Näyttelyt - Shows

 

Listaa ylläpitää Tiina Hirvonen, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen..
Tiibetinspanielit ry ei vastaa tietojen oikeellisuudesta. Muutokset mahdollisia, tarkista AINA näyttelyiden kotisivuilta ilmoittautumistiedot ym.

 

NÄYTTELYT VUONNA 2018

NORD-näyttelyistä tietoa
NORD-näyttelyiden ohjeet
NORD-näyttelyitä yhdeksän Suomessa
NORD -näyttelyt Pohjoismaissa



JOULUKUU
15.12.      Helsinki (NORD-näyttely), HeV-18 -ilm. 02.10./05.11./19.11. (vain netti-ilm.) menn., Maarit Hassinen
16.12.      Helsinki kv. V-18 -ilm. 02.10./05.11./19.11. (vain netti-ilm.) menn., Hans Almgren, Ruotsi



****************************************

 NÄYTTELYT VUONNA 2019

 

TAMMIKUU
12.-13.01. Kajaani KV (2,3,4,6,8,10-1,5,7,9) - ilm. 20.11.18/12.12.18/17.12.18 (vain netti-ilm.) menn., Eeva Rautala
13.01.       Lahti RN - ilm. 15.10./ 11.12./ 19.12.18 (vain netti-ilm.) menn., Saija Juutilainen (myös varalla)    
19.-20.01. Turku KV (2,4,5,6,7,9-1,3,8,10) -ilm. 9.11.18/11.12.18/14.12.18 (vain netti-ilm.) menn., Torbjörn Skaar. Ruotsi

HELMIKUU
03.02       Parkano RN - ilm. 9.1./16.1 menn., Juha Kares *)Varalla Juha Putkonen
09.02.      Kauhava RN -ilm. 17.12.18/16.1.19/25.1.19 (vain netti-ilm.) menn., Kristiina Ahlberg
23.02.      Nurmes RN - ilm. 23.1. menn., Irina Poletaeva, *) varalla Paavo Mattila

MAALISKUU
02.03.     Lohja, erikoisnäyttely -ilm. 7.2. menn., Patric Ragnarsson, Ruotsi (urokset, pennut, kasvattajat, ROP), Markus Gisslén, Ruotsi (nartut, veteraanit, ROP-vet., jälkeläiset, paras pää) (Tuomarit ovat varalla toisilleen)
02.03.     Joensuu KV - ilm. 31.1./7.2. (vain netti-ilm.) menn., Kurt Nilsson, Ruotsi
03.03.     Pello RN
03.03.     Joensuu NORD - ilm. 31.1./7.2. (vain netti-ilm.) menn., Nils Molin, Ruotsi   
23.-24.03. Turku KV (1,5,6,8,10-2,3,4,7,9) -ilm. 1.2./21.2./28.2. (vain netti-ilm.) menn.,   
30.-31.03. Lahti KV (2,3,4,5,8-1,6,7,9,10) - ilm. 31.1./28.2./ 3.3. (vain netti-ilm.) menn., Katharina Round, Ranska *)Varalla: Paula Heikkinen-Lehkonen

HUHTIKUU
13.04.     Kitee RN
13.-14.04. Vaasa KV  (1,4,5,7,9-2,3,6,8,10)  - ilm. 11.2./ 11.3./ 18.3. (vain netti-ilm.) menn., Harry Tast, *) Varalla: Veli-Pekka Kumpumäki 
20.-21.04. Imatra NORD (1,3,4,5,10-2,6,7,8,9) - ilm. 18.3./25.3. (vain netti-ilm.), Laurent Heinesche, Luxemburg *)Varalla: Marit Sunde, Norja
27.04.      Ruovesi RN - ilm. 10.4. menn., Juha Putkonen
27.-28.04. Kankaanpää RN

