Näyttelyt - Shows

 

Listaa ylläpitää Tiina Hirvonen, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen..
Tiibetinspanielit ry ei vastaa tietojen oikeellisuudesta. Muutokset mahdollisia, tarkista AINA näyttelyiden kotisivuilta ilmoittautumistiedot ym.

 

NÄYTTELYT VUONNA 2018

NORD-näyttelyistä tietoa
NORD-näyttelyiden ohjeet
NORD-näyttelyitä yhdeksän Suomessa
NORD -näyttelyt Pohjoismaissa

TAMMIKUU
13.-14.01. Kajaani kv  (2,3,4,6,8,10-1,5,7,9) - ilm. 20.11./11.12./15.12. (netti-ilm.) menn., Kirsti Louhi
20.-21.01. Turku kv  (1,3,4,5,7,10-2,6,8,9) - ilm.  21.11./ 21.12. menn., Markus Gisslén, Ruotsi

HELMIKUU
04.02. Parkano rn - ilm. 10.1./ 17.1. (vain netti-ilm.) menn., Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (myös varalla)

MAALISKUU
04.03.     Juuka rn - ilm. 5.2./16.2. menn., Maarit Hassinen *)Varalla: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
17.03.     Kangasala, erikoisnäyttely, - ilm. 20.2. menn., Jukka Kuusisto (pennut, urokset, kasvlk, ROP-pentu, ROP) ja Eeva Resko (nartut, jälk.lk, ROP-vet., paras pää, paras liike) (Tuomarit varalla toisilleen)
18.03.     Eno rn (Joensuu) - ilm. 14.2./23.2. (vain netti-ilm.) menn. Jouko Leiviskä
24.-25.03. Lahti kv (1,3,4,5,7-2,6,8,9,10) - ilm. 28.1./20.2./23.2. (vain netti-ilm.) menn., Tiina Taulos, *) Varalla: Johan Juslin
30.03., 1.4.    Lappeenranta (1,3,6,9,10-2,4,5,7,8) - ilm. 4.3. menn., Myrna Shiboleth, Israel
31.03., 2.4.    Lappeenranta kv (1,3,6,9,10-2,4,5,7,8) - ilm. 4.3. menn., Paavo Mattila (myös varalla)

HUHTIKUU
08.04.      Kajaani rn - ilm. 12.3./ 16.3. (vain netti-ilm.) menn., Kati Kilpeläinen-Turunen
14.-15.04.  Vaasa kv (1,4,5,7,9-2,3,6,8,10) - ilm. 12.02./12.03./19.03. (vain netti-ilm.) menn. John R. Walsh, Irlanti *)Varalla: Birgit Seloy, Tanska
22.04.  Kankaanpää rn - ilm. 14.3. menn., Igor Vyguzov, Montenegro
28.04.      Ruovesi rn -ilm. 13.4. menn., Kimmo Mustonen, *)Varalla: Astrid Lundava, Viro

TOUKOKUU
01.05.      Lahti rn - ilm. 4.4./8.4. menn., Kati Kilpeläinen-Turunen *)Varalla: Rune Lysgaard, Norja
05.05.      Tampere (NORD-näyttely) - ilm. 28.2./3.4./9.4. (vain netti-ilm.) menn., Rudi Brandt, Tanska
05.05.      Polvijärvi rn - ilm. 9.4. menn., Annaliisa Heikkinen *)Varalla: Jouko Leiviskä
05.05.      Ylivieska rn - ilm. 6.4./18.4. menn., Kirsti Louhi *)Varalla: Alexandra Palumbo, Serbia
06.05.      Tampere kv - ilm. 28.2./3.4./9.4. (vain netti-ilm.) menn., Linda Volarikova, Slovakia
12.05.      Järvenpää - ilm. 16.3/13.4./19.4. (vain netti-ilm.) menn., Boris Baic, Slovenia *)Varalla: Tino Pehar, Kroatia
12.-13.05.  Oulu (NORD-näyttely) (2,3,5,7,10-1,4,6,8,9) - ilm. 15.3./15.4./22.4. (vain netti-ilm.), Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
12.05.      Turenki rn (Janakkala) - ilm. 11.4./23.4. menn., Kimmo Mustonen *)Varalla Harry Tast
13.05.      Tuusula rn - ilm. 23.4./27.4. menn., Madeleine Griffin, Etelä-Afrikka *)Varalla Harto Stockmari
19.-20.05.  Helsinki kv (2,5,6,9,10-1,3,4,7,8) - ilm. 21.3./25.4./30.4. (vain netti-ilm.) menn., Paula Rekiranta *)Varalla: Dan Ericsson, Ruotsi
19.-20.05.  Hamina (NORD-näyttely) (1,3,4,7,8-2,5,6,9,10) - ilm. 24.04. menn., Harry Tast *)Varalla Pirjo Aaltonen
26.05.      Salo rn -- ilm. 26.4/3.5. (vain netti-ilm.) menn., Tomas Rohlin, Tanska
26.05.      Joensuu kv - ilm. 28.4./3.5. (vain netti-ilm.) menn., Jose Homem De Mello, Portugali
26.-27.05.  Rauma (2,3,5,7,10-1,4,6,8,9) - ilm. 26.3./26.4./2.5. (vain netti-ilm.) menn., Göran Bodegård, Ruotsi *)Varalla: Tanya Ahlman-Stockmari
27.05.      Joensuu - ilm. 28.4./3.5. (vain netti-ilm.) menn., Vanessa Williams-Wegmann, Iso-Britannia

