes Blue Barony om. Tarja Närhi
AVO ERI 3 Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
AVO ERI 4 Racconto Mr Big om. Jaana Kuusisto
VAL ERI 3 SA Mva Tor Oskan Ricardo om. Juha Tuomi ja Leena Kallinen
VAL EH 4 Mva Annastiina Miro om. Lahja Tattari ja Helena Sundström

Nartut:
JUN ERI 1 SA Revonhännän Jinga Tinga om. Sirpa Perälä ja Outi Rask
JUN ERI 2 SA Misschiefin Jugney Lasya om. Tiina Hirvonen ja Anne Lepola
JUN ERI 3 Lecibsin Polly om. Jukka Kuusisto ja Tia Aalto
JUN ERI 4 Tib-Sak Vieno om. Satu Kaustinen
NUO ERI 3 Tib-Sak Pirjo om. Satu Kaustinen
AVO ERI 1 SA Tib-Sak Minttu om. Pinja Lahtinen
AVO ERI 2 SA Cinodes True Treasure om. Sirpa Berk
AVO ERI 3 Tib-Sak Malla om. Pia Aronen
AVO ERI 4 Vuorenrinteen Hawa om. Satu ja Veera Hirvi
VAL ERI 3 Mva Ravnkilde's Incredible Roxy om. Satu ja Veera Hirvi
VAL ERI 4 Mva Chenrezi Matchmaker om. Tiina Rämö
VET eri 2 Down-Goblin Q-N-Säde om. Susanna Suntila
VET ERI 3 Aghana Toy Chi om. Lahja Tattari


19.01.2019 Turku kv
Tuomari: Unto Timonen (pennut), Torbjörn Skaar, Ruotsi (aikuiset)
Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 54, joista veteraaneja 16

19012019 Tkukv rop vsp
ROP Mva Lilileian Honor Of All - VSP Mva Shibazhan Lunaria

19012019 Tkukv rop vsp vet
ROP -vet. Mva Shibazhan Lunaria - VSP -vet. Mva Down-Goblin Finalisti

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 3 vara-CACIB -> CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Tor Oskan Ricardo
om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
PU 4 SERT AVO ERI 1 SA | Rina-Cza's Aloha Idaho
om. Merja Virtanen
PU - vara-SERT AVO ERI 2 SA | Shibazhan Olea
om. Anne Johansson

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Lunaria
om. Anne Johansson
PN 2 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Miliisin Hannah Kiiramannah
om. Marjut Ténlen
PN 3 VET ERI 2 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 4 SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Kri Kris Daisy
om. Kristine Frey ja Eini Vihko
PN - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Shibazhan Dahlia
om. Tiina Walldén

ROP -pentu Lilileian Beauty Has No Limit
om. Carola Sudqvist
VSP -pentu Celebdil's Leonardo
om. Maija Karvinen ja Johanna Mikkonen

ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Celebdil's Raphael om. Nina Nieminen

Narttupennut:
PEK 2 KP Tuuling Point Aurelia om. Kaisa Kankaanpää
PEK 3 Rina-Cza's Everes Is Cleverest om. Susanna Peltomaa-Haapaniemi

Urokset:
JUN ERI 1 Tor Oskan Titan om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
NUO ERI 1 SA Chakiran Suomisata Viljo om. Tuula Viertonen ja Mirja Päiväkkö
NUO ERI 2 Olazza Maybach om. Maija Perttola
NUO ERI 3 Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki
NUO EH 4 Brutus om. Kirsti Koskinen
AVO ERI 3 Cinodes Blue Signature om. Anu Siponen ja Antti Saloranta
AVO EH 4 Cinodes Captain Anarchy om. Jenni Leander
VAL ERI 3 SA Mva Katimon Tiago om. Nina Nieminen
VAL ERI 4 SA Mva Saffron Prosper om. Pirkko Linnus ja Eini Vihko
VET ERI 2 SA Mva Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
VET ERI 3 SA Mva Kiiramanna Alejandro om. Pia Honkasalo
VET ERI 4 SA Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Shibazhan Bellis om. Anne Johansson
JUN ERI 2 Zhigatsey Malvina om. Mona Frejborg
JUN ERI 3 Olazza Miss Monroe om. Maija Perttola
JUN ERI 4 Flying Carpet's Lip Sync For Your Life om.
NUO ERI 2 Ziestan Wilmie om. Kari Kuosmanen
NUO ERI 3 Epic Tails Beyond All Limits om. Mona Frejborg
AVO ERI 2 SA Kiiramanna Hatshepsut om. Pia Honkasalo
AVO ERI 3 Playpoint Rosetta om. Tuula Parviainen
AVO EH 4 Tor Oskan Nicoletta om. Tuula Toroska
VAL ERI 2 SA Mva Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
VAL ERI 3 SA Mva Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist
VET ERI 3 Mva Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska
VET ERI 4 Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Tor Oskan om. Tuula Toroska
KASV 3 KP Kennel Misschiefin om. Tiina Hirvonen



13.01.2019 Kajaani kv
Tuomari: Eeva Rautala
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 40, joista veteraaneja 1