TOUKOKUU
01.05.     Lahti RN
04.05.     Tampere NORD - ilm. 28.2./1.4./7.4. (vain netti-ilm.) menn., Sue B Dykes, Iso-Britannia *)Varalla Markku Kipinä   
05.05.     Tampere KV - ilm. 28.2./1.4./7.4. (vain netti-ilm.) menn., Markku Mähönen *)Varalla: Eva Nielsen, Ruotsi
11.05.      Pöytyä RN - ilm. 15.4./17.4. (vain netti-ilm.) menn.
11.-12.05. Iisalmi NORD (2,4,6,7,9-1,3,5,8,10) - ilm. 11.3./12.4. menn., Tuula Plathan   
11.-12.05. Helsinki KV (1,3,5,8,10-2,4,6,7,9) - ilm. 17.3/7.4./14.4. (vain netti-ilm.) menn. Tiina Taulos   
18.-19.05. Mynämäki KR (2,5,7,9,10-1,3,4,6,8) - ilm. 17.3./14.4./21.4. (vain netti-ilm.) menn.,
18.-19.05. Rauma KR (1,3,4,6,8-2,5,7,9,10) - ilm. 10.3./9.4./ 14.4. (vain netti-ilm.) menn.,
19.05.      Varkaus RN
25.-26.05. Hamina NORD (1,3,5,6,10-2,4,7,8,9)    
30.05.      Kangasniemi KR - ilm. 30.3./28.4. menn., Annaliisa Heikkinen *)Varalla: Benny Blidh Von Schedvin, Ruotsi

KESÄKUU
08.06.     Helsinki RN
08.06.     Pieksämäki RN
08.-09.06. Alavus KR (2,4,6,9,10-1,3,5,7,8)    
08.-09.06. Rovaniemi KV (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7)    
09.06.     Hämeenlinna RN - ilm. 13.5. menn., Malgorzata Supronowicz, Puola, *)Varalla Jari Partanen, Norja
09.06.     Turku RN
15.06.     Heinävesi RN
15.-16.06. Jämsä KR (2,5,6,9,10-1,3,4,7,8)
16.06.     Tampere RN
30.06.     Raasepori KR

HEINÄKUU
06.-07.07. Tuusula NORD (2,4,6,8,9-1,3,5,7,10)
06.-07.07. Orivesi KR (1,3,5,7,10-2,4,6,8,9)
07.07.     Tuusniemi RN - ilm. 3.6./10.6. (vain netti-ilm.) menn., Markku Mähönen 
13.07.     Mikkeli KR    
13.07.     Oulu NORD    
14.07.     Oulu KV    
20.-21.07. Hyvinkää KR
20.-21.07. Kalajoki KV (2,4,6,8,9-1,3,5,7,10)
20.-21.07. Kemi KR (1,3,5,7,10-2,4,6,8,9)
27.-28.07. Espoo KR (2,3,4,5,8-1,6,7,9,10)    
27.-28.07. Pori KV

ELOKUU
03.-04.08. Kuopio KV (1,5,7,8,10-2,3,4,6,9) - ilm. 23.6./8.7. menn., Daniel Örn Hinriksson, Islanti
10.-11.08. Kotka KV (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7) - ilm. 15.7./22.7./28.7. (vain netti-ilm.) menn., Anthony Kelly, Irlanti *)Varalla Tuire Okkola   
10.-11.08. Turku KR (2,3,5,6,7-1,4,8,9,10)    
17.08.     Kouvola KR    
18.08.     Heinola KR
18.08.     Kajaani RN
24.08.     Raisio RN
25.08.     Helsinki, SKKY:n erikoisnäyttely + 9-ryhmä
31.08.     Riihimäki NORD

SYYSKUU
01.09.     Riihimäki KV
07.09.     Siikajoki RN
07.-08.09. Vantaa NORD (1,3,5,6,7-2,4,8,9,10)
14.-15.09. Porvoo KR (1,3,5,7,8-2,4,6,9,10)
15.09.     Muurame RN
28.-29.09. Eckerö KV
28.09.     Kuopio, Pääerikoisnäyttely

LOKAKUU
05.10.     Hämeenlinna RN
06.10.     Hämeenlinna RN
26.-27.10. Seinäjoki KV

MARRASKUU
09.11.     Jyväskylä NORD    
10.11.     Jyväskylä KV
23.11.     Pello RN

JOULUKUU
07.12.     Helsinki NORD    
08.12.     Helsinki KV

 

