Näyttelyt - Shows

 

Listaa ylläpitää Tiina Hirvonen, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen..
Tiibetinspanielit ry ei vastaa tietojen oikeellisuudesta. Muutokset mahdollisia, tarkista AINA näyttelyiden kotisivuilta ilmoittautumistiedot ym.

 

NORD-näyttelyistä tietoa
NORD-näyttelyiden ohjeet
NORD-näyttelyitä yhdeksän Suomessa
NORD -näyttelyt Pohjoismaissa


****************************************

 NÄYTTELYT VUONNA 2019

MAALISKUU
02.03.     Lohja, erikoisnäyttely -ilm. 7.2. menn., Patric Ragnarsson, Ruotsi (urokset, pennut, kasvattajat, ROP), Markus Gisslén, Ruotsi (nartut, veteraanit, ROP-vet., jälkeläiset, paras pää) (Tuomarit ovat varalla toisilleen)
02.03.     Joensuu KV - ilm. 31.1./7.2. (vain netti-ilm.) menn., Kurt Nilsson, Ruotsi
03.03.     Pello RN - ilm. 1.2. menn., Jouko Leiviskä
03.03.     Joensuu NORD - ilm. 31.1./7.2. (vain netti-ilm.) menn., Nils Molin, Ruotsi   
23.-24.03. Turku KV (1,5,6,8,10-2,3,4,7,9) - ilm. 1.2./21.2./28.2. (vain netti-ilm.) menn., George Kostopoulos, Kreikka
30.-31.03. Lahti KV (2,3,4,5,8-1,6,7,9,10) - ilm. 31.1./28.2./ 3.3. (vain netti-ilm.) menn., Katharina Round, Ranska *)Varalla: Paula Heikkinen-Lehkonen

HUHTIKUU
13.04.     Kitee RN - ilm. 10.3./17.3. (vain netti-ilm.) menn., Paula Heikkinen-Lehkonen
13.-14.04. Vaasa KV  (1,4,5,7,9-2,3,6,8,10)  - ilm. 11.2./ 11.3./ 18.3. (vain netti-ilm.) menn., Harry Tast, *) Varalla: Veli-Pekka Kumpumäki 
20.-21.04. Imatra NORD (1,3,4,5,10-2,6,7,8,9) - ilm. 18.3./25.3. (vain netti-ilm.), Laurent Heinesche, Luxemburg *)Varalla: Marit Sunde, Norja
27.04.      Ruovesi RN - ilm. 10.4. menn., Juha Putkonen *)Varalla: Goran Gladic, Serbia
28.04. Kankaanpää RN - ilm. Ilm. 26.3./2.4. menn., Suncica Lazic, Serbia

TOUKOKUU
01.05.     Lahti RN - ilm. 4.4. menn., Unto Timonen *)Varalla: Tanya Ahlman-Stocmari
04.05.     Tampere NORD - ilm. 28.2./1.4./7.4. (vain netti-ilm.) menn., Sue B Dykes, Iso-Britannia *)Varalla Markku Kipinä   
05.05.     Tampere KV - ilm. 28.2./1.4./7.4. (vain netti-ilm.) menn., Markku Mähönen *)Varalla: Eva Nielsen, Ruotsi
11.05.      Riihikoski RN - ilm. 15.4./17.4. (vain netti-ilm.) menn. Anette Edlander, Ruotsi
11.-12.05. Iisalmi NORD (2,4,6,7,9-1,3,5,8,10) - ilm. 11.3./12.4. menn., Tuula Plathan   
11.-12.05. Helsinki KV (1,3,5,8,10-2,4,6,7,9) - ilm. 17.3/7.4./14.4. (vain netti-ilm.) menn. Tiina Taulos   
18.-19.05. Mynämäki KR (2,5,7,9,10-1,3,4,6,8) - ilm. 17.3./14.4./21.4. (vain netti-ilm.) menn., Jari Partanen, Norja
18.-19.05. Rauma KR (1,3,4,6,8-2,5,7,9,10) - ilm. 10.3./9.4./ 14.4. (vain netti-ilm.) menn., Simon Rooney, Irlanti *)Varalla: Gabriela Ridarcikova, Slovakia
19.05.      Varkaus RN - ilm. 1.4./19.4. menn., Irina Poletaeva (myös varalla)
25.-26.05. Hamina NORD (1,3,5,6,10-2,4,7,8,9) - ilm. 31.3./28.4./2.5. (vain netti-ilm.) menn., Kimmo Mustonen *)Varalla Paavo Mattila   
30.05.      Kangasniemi KR - ilm. 30.3./28.4. menn., Annaliisa Heikkinen *)Varalla: Benny Blidh Von Schedvin, Ruotsi