KESÄKUU
02.06.       Äänekoski rn
03.06.       Mänttä-Vilppula - ilm. 27.4./4.5. (vain netti-ilm.) menn., Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
09.06.       Iitti rn - ilm. 16.4/14.5. menn., Eeva Resko *)Varalla: Harto Stockmari
09.06.       Pieksämäki rn - ilm. 14.5. menn., Kristiina Ahlberg
09.-10.06.  Tuuri (2,4,6,9,10-1,3,5,7,8) - ilm. 20.4 / 9.5./14.5. (vain netti-ilm.) menn., Katriina Huhtinen *)Varalla: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
09.-10.06.  Forssa (1,3,5,7,8-2,4,6,9,10) - ilm. 11.5. / 16.5. (vain netti-ilm.) menn., Börge Espeland, Norja *)Varalla: Juha Kares
16.06.       Aura rn
16.-17.06.  Kotka (NORD-näyttely) (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7) - ilm. 15.5./ 21.5. (vain netti-ilm.) menn., Leni Finne
16.-17.06.  Rovaniemi (NORD-näyttely) (2,3,5,6,7-1,4,8,9,10)
16.-17.06.  Salo (1,2,5,7-3,4,6,8,9,10)

HEINÄKUU
01.07.        Raasepori
01.07.        Tuusniemi rn - ilm. menn., Kati Kilpeläinen-Turunen
07.-08.07.  Juva (1,3,4,6,9-2,5,7,8,10) -ilm. 31.5./ 12.6. menn., Katriina Huhtinen
07.-08.07.  Oulu kv (2,5,7,8,10-1,3,4,6,9) - ilm. 15.5./11.6. menn., Marja Talvitie *)Varalla Saija Juutilainen
14.07.        Nastola rn - ilm.15.6. menn., Paula Heikkinen-Lehkonen
14.-15.07.  Laukaa
14.-15.07.  Mäntsälä
21.-22.07.  Helsinki (2,6,7,8,9-1,3,4,5,10)
21.-22.07.  Kemi kv (2,4,7,8,9-1,3,5,6,10)
21.-22.07.  Kokkola kv (1,3,5,6,10-2,4,7,8,9)
28.-29.07.  Pori kv (1,4,5,7,9-2,3,6,8,10)
28.-29.07.  Mikkeli kv (2,3,6,8,10-1,4,5,7,9) - ilm. 18.6 / 2.7 / 9.7. (vain netti-ilm.) menn., Juha Putkonen *)Varalla: Torsten Lemmer, Bulgaria

ELOKUU
03.08.      Kuopio - ilm. menn., Johan Juslin
04.08.      Kuopio (NORD-näyttely) - ilm. menn., Ann Ingram, Irlanti
05.08.      Kuopio kv - ilm. menn., Jasna Matejcic, Kroatia
11.08.      Ylöjärvi rn
11.-12.08.  Raisio (1,2,4,5,7,10-3,6,8,9)
18.08.      Kouvola
19.08.      Heinola
25.-26.08. Riihimäki (NORD-näyttely) (1,4,7,9,10-2,3,5,6,8)
26.08. Helsinki, SKKY ry:n erik.nly + 9 -ryhmä

SYYSKUU
01.09.       Vantaa rn
01.-02.09. Helsinki (1,3,5,8,10-2,4,6,7,9)
08.09.       Parainen
08.-09.09.  Porvoo (2,3,6,8,10-1,4,5,7,9)
16.09.       Oulu rn
22.09.        , Erikoisnäyttely
29.-30.09.  Eckerö kv (2,4,5,6,7,8-1,3,9,10) - ilm. menn., Eva Liljekvist Borg, Ruotsi