Ulkomaisia arvonäyttelyitä 2019:
30.4.-3.5. Shanghai, Kiina MV-19 -ilm. 30.11./31.1.19/28.2./1.4. menn., John Reeve-Newson, Kanada
30.4. ShanghaiV-19: Jie Wang, Kiina
1.5. CKU INT (cacib): Ronnie Natividad, Philippiini
1.5. EASTERN CHINA (sert): Takahiro Miyagawa, Japani
1.5. APAC CH (sert): Karl Reisinger, Itävalta
2.5. APAC CH (sert): Carla Molinari, Portugali

14.6,15.6.,16.6. Wels, Itävalta EUV-19 -ilm. 30.11/ 11.1.19/15.3.19 menn., Zeljka Zidar-Fon, Slovenia
16.6. Wels, Itävalta, AUV-19 -ilm. 30.11/ 11.1.19/15.3.19 menn., Tatjana Urek, Slovenia


14
.-15.12. Tukholma kv PMV-19, Ruotsi -


****************************************

NÄYTTELYT VUONNA 2020



Tammikuu
11.-12.01. Kajaani KV          
25.-26.01. Turku KV

Helmikuu


Maaliskuu
28.-29.03. Lahti KV (1,3,4,8,10-2,5,6,7,9 )

Huhtikuu
10.-11.04. Lappeenranta KR
12.-13.04. Lappeenranta KR
18.-19.04. Vaasa KV (1,4,5,7,9-2,3,6,8,10)

Toukokuu
02.05.     Tampere NORD        
03.05.     Tampere KV        
09.-10.05. Oulu NORD
16.-17.05. Rauma KR
16.-17.05. Helsinki KV
23.05.      Joensuu KV        
23.05.      Järvenpää NORD        
24.05.      Joensuu NORD        
30.-31.05. Hamina KV(1,4,8,9,10-2,3,5,6,7)

Kesäkuu
06.-07.06. Alavus KR (2,4,6,9,10-1,3,5,7,8)
13.-14.06. Kotka KR (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7)
13.-14.06. Pöytyä KR
27.06.      Pieksämäki KR        
27.-28.06. Rovaniemi NORD
28.06.     Raasepori KR    

Heinäkuu
04.-05.07. Tammela KR (1,3,4,7,9-2,5,6,8,10)
04.-05.07. Oulu KV (2,5,6,8,10-1,3,4,7,9)
11.-12.07. Kokkola KV (2,7,8,9,10-1,3,4,5,6)
11.-12.07. Saarijärvi KR (1,3,4,5,6-2,7,8,9,10)
18.-19.07. Helsinki KR    
18.-19.07. Mäntsälä KR    
25.07.      Mikkeli KR        
25.-26.07. Kemi NORD

Elokuu
01.-02.08. Pori KV
07.08.     Kuopio KR        
08.08.     Kuopio NORD        
09.08.     Kuopio KV        
15.-16.08. Raisio KR
15.-16.08. Valkeakoski KR    
22.08.     Kouvola KR        
23.08.     Heinola KR        
29.-30.08. Riihimäki KV (1,4,7,9,10-2,3,5,6,8)   
29.-30.08. Helsinki NORD (2,3,5,6,8-1,4,7,9,10)
    
Syyskuu
12.-13.09. Porvoo KR
26.-27.09. Eckerö KV

Lokakuu
24.-25.10. Seinäjoki KV    
    
Marraskuu
07.11.     Jyväskylä NORD        
08.11.     Jyväskylä KV

Joulukuu        
05.12.     Helsinki NORD        
06.12.     Helsinki KV

 

Ulkomaisia arvonäyttelyitä:
23.-26.04. Madrid kv, MV-20, Espanja -ilm. 1.6.-31.10.19/31.12.19/15.2.20/15.3.20 (vain netti-ilm.) menn.
23.4. RSCEW-20, Martin Baskarán, Espanja
24.4. SERT, erikoisnäyttelyt Lisbeth Mach, Sveitsi
25.4. MV-20 Rony Doedijns , Hollanti

08.10.-11.10. Celje kv, EUV-20, Slovenia