KESÄKUU
08.06.     Helsinki RN - ilm. 8.5./14.5 (vain netti-ilm.) menn., Tuula Plathan *)Varalla: Annukka Paloheimo
08.06.     Pieksämäki RN - 13.5. menn., Eija Halonen
08.-09.06. Tuuri KR (2,4,6,9,10-1,3,5,7,8)  - ilm. 24.4./8.5./13.5 (vain netti-ilm.) menn., Kirsti Louhi   
08.-09.06. Rovaniemi KV (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7) - ilm. 15.4./6.5./10.5. (vain netti-ilm.) menn. Lisbeth Campbell, Norja   
09.06.     Hämeenlinna RN - ilm. 13.5. menn., Malgorzata Supronowicz, Puola, *)Varalla Jari Partanen, Norja
15.06.     Turku rn - ilm. 17.5. menn., Igor Selimovic, Kroatia *)Varalla: Ligita Zake, Latvia
15.06.     Heinävesi RN - ilm. 24.5. menn., Saija Juutilainen
15.-16.06. Jämsä KR (2,5,6,9,10-1,3,4,7,8) - ilm. 24.4/14.5/26.5. (vain netti-ilm.) menn., Kristiina Ahlberg
16.06.     Tampere RN - ilm. 20.5./27.5. (vain netti-ilm.) menn., Kati Kilpeläinen-Turunen *)Varalla: Pirjo Aaltonen
30.06.     Karjaa KR -ilm. 30.4./27.5./3.6.vain netti-ilm.) menn., Pirjo Aaltonen

HEINÄKUU
06.-07.07. Tuusula NORD (2,4,6,8,9-1,3,5,7,10) - ilm. 16.5./3.6./12.6. (vain netti-ilm.)menn., Anita Al-Bachy *)Varalla: Saija Juutilainen
06.-07.07. Orivesi KR (1,3,5,7,10-2,4,6,8,9) - ilm. 4.6./11.6. (vain netti-ilm.) menn., Jouko Leiviskä *)Varalla: Tanya Ahlman-Stockmari
07.07.     Tuusniemi RN - ilm. 3.6./10.6. (vain netti-ilm.) menn., Markku Mähönen 
13.07.     Mikkeli KR - ilm. 15.5./7.6./14.6. (vain netti-ilm.) menn., Antonio Di Lorenzo Norja   
13.07.     Oulu NORD - ilm. 16.5./10.6./17.6. (vain netti-ilm.) menn., John Hutchison, Australia   
14.07.     Oulu KV - ilm. 16.5./10.6./17.6. (vain netti-ilm.) menn., Monika Halmi, Unkari
19.07.     Kalajoki rn - ilm. 20.5./17.6./24.6. (vain netti-ilm.) menn., Andras Polgar, Serbia (myös varalla)   
20.-21.07. Hyvinkää KR (2,4,6,7,9-1,3,5,8,10) - ilm. 17.5./14.6./24.6. (vain netti-ilm.) menn., Ross Delmar, Irlanti *)Varalla: Marja Talvitie
20.-21.07. Kalajoki KV (2,4,6,8,9-1,3,5,7,10) - ilm. 20.5./17.6./24.6. (vain netti-ilm.) menn., Kresten Scheel, Tanska *Varalla: Goran Gladic
20.-21.07. Kemi KR (1,3,5,7,10-2,4,6,8,9) - ilm. 19.6. menn., Paula Heikkinen-Lehkonen
27.-28.07. Pori KV (1,6,7,9,10-2,3,4,5,8)  - ilm. 23.5./20.6./27.6. (vain netti-ilm.) menn., Clodagh Fallon, Irlanti *)Varalla: Tanya Ahlman-Stockmari
27.-28.07. Espoo KR (2,3,4,5,8-1,6,7,9,10) - ilm. 26.6./4.7. (vain netti-ilm.) menn. Pirjo Aaltonen (myös varalla)   