LOKAKUU
06.10.        Hämeenlinna rn
07.10.        Hämeenlinna rn
27.-28.10.  Seinäjoki kv (1,3,5,7,8-2,4,6,9,10)

MARRASKUU
10.11.      Jyväskylä (NORD-näyttely)
11.11.      Jyväskylä kv

JOULUKUU
15.12.      Helsinki (NORD-näyttely)
16.12.      Helsinki kv


Ulkomaisia arvonäyttelyitä 2018:
9.–12.8.    Amsterdam kv, Alankomaat, MV-18
10.8 BeneluxV-18
- ilm. 3.5./ 31.5./ 28.7./ 11.7.18 menn, Siret Lepasaar, Viro
12.8. MV-18, -
ilm. 3.5. / 31.5./ 28.7./ 11.7.18 menn., Birgit Sluiter, Hollanti

11.-14.10. Warsova EUV-18, Puola, - ilm. 30.06.18/31.07.18/31.08.18 menn., Janusz Opara, Puola

16.11. Lilleström kv PMV-18, Norja -ilm. 15.10. menn., Evelyn Hurley, Irlanti

17.-18.11. Lilleström kv NO V-18, Norja, -ilm. 15.10. menn., Una Rigney, Irlanti


*******************************************

VUODEN 2019 Näyttelyt

TAMMIKUU
12.-13.01. Kajaani KV         
19.-20.01. Turku KV (2,4,5,6,7,9-1,3,8,10)

MAALISKUU    
16.03.     Joensuu KV    
17.03.     Joensuu NORD    
23.-24.03. Turku KV     
30.-31.03. Lahti KV   (2,3,4,5,8-1,6,7,9,10)  

HUHTIKUU
13.-14.04. Vaasa KV     
20.-21.04. Lappeenranta NORD

TOUKOKUU
04.05.     Tampere NORD    
05.05.     Tampere KV
11.-12.05. Iisalmi NORD    (2,4,6,7,9-1,3,5,8,10)    
11.-12.05. Helsinki KV (1,3,5,8,10-2,4,6,7,9)    
18.-19.05. Mynämäki KR
18.-19.05. Rauma KR (1,3,4,6,8-2,5,7,9,10)
25.-26.05. Hamina NORD (1,3,5,6,10-2,4,7,8,9)    
30.05.     Kangasniemi KR

KESÄKUU
08.-09.06. Alavus KR (2,4,6,9,10-1,3,5,7,8)    
08.-09.06. Rovaniemi KV    (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7)    
15.-16.06. Jämsä KR
30.06.     Raasepori KR

HEINÄKUU
06.-07.07. Tuusula NORD (2,4,6,8,9-1,3,5,7,10)
06.-07.07. Orivesi KR (1,3,5,7,10-2,4,6,8,9)    
13.07.     Mikkeli KR    
13.07.     Oulu NORD    
14.07.     Oulu KV    
20.-21.07. Hyvinkää KR
20.-21.07. Ylivieska KV (2,4,6,8,9-1,3,5,7,10)
20.-21.07. Kemi KR (1,3,5,7,10-2,4,6,8,9)
27.-28.07. Vantaa KR (2,3,4,5,8-1,6,7,9,10)    
27.-28.07. Pori KV

ELOKUU
03.-04.08. Kuopio KV (1,5,7,8,10-2,3,4,6,9)
10.-11.08. Kotka KV (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7)    
10.-11.08. Turku KR (2,3,5,6,7-1,4,8,9,10)    
17.08.     Kouvola KR    
18.08.     Heinola KR    
31.08.     Riihimäki NORD

SYYSKUU
01.09.     Riihimäki KV    
07.-08.09. Vantaa NORD
14.-15.09. Porvoo KR (1,3,5,7,8-2,4,6,9,10)
28.-29.09. Eckerö KV
29.09. Kuopio, erikoisnäyttely

LOKAKUU
26.-27.10. Seinäjoki KV

MARRASKUU
09.11.     Jyväskylä NORD    
10.11.     Jyväskylä KV

JOULUKUU
07.12.     Helsinki NORD    
08.12.     Helsinki KV

Ulkomaisia arvonäyttelyitä 2019:
14.6,15.6.,16.6. Wels, Itävalta EUV-19 -ilm. 30.11/ 11.1.19/15.3.19 menn., Zeljka Zidar-Fon, Slovenia
16.6. Wels, Itävalta, AUV-19 -ilm. 30.11/ 11.1.19/15.3.19 menn., Tatjana Urek, Slovenia

18.-20.10. Shanghai, Kiina MV-19
14.-15.12. Tukholma kv PMV-19, Ruotsi
-ilm. menn.,