ROP SERT FI MVA CACIB AVO ERI 1 SA | Toyway Q-Raketti
om. Jouko Leiviskä, Anne ja Tiina Autio
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen
PU 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Dawana Remus Lupin
om. Maarit Impola
PU 4 JUN ERI 1 SA | Zaranel O'boy
om. Anu Leiviskä

VSP SERT FI MVA CACIB AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Time After Time
om. Satu Halmetoja
PN 2 vara-SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Fallen Angel
om. Anu Leiviskä
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Vanessan Kheira
om. Minna Kaappola
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Inkerellin Aurelia
om. Tiina Sallinen
ROP -vet. VET ERI 1 | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen

ROP -pentu Celebdil's Leonardo
om. Maija Karvinen ja Johanna Mikkonen

Muut tulokset:
Urospentu:
PEK 2 Tuuling Point Arnold om. Ulla-Stina Angeria
PEK 3 Pekdoro's Prince Ås-Kar om. Susanna Kolppanen ja Minna Väisänen

Urokset:
JUN ERI 2 SA Zaranel North-Wind om. Maarit Impola
NUO ERI 1 SA Bolt om. Marko Herranen
NUO ERI 2 Vanessan Winslow om. Minna Väisänen
NUO ERI 3 Unelma Linnan Kullan Kimallus om. Satu Halmetoja
AVO ERI 3 Dorona's Brandon om. Maarit Impola
AVO ERI 4 Saffron Bolton om. Katja Eskelinen
VAL ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Solisti om. Paula Jokela
VAL ERI 3 SA Mva Saffron Hooligan om. Katja Eskelinen
VAL ERI 4 SA Mva Kiiramanna Tutankhamon om. Sirpa Takala

Nartut:
JUN ERI 1 SA Dorona's Caitlyn om. Minna Kaappola
JUN ERI 2 Shanhearts Blessed om. Sanna Wägeli
JUN ERI 3 Mäntykartanon Utu-Tyttö om. Kaija Aro
NUO ERI 2 Zaranel Lady Lulu om. Terttu Parviainen
NUO ERI 3 Vanessan Winnona om. Liisi Väistö
AVO ERI 2 Nikoli's Cashmere om. Sirkka-Liisa Kuusela
AVO ERI 3 Hopeahapsun I Believe om. Kaija Aro
AVO ERI 4 Tashi-Gong Victoria om. Arja Taskinen
VAL ERI 3 SA Mva Dorona's Bandora om. Sirkka-Liisa Kuusela


 

13.01.2019 Lahti rn
Tuomari: Saija Juutilainen
Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 25, joista veteraaneja 3


ROP Kri Kris Daisy - VSP Mva Down-Goblin Finalisti


VSP -vet. VMva Ziestan My Litl Nella - ROP -vet. Mva Down-Goblin Finalisti

ROP SERT NUO ERI 1 SA | Kri Kris Daisy
om. Kristine Frey ja Eini Vihko
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Olazza Miss Monroe
om. Maija Perttola
PN 3 AVO ERI 1 SA | Shibazhan Dahlia
om. Tiina Walldén
PN 4 JUN ERI 2 SA | Zhigatsey Malvina
om. Mona Frejborg
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Ziestan My Litl Nella
om. Elisa Vahlroos-Moisander

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Cinodes Calypso
om. Annika Lindelä-Julkunen
PU 3 vara-SERT JUN 1 SA | Zhigatsey Milton
om. Marja Tuovinen
PU 4 NUO ERI 1 SA | Olazza Maybach
om. Maija Perttola

ROP -pentu Lilileian Beuty Has No Limit
om. Carola Sundqvist
VSP -pentu Celebdil's Raphael
om. Nina Nieminen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Chanelstyle My Favourite Anemone om. Sirkku-Liisa Pirhonen
PEK 3 Qi Gong's Mayday Shout Out om. Mikko Lindroos
PEK 4 Tuuling Point Aurelia om. Kaisa Kankaanpää

Urokset:
JUN EH 2 Cinodes Caverion om. Tarja Närhi
NUO ERI 2 Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki
AVO ERI 2 Cinodes Blue Barony om. Tarja Närhi
AVO EH 3 Ziestan Li Naozumi om. Iiris Härkänen
VET ERI 2 SA Mva Kiirmanna Alejandro om. Pia Honkasalo

Nartut:
JUN ERI 3 Flying Carpet's With Eurovision Glitter om. Jaana Oksanen ja Jenna Toivanen
JUN ERI 4 Tashi-Gong Apollonia om. Anneli Sutela
AVO ERI 2 Benevolos Paris Carver om. Maija Karvinen
AVO ERI 3 Toyway Natali om. Tiia Sinisalo
AVO EH 4 Tiuhtiettelma om. Iiris Härkänen
VAL ERI 1 SA Mva Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
VAL ERI 2 Mva Chenrezi Matchmaker om. Tiina Rämö
VAL ERI 3 Mva Qi Gong's Magic Potion om. Elisa Vahlroos-Moisander