ELOKUU
03.-04.08. Kuopio KV (1,5,7,8,10-2,3,4,6,9) - ilm. 23.6./8.7. menn., Daniel Örn Hinriksson, Islanti
10.-11.08. Kotka KV (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7) - ilm. 15.7./22.7./28.7. (vain netti-ilm.) menn., Anthony Kelly, Irlanti *)Varalla Tuire Okkola   
10.-11.08. Turku KR (2,3,5,6,7-1,4,8,9,10)    
17.08.     Kouvola KR    
18.08.     Heinola KR - ilm. 15.7/22.7. (vain netti-ilm.) menn., Tanya Ahlman-Stockmari
18.08.     Kajaani RN
24.08.     Kyrö rn - ilm. 24.6./24.7./ 1.8. (vain netti-ilm.) menn., Rudi Brandt, Tanska *)Varalla: Pedro Sanches Delerue, Portugali
25.08.     Helsinki, SKKY:n erikoisnäyttely + 9-ryhmä -ilm. menn., Lena Persson, Ruotsi
31.08.     Riihimäki NORD - ilm. 8.7./22.7./30.7. (vain netti-ilm.) menn., Irina Poletaeva *)Varalla: Tiina Taulos

SYYSKUU
01.09.     Riihimäki KV - ilm. 8.7./22.7./30.7. (vain netti-ilm.) menn., Maija Mäkinen *)Varalla: Olga Sinko Kupriyanova, Slovenia
07.09.     Siikajoki RN - ilm. 12.8. menn., Unto Timonen *)Varalla: Bente Bjerkaas, Norja
07.-08.09. Vantaa NORD (1,3,5,6,7-2,4,8,9,10)
14.-15.09. Porvoo KR (1,3,5,7,8-2,4,6,9,10)
15.09.     Muurame RN - ilm. 18.8./25.8. (vain netti-ilm.) menn., Nedim Suta, Bosnia-Hertsegovina
28.09.     Kuopio, Pääerikoisnäyttely
28.-29.09. Eckerö KV (2,4,5,6,7,8-1,3,9,10) - 16.7./27.8./ 3.9. (vain netti-ilm.) menn.,, Jussi Liimatainen

LOKAKUU
05.10.     Hämeenlinna RN
06.10.     Hämeenlinna RN
26.-27.10. Seinäjoki KV

MARRASKUU
09.11.     Jyväskylä NORD    
10.11.     Jyväskylä KV
23.11.     Pello RN

JOULUKUU
07.12.     Helsinki NORD    
08.12.     Helsinki KV

 

Ulkomaisia arvonäyttelyitä 2019:
30.4.-3.5. Shanghai, Kiina MV-19 -ilm. 30.11./31.1.19/28.2./1.4. menn., John Reeve-Newson, Kanada
30.4. ShanghaiV-19: Jie Wang, Kiina
1.5. CKU INT (cacib): Ronnie Natividad, Philippiini
1.5. EASTERN CHINA (sert): Takahiro Miyagawa, Japani
1.5. APAC CH (sert): Karl Reisinger, Itävalta
2.5. APAC CH (sert): Carla Molinari, Portugali

14.6,15.6.,16.6. Wels, Itävalta EUV-19 -ilm. 30.11/ 11.1.19/15.3.19 menn., Zeljka Zidar-Fon, Slovenia
16.6. Wels, Itävalta, AUV-19 -ilm. 30.11/ 11.1.19/15.3.19 menn., Tatjana Urek, Slovenia


14
.-15.12. Tukholma kv PMV-19, Ruotsi -


****************************************

NÄYTTELYT VUONNA 2020


Tammikuu
11.-12.01. Kajaani KV 
12.01.       Lahti rn          
25.-26.01. Turku KV

Helmikuu
01.-02.02. Parkano rn
23.02.      Tornio rn

Maaliskuu
28.03.      Lahti, Erikoisnäyttely
28.-29.03. Lahti KV (1,3,4,8,10-2,5,6,7,9)
29.03.      Joensuu rn

Huhtikuu
11.04.      Imatra KR
12.04.      Imatra KR
18.-19.04. Vaasa KV (1,4,5,7,9-2,3,6,8,10)
19.04.      Laitila rn

Toukokuu
01.05.      Lahti rn
02.05.      Tampere NORD        
03.05.      Tampere KV        
09.-10.05. Oulu NORD
16.05.      Oulainen rn
16.-17.05. Rauma KR
16.-17.05. Helsinki KV (1,3,4,5,10-2,6,7,8,9)
23.05.       Äänekoski rn
23.05.      Joensuu KV        
23.05.      Järvenpää NORD        
24.05.      Joensuu NORD        
30.-31.05. Hamina KV(1,4,8,9,10-2,3,5,6,7)

Kesäkuu
06.06.      Aura RN
06.06.      Helsinki RN
06.06.      Pieksämäki RN
06
.-07.06. Alavus KR (2,4,6,9,10-1,3,5,7,8)
13.-14.06. Kotka KR (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7)
13.-14.06. Pöytyä KR
14.06.      Pielavesi RN
27.06.      Pieksämäki KR        
27.-28.06. Rovaniemi NORD (2,3,5,6,7-1,4,8,9,10)
28.06.     Raasepori KR    

Heinäkuu
04.-05.07. Tammela KR (1,3,4,7,9-2,5,6,8,10)
04.-05.07. Oulu KV (2,5,6,8,10-1,3,4,7,9)
05.07.      Tuusniemi RN
11.-12.07. Kalajoki KV (2,7,8,9,10-1,3,4,5,6)
11.-12.07. Saarijärvi KR (1,3,4,5,6-2,7,8,9,10)
18.-19.07. Helsinki KR    
18.-19.07. Mäntsälä KR    
25.07.      Mikkeli KR        
25.-26.07. Kemi NORD

Elokuu
01.-02.08. Pori KV
07.08.     Kuopio KR        
08.08.     Kuopio NORD        
09.08.     Kuopio KV        
15.-16.08. Raisio KR
15.-16.08. Valkeakoski KR  (2,5,6,7,9-1,3,4,8,10) 
16.08.     Kajaani rn
22.08.     Kouvola KR  
22.08.     Oulu rn
22.08.     Ylöjärvi rn
22.-23.08. Harjavalta rn     
23.08.     Heinola KR        
29.-30.08. Riihimäki KV (1,4,7,9,10-2,3,5,6,8)   
29.-30.08. Helsinki NORD (2,3,5,6,8-1,4,7,9,10)
    
Syyskuu
06.09.      Helsinki, SKKY:n erik.nly + 9 -ryhmä,
06.09.      Muurame rn
12.-13.09. Porvoo KR (1,4,5,7,9-2,3,6,8,10)
13.09.      Vantaa rn
19.09.      Vantaa, Pääerikoisnäyttely
26.-27.09. Eckerö KV

Lokakuu
03.10.      Hämeenlinna rn
04.10.      Hämeenlinna rn
24.-25.10. Seinäjoki KV (1,3,5,7,8-2,4,6,9,10)   
    
Marraskuu
07.11.     Jyväskylä NORD        
08.11.     Jyväskylä KV

Joulukuu        
05.12.     Helsinki NORD        
06.12.     Helsinki KV

 

Ulkomaisia arvonäyttelyitä:
23.-26.04. Madrid kv, MV-20, Espanja -ilm. 1.6.-31.10.19/31.12.19/15.2.20/15.3.20 (vain netti-ilm.) menn.
23.4. RSCEW-20, Martin Baskarán, Espanja
24.4. SERT, erikoisnäyttelyt Lisbeth Mach, Sveitsi
25.4. MV-20 Rony Doedijns , Hollanti

08.10.-11.10. Celje kv, EUV-20, Slovenia


*********************************************************************
NÄYTTELYT VUONNA 2021

TAMMIKUU
09.-10.01. Kajaani KV
23.-24.01. Turku KV

HELMIKUU

MAALISKUU
27.-28.03. Lahti KV

HUHTIKUU
17.-18.04. Vaasa KV

TOUKOKUU
01.05. Tampere NORD
02.05. Tampere KV
08.-09.05. Varkaus KR
15.-16.05. Rauma KR
15.-16.05. Helsinki KV
22.-23.05. Hamina KR

KESÄKUU
06.06. Mänttä-Vilppula KR
12.-13.06. Alavus KR
12.-13.06. Salo KR
12.-13.06. Rovaniemi KV
19.-20.06. Kotka KR (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7)
19.-20.06. Lappeenranta KV
27.06. Raasepori KR

HEINÄKUU
03.-04.07. Rantasalmi KR
03.-04.07. Tuusula KR
10.-11.07. Laukaa KR
10.07. Oulu KV
11.07. Oulu NORD
17.-18.07. Hyvinkää KR
17.-18.07. Tornio NORD
24.-25.07. Espoo KR
24.-25.07. Kalajoki KV
31.07.-01.08. Mikkeli KV
31.07.-01.08. Pori KV

ELOKUU
07.-08.08. Iisalmi KV
14.-15.08. Raisio KR
14.08. Joensuu KV
15.08. Joensuu KR
21.08. Kouvola KR
22.08. Heinola KR
28.08. Riihimäki NORD
29.08. Riihimäki KV

SYYSKUU
04.-05.09. Vantaa KR
11.-12.09. Porvoo KR
25.-26.09. Eckerö KV
23.-24.10. Seinäjoki KV

MARRASKUU
13.11. Jyväskylä NORD
14.11. Jyväskylä KV

JOULUKUU
03.12. Helsinki KR
04.12. Helsinki NORD
05.12. Helsinki KV